düşükmü yapıyorum acaba

ades_ballibadem

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Mart 2008
2.757
78
kızlar bu ay dnemeler sonuç vermedi adet oldum ama bi gariplik var,

1gün boyunca garip bir lekelenme yaşadım sonra ise regl oldum ama bi gariplik var aşırı derecede kanamam var ve kıpkırmızı saat başı ped değiştirip tuvalete giriyorum afedersiniz ama klozet olduğu gibi kan oluyor ,

bebekmi düşürdüm acaba

daha sancılı oluyo düşük gerçi kişiye göre değişir ama genelde normalin dışında bi ağrın olur

kızlar bu ay dnemeler sonuç vermedi adet oldum ama bi gariplik var,

1gün boyunca garip bir lekelenme yaşadım sonra ise regl oldum ama bi gariplik var aşırı derecede kanamam var ve kıpkırmızı saat başı ped değiştirip tuvalete giriyorum afedersiniz ama klozet olduğu gibi kan oluyor ,

bebekmi düşürdüm acaba

Canım umarım düşündüğün gibi düşük yapmıyorsundur inşallah ama,,,,okuduğum çoğu gebelik sitelerinde her yüz kadından 25 i hiç farkında olmadan düşük yapabiliyormuş,,,,sen gebelikten şüphelenipte test falan yaptınmı hiç,,,,belkide bazı aylar üşüttüğümüz için veya belimizi incittiğimiz dönemlerde yoğun kanama olabiliyor,,,eğer böyle bir şüphen varsa doktora git beta hcg testi yaptır orda çıkar hamile olup olmadığın,,,,geçmiş olsuna.s.

test yapmadım canım çünkü günüm geçmediki henüz ,
eğer bebeği düşürdüysem kanamanın yapısı nasıl oluyor düşükte yani normal bıçakla kesilmiş gibi sulu bir kanamamıdır yoksa regl gibi koyu kıvamlimı offf ya ,

eğer düşük yapmışsam 3ay çocuğum olmazmı

benim her ay regilim sancılı geçtiği için hemde yataklık olurum fark varmı anlayamadım

Canım bazen bebek kesesi oluşmaya başlar ama tutunamaz adet zamanında düşer kanama biraz fazla olabilir ama çoğu insan bunu normal adet kanaması sanır zaten bu aşamada yapılabilecek birşeyde yoktur doktora gitsende bişey yapamaz zaten doktorumdan duymuştum bunu Ama asıl düşük denen şey adet gecikmesinden sonra olur tabi bu arada zaten testle falan hamileliği öğrenmiş olursun sancılı olur bir kan tahlili yaptır hamileysen eğer doktor düşük önleyici bişeyler verebilir zor işler vallahi benimde cuma bebeğimin kalbi durdu kürtaj oldum Allah senin benim ve tüm isteyenlerin yar ve yardımcısı olsun....................

Canım düşük herkezde aynı değilki benim ilk bebeğim 6 haftalıkken düştü sabah uykudan kalkar kalmaz tuvalette parçalar şeklinde düşük yaptım ama benim adetim 4 gün geçmişti gebelik testi yapmıştım yani iki çizgiyi görmüştüm,,sizin düşük yapıp yapmadığınızı ancak doktora giderek kantestinde öğrenebilirsiniz sizden gelen kanın biçiminden anlamanız mümkün değil bence,,,

Canım öncelikle geçmiş olsun... Her kadında düşük farklıdır... Bende 7 haftalık düşük yapmıştım... Adet kaı gibi koyu kıvamda ve renkte değildi.. Rengi ve kıvamı bildiğimiz kana daha çok benziyordu benimkinde.. Tabiki herkesinki farklıdır...

Bu arada düşük yaptıysam 3 ay çocuğum olmazmı demişsin.. Öyle bişey yok... Bazısı sonraki ay hemen hamile kalıyo. Ben bir yılda anca hamile kaldım ama benim adetlerim düzensizdi... Bu yüzden sakın strese girme...

Eğer düşük yapıyor olabilirim gibi bir şüphen varsa, doktora git ultrasonla baksınlar... Ozaman anlaşılır...

X