düşük artan bhcg değeri

Asafmeyra

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2018
4
14
35
Herkese mrb bu konuyu zor zamanımda çok araştırdığım için açıyorum. Herkes sadece kötü zamanını yazmış sonucunu yazan hiç olmamış.
benim hcg değerlerim regl günümü 2 gün geçmişken ilk baktığım günden itibaren şu şekilde ilerledi

48 - 63 - 87
bunlar hep iki gün ara ile
3 gün sonra tekrar bakıldı ve 2 gün arayla bakılmaya devam etti
231 - 478 - 841 - 1309 - 3008
sadece iki tanesi 2 kat arttı

özel bir hastanede gittiğim doktor değerim 841 iken karından ultrasonla rahimde gebelik hazırlığı var ancak görünen birşey yok dedi ancak bu değerle görünemiyeceğini ben zaten biliyordum. 2 gün sonra biraz sancım vardı ve değerim 1309ken yine aynı doktor doçent kendisi yine karından ultrasonla bakarak hiç bi değişiklik yok rahimde bebek yok dış gebelik olma ihtimali yüksek pazartesi iğne yaparız falan anlatmaya başladı ancak beni muayene şekli zaten karından okşar gibi olduğu için ve değerimin henüz karından ultrasonla görünemiyecek bir değer olduğunu bildiğimden doktorun dediklerini hiç kaile almadım hemen ordan çıkıp başka doktora gittim ve vajinal ultrasonla keseyi gördük geç gelişen bir bebek yaklaşık 7 haftalıkken bebeği tam anlamıyla gördük ve 8 haftalıkken kalp atışlarını duyduk önce bir hafta geriden gelliyordu ama şuan tam doğru haftasına ulaştı şuan 13 haftalık gebeliğim sorunsuz devam ediyor. benim 2. hamileliğim olması bazı şeyleri biliyor olmamdan kaynaklı bir rahatlığım ve tecrübem olmasa belkide o 3 günde yapacağım stresle bile bebeğime zarar gelebilirdi. ben bir kimyasal gebelik geçirdim sonrasında 1 yıl sonra oğluma hamile kaldım ve inanılmaz stresli ve pimpirikli şekilde geçirdim hamileliğimi eğer bu benim ilk çocuğum olsa gerçekten bunları bilmesem çok farklı şeyler yaşardım. bu bhcg değerlerinide gördüğüm zaman burada da çok araştırma yaptım ancak genelde kimse sonuç yazmamış. Demem o ki arkadaşlar gerçekten stres üzüntü vs. yapmadan en az 2 doktora gidin ve sonuçtan emin olmadan kendinizi üzmeyin belki iyi bi finalde olmayabilir her zaman ama stres yaparak daha kötü şeyler yaşamayalım derim. Herkesin güzel haberler alması dileğiyle...

Yazınız bana moral oldu.benimde degerlerim tam iki kat artmadi ilki 111 ikinci 42 saat sonra 184.8 üçüncüsü 288.6 çıktı.doktorum sağlıklı olmadığını dış gebelik olabileceğini söyledi.bir hafta sonra tekrar gideceğim o zaman netlesir sanırım. İlk gebeligim düşük le sonuçlandı ve bunda da korkuyorum.stres çok etkiliyor ama çıkmıyor da kafamdan.bu şekilde yavaş artarak sağlıklı bir gebelik geçiriyor olmanız bunu paylasmaniz çok güzel ins sağ saglim kucaginiza da alırsınız. Teşekkürler yazı için.

Keseyi bugün gördük çok şükür dış gebelik değil 10 gün sonra tekrar gidicem.4+5 günlük ultrason da.adete göre de 5+6.1 hafta geriden takip ediyor. İnş sağlıklı bir şekilde devam eder.teşekkür ederim

Benmde değerlerim böyleydi ama maalesef kaybettim bebeğimi. İnsallah sen kucağına alırsın sağ Salim. Allah isteyen herkesi anne baba yapsın

Benimde 16 haftalık gebeliğim şuan için sağlıkla devam ediyor kızım olur meyra koyarım adını derken bir oğlum daha oluyor rabbim isteyen herkese nasip etsin sağlıkla inşallah

Amin inşallah isteyen herkese nasip etsin.kız erkek hayırlı evlat olsunlar inş.

Amin inşallah isteyen herkese nasip etsin.kız erkek hayırlı evlat olsunlar inş.
A Asafmeyra Ayni durumdayim. Beklemedeyim. Regliden 5 gun once kahverengi lekelenme basladi. Hemen ertesi gun tahlil yaptim. Deger 29 du ertesi gun bir daha yaptirdim. O da 39. 4 gun sonra ki deger 105. 2 gun sonra 197. Artik dayanamayip zeynep kamile gittim. Dr en az %60 artmis sorun yok. Takip gerekli dedi. Akintim azaldi ve pembeye dondu. Pazartesi bi dr buldum ona gidicem. Cok stresli, beklemek cok zor. Daha once kimyasal ve 2 aylik kalp durmasi sonucu kaybettim bebeklerimi. Yaziniz cok moral oldu. Tesekkur ederim. Hakkimizda hayirlisi olsun.

Hamileliğiniz devam ediyor mu acaba

Youlost16 bak bu yazıya denk geldim,aklıma sen geldin hemen

İnsallah canım içine öyle mi doğuyo acaba
Herkesin bir sınavı olduğunu ve sonunda aydınlıkların geleceğine inanmak diyelim,her yaşadığımızın bir nedeni var,
mesela ben çocuklar şımarınca falan gıcık olurdum,arkadaşlarımın çocukları şımardıklarında annelerine çarp ağzına ,at odaya falan derdim hep :) en yakın arkadaşımda benim bu düşük olaylarında dedi ki belki dedi,sen biraz sabırsızsın ya çocuklara karşı ,Allah sabrın artsın diye ,daha çok evladın kıymetini bil diye yaşattı sana bunları dedi,bana mantıklı geldi o zaman,evrene hepimizle ilgili olumlu mesaj gönderiyorum sürekli,ama içime doğan şu,hepimiz İnşAllah anne olacağız

Ne kadar güzel bi bakış açısı canım çok doğru Rabbim kimseyi evlatla sınamasın dün bende bi arkadasa dedim dün hiç aramadıgın için kıymet bilmezsin ama dedim çok arayan geç bulan daha çok kıymet bilir demiştim Rabbimize güveniyoruz bu karanlık günlerin elbet aydınlık bi tarafı olacak ondan bu inancımız

İnşAllah canım,duam hepimiz için,sende İnşAllah evladına sağ salim kavuşacaksın,Çarşambaya da daha da güzel haberler alacaksın İnşAllah, dualarında beni de unutma,ismim Gözde bu arada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…