Aile Planlaması Düşük+kürtaj sonrası adet..

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Nehir__

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2017
14
2
Merhaba. Ben 29 Aralık'ta bebeğim 5 haftalıkken düşük yaptım. Ardından kürtajla temizlendi. Normal adet düzenime göre adet olacağım zamanda tüm adet belirtilerini yasadim ama bir iki damla kalamam oldu ve kesildi. 33 gün oldu, adetimin geleceğine dair hiç belirti yok. Doktora gitmeli miyim, beklemeli miyim, normal mi, böyle bir şey yaşayan var mı, nedeni ne olabilir? Düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim.

bununla ilgili " maalesef bebeğimi kaybettim " bölümünde çok fazla konu olduğu için cevap alamamış olabilirsin.
ben kürtaj sonrası ilk olarak 37.gün oldum.
dr kürtaj olduğun günü 1 sayarak 40.gün adetin gelmezse gel demişti.
kontrollerini yaptırdın ve ilaçlarını kullandıysan biraz daha beklemeni tavsiye ederim.

Şu anda çok fena bel ve karın ağrım var. Parçalanıyor sanki. Adet belirtisi diye düşünüyorum ama kanama sıfır. Sizde de böyle ağrı olmuş muydu?

Merhaba. Ben 29 Aralık'ta bebeğim 5 haftalıkken düşük yaptım. Ardından kürtajla temizlendi. Normal adet düzenime göre adet olacağım zamanda tüm adet belirtilerini yasadim ama bir iki damla kalamam oldu ve kesildi. 33 gün oldu, adetimin geleceğine dair hiç belirti yok. Doktora gitmeli miyim, beklemeli miyim, normal mi, böyle bir şey yaşayan var mı, nedeni ne olabilir? Düşüncenizi paylaşırsanız sevinirim.
nehircim canım geçmiş olsun çok.bana doktorum cyclo prognova adlı ilacı verdi.11 ocakta kürtaj oldum.bir hafta sonra patoloji sonucum cıktı.sonra da canım o bahsettiğim ilacı verdi.ve adet oldum bitti.d vitamini verdi.b12 ve demir ignesi verdi birde.balık hapı kullanmaya baslcam yakında da.doktor gel dedi..bu hafta bir kez daha gidicem canm.henüz korunuyoruz.sorup öyle bırakmayı dşündük.

Teşekkür ederim yorum için. Sorunum kalmadı çok şükür. Tahliller de iyi. Hayırlısı olsun sizin icin.

X