düşük yapıpta arkasından hemen hamile kalan varmı

tamamen sana süpriz olmuş yani ay ne güzel ya benide karnın şişcekmi acaba

canım bende eylül ayında düşük yaptım. 1 ay ara verdikten sonra şimdi tekrar hamile kaldım. şuan için bir sorun yok ama ileriki dönemleri bilemem.
umarım rabbim en kısa zamanda seninde kucağını doldurur.

bende mi kalsam ya inş sorun çıkmaz cnmbende ramazan bayramında yaptım

benimde ilk düşük canım gereken bütün testler yapıldı düşükten sonra 2 ay bekledim sonra hamile kaldım
sende bekle derim için daha rahat olur sonuçlarını al hemde vücut biraz keendini toplasın

ben düşükten sonra 3 ay korundum.düşüğün ayağı içinde dediler,ama öyle olmadı...3 ay korunduktan sonra bu bebeğime hamile kalabilmek için tam 14 ay bekledim...geç geldi yani...inşallah sorunsuz devam eder..insan korkuyor tabii ilki düşünce....hayırlısı....

benimde ilk düşük canım gereken bütün testler yapıldı düşükten sonra 2 ay bekledim sonra hamile kaldım
sende bekle derim için daha rahat olur sonuçlarını al hemde vücut biraz keendini toplasın
testlerinde herhangi problem çıkmaı sanırım
allah kucağına almayı nasip etsin cnm

inş cnm dediğin gibi hamileliğin sorunsuz geçer
sağlıklı bi gebelik geçirirsin inş

arkada$lar merhaba ben de 3 ay önce ölü doğum yaptım korunmadığım halde hala birşey yok ümidim bu aya ama benim merak ettiiğim siz düşük ya da ölü doğum yapanlar pataloji sonuçlarında sebeb neydi?ßen hep kendimde aradım hatayı ?ama doktorum kromozomlarla ilgili bir durum dedi.

kızlar zaten erken dönemdeki düşükler genelde kromozomlar nedeniyle oluyor. o yüzden bunlara üzülmeyip sevinmemiz gerekiyor aslında. Allah herşeyin hayırlısını bizden iyi biliyor çünkü. bibek suratlım sen de acele etme. önce sonuçlarını bir al. herhangi bir enfeksiyon mu geçirdin gebelikte, kansızlığın filan var mı onlar belli olsun. büyük ihtimalle doktorun folik asit tavsiye edecek sana hamile kalmadan önce. vücudunu bir dinlendir hayatım. moralini de bozma. hele de iki düşüğün yakın aralarla olmuşsa şimdilik bebek düşünme. çok şükür bak hamile kalabiliyorsun. Geç olsun da güç olmasın değil mi?

ilkiyle 2.arasında 9 ay var
kromozomun tedavisi yok diye biliyorum ben
ne kadar doğru onuda bilmiyorum

canım genetik araştırma yapıldıktan sonra söylerler zaten sana diğerinde çıkma riski var mı yok mu diye. genetik incelemeye gerek görmeyebilirler de. olacakla öleceğe çare yok biliyorsun ki, diğerinde olacak diye bişey yok. hele sonuçlarını bir al. kafanı takma. bak ben ilk düşüğümde çok zor şartlardaydım ve tevekkül etmedim bu bebek karnımda nasıl beslenecek diye. o kadar ki biz yeni evliyken eve meyve alamıyorduk (niye anlatıyosam şimdi bunları annem görse kızar) ama bebeğin beslenmesine gerek kalmadan düştü. ikincide gayet güzel beslendim kendime dikkat ettim vitaminlerim filan da tam. bu defa tutturdum ben nerde doğum yapıcam burda kadın doğumcu yok. hadi o kadarını söylemeyim bari nasıl doğum yaptığımı söyleyince millet acıyarak bakıyor. doğuma 1.5 ay kala ölü doğdu bebeğim. sonunda tevekkül edebildim çok şükür. gene aynı yerde olmama rağmen gene kadın doğumcu olmamasına rağmen üstelik diğerleri problemli olmasına rağmen hiç korkmadan hamile kaldım eşim askerdeyken de doğum yaptım. amaaaa tahlillerim yapılmıştı ve herşey normaldi, düşük için bir sebep bulunamamıştı. sabret ve dua et rabbimin hazinesi geniş canım. herşey gönlünce olsun inşallah.

ay cnm benim ya cok üzüldüm ama şimdi iyisin önemli olan da o zaten
allah bidaha aynı acıları yasatmasın sana

ya kızlar bişey sorucam bu düşükten sonra ki testler dediğiniz nedir??Ben beş haftalık hamileydim doktorum daha keseyi bile göremeden düşük yaptım.Kimyasal gebelik dedi.İstersen bi sonraki ay bile hamile kalabilirsin dedi.Gerçi daha bi haftabile olmadı düşük yapalı.Benden bi tek düşük yaptığım gün bhcg istedi bide bu perşembe bi bhcg yaptıralım onlara bakalım dedi, o kadar.Başka ne yaptırmak lazım ki???

cnm genelde 2 veye 3 düşükten sonra istiyorlar bu tahliller
genetik tahliller yapılıyor idrarından kanından kromozom şekerine kadar
herşeyi içeren tahliller dr istiyor zaten bu tahlilleri

hmm anladım yok benden istemedi, zaten erken düşük oldugu için kürtajda gerektirmedi.Bitek bhcg yaptırdık o da cok düşmüştü zaten , bi kez daha yaptırıcaz perşembe.

hmm anladım yok benden istemedi, zaten erken düşük oldugu için kürtajda gerektirmedi.Bitek bhcg yaptırdık o da cok düşmüştü zaten , bi kez daha yaptırıcaz perşembe.
tamamen temizlenmişmidir diye tekrar bhcg istemişlerdir inş tamamen atmışdır da kürtaja gerek kalmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…