Düşük sonrası gebelik ve tekrar kaybetme korkusu

Galiba tarif bu nette araştırdım ben de olmaz önümüzdeki ay denerim

Şubat ayında maalesef kalp atışından bir kaç hafta sonra bebeğimin kalbi durdu .Şimdi cesaretimi toplayıp bu ay tekrar denemeye karar verdik sat 2 Eylül bat 27 Eylül yarın doktora gidicem yanlış testlerle uğraşmak istemedim.Sizlerden dua istiyorum inşallah yolunda gider her şey yarın olumlu haber alsam bile zorlu bir süreç olacak benim için var mıdır benim gibi bir kayıp yaşayıp sonrasında normal sağlıklı gebelik geçiren.Pıhtılaşma testi yaptırmadım ilk çocuğum sağlıklı olduğu için ilk düşükte böyle bir kanıya varamayız dedi doktor ama inanılmaz korkuyorum
Benimde mol gebelik oldu bu ay 7 ay oldu bakalım doktor 1 sene dedi

Bu çok önüme çıktı bende denemeyi düşünüyorum nasıl yapılıyor acaba benimde iki kaybın var en son mol gebelik oldu hastalıklı kesenin içinde kist dolu yapılar oluşuyor muş
İnternette tarifi var canım bak istersen bi
Allah hepimize nasip etsin hayırlısıyla

Çok geçmiş olsun 1 sene mi ilk defa bu kadar ara verin diyeni duydum
Aynen bende ilk defa duydum bu hastalıklı bir gebelikmiş eğerki aynı şey olursa kanserli hücre tekrarlanabilirmis diğer organlara geçebilen bir şey metastas yapabilirmiş diğer organlara benim kurtajdan sonra sıçramışmı diye akciğer film çekildi sıçrıyormuş genelde cunku öyle bir şey burda yaşayan çok arkadaşlar var bazı doktorlar 1 sene bazılar 6 ay koruma vermiş bende kararsız kaldim

Aynen bende ilk defa duydum bu hastalıklı bir gebelikmiş eğerki aynı şey olursa kanserli hücre tekrarlanabilirmis diğer organlara geçebilen bir şey metastas yapabilirmiş diğer organlara benim kurtajdan sonra sıçramışmı diye akciğer film çekildi sıçrıyormuş genelde cunku öyle bir şey burda yaşayan çok arkadaşlar var bazı doktorlar 1 sene bazılar 6 ay koruma vermiş bende kararsız kaldim
O zaman bekleyin siz yine de nolur nolmaz

Beta hcg 28 çıktı ben çok daha yukseklerde bekliyordum bi moralim bozuldu ama bakalım testi tekrarlarim olmazsa

Bence pıhtılaşma testi yaptırın. Burada bir arkadaş ilk çocuğunda olmamasına rağmen ikinciye hamile kalmak için uğraşırken test sonucu pıhtılaşma olduğunu öğrendi

Doktor corasprin ve progestan önerdi ona baslicam bakalım Rabbim korur da kucağıma almayı nasip eder inşallah

O zaman bekleyin siz yine de nolur nolmaz
Etrafımda hamile çok var bi heves sardı beni bu onun acelesi herhalde Allah isteyen herkese nasip.etsin inşallah adetten yeni çıktım biraz daha beklemek gerek en azından doktora gitmem gerek biliyorum

Aynen
Bence pıhtılaşma testi yaptırın. Burada bir arkadaş ilk çocuğunda olmamasına rağmen ikinciye hamile kalmak için uğraşırken test sonucu pıhtılaşma olduğunu öğrendi
Yaptırdım varmış pıhtılaşma aslında bir doktor var dedi diğeri yatkınlık var dedi 3 genimde ama dedi kan sulandırıcı vurular dedi

Şubat ayında maalesef kalp atışından bir kaç hafta sonra bebeğimin kalbi durdu .Şimdi cesaretimi toplayıp bu ay tekrar denemeye karar verdik sat 2 Eylül bat 27 Eylül yarın doktora gidicem yanlış testlerle uğraşmak istemedim.Sizlerden dua istiyorum inşallah yolunda gider her şey yarın olumlu haber alsam bile zorlu bir süreç olacak benim için var mıdır benim gibi bir kayıp yaşayıp sonrasında normal sağlıklı gebelik geçiren.Pıhtılaşma testi yaptırmadım ilk çocuğum sağlıklı olduğu için ilk düşükte böyle bir kanıya varamayız dedi doktor ama inanılmaz korkuyorum
Tüm testler yapıldı hiç bir sorunumuz yoktu genetik pıhtılaşma vs iki düşük yaladım üçüncüsünde sağ Salim kucağıma aldım şuan dizimde uyuyor korkmayın kalbinizi ferah tutun o zorlu süreçleri çok iyi biliyorum

Tüm testler yapıldı hiç bir sorunumuz yoktu genetik pıhtılaşma vs iki düşük yaladım üçüncüsünde sağ Salim kucağıma aldım şuan dizimde uyuyor korkmayın kalbinizi ferah tutun o zorlu süreçleri çok iyi biliyorum
Çok sağolun kayıplar gerçekten çok üzüyor yıpratıyor yasayan bilir ama şükür ki siz mutluluğa ulaşmıssınız inşallah benim sürecim de güzel ilerler bu sefer

Keseyi gördük corasprin ve progestan kullanıyorum heyecanla kalp atışını ve sonraki süreci bekliyorum inşallah güzel gider her şey
İnşallah sizinde benimde sağlıklı gebelik olur seninde bebeğin gelir kucağına inşallah sağlıkla peki senin akıntın varmı bu ay korunmadık akintimda fazla yokadet olmaya yakın benim hemen anlıyorum akintim kesiliyor küp kuru oluyor sonra adetim geliyor hayırlısını diliyorum Allahtan

İnşallah sizinde benimde sağlıklı gebelik olur seninde bebeğin gelir kucağına inşallah sağlıkla peki senin akıntın varmı bu ay korunmadık akintimda fazla yokadet olmaya yakın benim hemen anlıyorum akintim kesiliyor küp kuru oluyor sonra adetim geliyor hayırlısını diliyorum Allahtan
Amin inşallah Rabbim kimseyi evladiyla sinamasin sağlıcakla kavuşmayı basip etsin.Benim hep akıntım olduğu için aradaki farkı anlayamadım ben ama adet gecikmeden test yapmayın sonra daha çok stres oluyor insan.

X