Duşman başina bir dert... Bartolin kisti:(

Dutu kullanirken mutlaka bol su icin ne var ne yok ciltte kurutuyor (goz kurulugu dahil) haberiniz olsun

Vajinada değil ama dizimde vardı böyle bir problem. Haftada 2-3 kez gittigimi biliyorum içindeki suyu çektirmek için. pantolon giydigimde vs dışardan belli oluyordu şişlik. En son yine bir çektirdim buda olmazsa diz kapağı açılıp içi temizlenecekti ama gerek kalmadı şükür tekrarlamadi. İnşallah sizinkide bitsin en kısa zamanda

Cok tesekkur ederim❤

Peki bunun icin ekstra bisey kullandiniz mi ilac falan.

Merhaba , tam tarifi verebilir misiniz ?

Merhaba ben 10 yıldır bu hastalığı çekiyorum evli bekar farketmiyor bir havuza girdim ertesi günü çıktı ve o günden beridir kurtulamıyorum havuz fobim oldu senede 2 kere mutlaka çıkıyor hemde iki taraflı çıkıyordu sap taraf ağızlaştırma operasyonu oldu sol taraftan çıkmaya devam etti orada da yaptırdım fakat bir sene çıkmadı sonra tekrar çıktı şimdi yine çıkacak gibi bu sefer bezi tamamen aldıracağım çünkü bunun çaresi yok gitmediğim doktor kalmadı özel de devlette farketmez yapılacak bir şey yok apseyi şırıngayla çekiyorlar fakat fayda etmiyor şırıngayla değil kesip içini boşaltırlarsa bir süre fayda görürsünüz şırıngayla tam oradaki iltihap temizleyemiyorlar antibiyotik maalesef geriletmiyor sürekli kullandım açıkçası tıpta çaresi olmayan bir hastalık ben doktora gitmeyip evde kendi kendine patlamasını da çok bekledim çünkü doktorlar bir şey yapmıyor antibiyotiği dayıyorlar gönderiyorlar oda işe yaramıyor lanet bir hastalık beterin beteri vardır fakat gerçekten çekmeyen bilmez şu an ne durumdasınız

Merhaba. 29 yaşındayım. Ben son 6 ayda 3 kere yaşadım bartholin kistini. İlki fındık gibiydi, uzun süre varlığını bile anlamadım, bu sorunu yaşadığı için ağdacım anladı, hiç ağrı yapıp yapmadığını sordu. Valla yapmıyordu o zaman. 1 ayda oturamaz ve pantolon giyemez hale geldim. O sıra gittiğim jinekolog iyice büyümeden ve hayatını etkilemeden bizim buna yapacağımız bir şey yok dedi. İyice acıdan ağlayınca gittim artık. Antibiyotik ve kara merhem(ihtiyol) verdi. Kara merhemi sabah ve akşam 3 gün sürecektim, sabah ve akşamı sürdüm sonraki sabah sanki litrelerce iltihap aktı içimden saatlerce. Öylece küçüldü ve geçti. Sonra yeniden çıkınca fazla büyümeden yeniden karamerhem sürdüm, aynı şekilde sonraki sabah komple aktı ve bitti. Ama ebatları fındıktan cevize evrildi 2.sinde. çok çok tavsiye etmiyorum ama doktora ulaşmak yada konuyu açan gibi sigorta erişiminiz yoksa kara merhem, abseyi dürtüklemekten yada sürekli neşterle delip akıtmaktan daha iyi bir seçenek. Kara merhem kullanırken mutlaka antibiyotik ve prebiyotik kullanmalısınız ama, sonra olaylar mantar veya idrar yolları enfeksiyonuna dönebilir, içeride serbest iltihap ve bakteriler olacak sonuçta. Neyse, Bir ay kadar sonra yeniden ortaya çıktı bu sefer direkt ceviz boyutundan başladı, ağrısı artınca giderim diye birkaç gün sonraya randevu aldım doktorumdan. Ağrısı 1 gecede arttı, yatarken ağrı kesici almış olmama rağmen kan ter içinde ağlayarak acı ve ağrıyla uyandım, bir ilaç daha aldım sabahın 4ü olduğu için, ama bacaklarımı kapatamaz yan, yüzüstü veya sırtüstü yatamaz hale geldim, bacaklarımın arasına yastık yorgan koyup yükselttim. O sırada avuç içi dolduracak kadar büyüdü hızla, acısı da çok fazlaydı, artık acile gideyim diye kalkar kalkmaz çişim var hissiyle tuvalete gittim, kendi kendine patlamış. Ped taktım, acısı artık azaldığı için akıntı durana kadar uyuyabildim ve öğlen doktora gittim. Aynı hastanede farklı bir hekime göründüm benimki müsait olmadığı için ama iyi ki de öyle yapmışım. Defalarca olduğunu duyunca apse duvarı iyileşip incelmeden marsupializasyon (ağızlaştırma) yapalım dedi. Sigortam karşıladığı için hiçbir şey ödemeden 3 gün sonra ameliyatı oldum. Tam anestezi yapıldı, 15dk sürdü, bezenin ağzı olmadığı için yeni ağız dikiyorlar düğme deliği gibi. Dikişler kalıyor ve birkaç hafta sonra kendi düşüyor, benim 3.haftada bile hala yerinde dikişler, ne kadar geç düşerse dikişler o kadar dayanıklı olacağını söylüyor doktor. 3 hafta ilişki yasak, ilk 5 gün de batikon damlatıyorsunuz. Hastanede kalmanıza gerek yok birkaç saat içinde yürüyerek ve çok ufak bir sızı haricinde hiçbir şey hissetmeyerek çıkıyorsunuz. Kanama olmadı, sadece gazlı pamuklu bez kullandım 2 gün, iltihaplı sıvı az az da olsa akmaya devam etti çünkü artık ağzı bulunca. Tuvalet duş her şey ameliyat sonrası mümkün. Normalde patladıktan 2 hafta sonra ufaktan şişmeye başlardı, 3.haftada hala bunun olmaması çok sevindirici.

Merhaba ağırlaştırma işleminden sonra tekrarladı mı ve görünüm olarak rahatsız ediyor mu ?

Merhaba tekrarladı mı ve görünüm olarak rahatsız ediyor mu sizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…