Duş Jelimizi Yapalım !

chocotripi

çilek reçelim minik kızım
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2007
817
11
42
1/2 bardak parfümsüz sıvı sabun
1/4 bardak su
1 çk tuz
10 damla çilek esansı
5 damla kavun esans
ilk üç malzemeyi karıştırıp son olarak esansı ekliyeceksiniz duş jeli gibi kulanacaksınız
kokuları kendi zevkinize göre değiştirebilirsiniz ben çiçek kokularından cok meyve kokularını seviyorum

banyodan sora da bir pudra önereyim yine misler gibi olunnn

2 kahve fincanı mısır nişastası
1 kahve fincanı mısır unu
bunlara toz hale getirilmiş kokulu bitkilerden koyuyorus ya da gül yaprağı falan da olabilir bir hafta kapalı bir kutuda bekletiyoruz sora vucudumusa sürüyorusss sırnaşık şey

güle güle kullan sekerim baska kokuları kulanırsan da bizimle paylas lütfen :)

sıvı sabunlar satılıyor ya zaten el yıkamak icin onları kullanabilirsin

Canım, ben de sıvı sabunu kastetmiştim. Evde kullanırken azıcık su deyince köpürüyor, bu şekilde karıştırırken köpürmesini nasıl engelliyorsun anlamında sormuştum, ciddi şekilde denemeyi düşünüyorum da! a.s.

calkalamadan karıstırcaksın calkalayınca köpük köpük olur zaten suyun miktarı ceyrek bardak cok olmayacak yani yavas yavas dökeceksin

esans mi :uhm:
onlari nerden alicaz ki off ya hersey Türkiyede var
ot geldik ot gidicez su Almanya da :mymeka:

esans koku canım bitkilerden çıkartılan
bazı avrupa ülkelerinde drug storelarda ya da eczanelerde satılıyor
belki bulursun sen de :)

sıvı sabunlar el için üretiliyor. vücut için kullanmak biraz riskli olmazlı. yani içerik farklı kimyasal olarak. ben sıvı sabunla elimi yıkayamam mesela.:uhm:

sıvı sabunlar iyi durulamayınca eli bile kurutuyor duş jeli olarak kullanmak ne kadar doğru sizce ph değerine dikkat etmek lazım bunlar önemli şeyler bence kaş yapalım derken göz çıkarmayalım. . .

bencede ppapatya ya katılıorum kullanmak saglıklı degil bence en dogrusu güzel bi duj jeli almak sıvı sabun kanserojen madde içeriyor ayrıca hatırlatıyım ama şöyle bişey biliyorum
kullanmadıgımız şampuanları yani memnun kalmadıgımız şampuanları duj jeli olark kullanabilirmişiz..

peki şampuanlar da sacı beslemek için kullanılıyor
vücuttaki tüyleri beslerse ????

Son düzenleme:
ben vücudum için şampuan kullanmıyorum bitkisel sabun kullanıyorum. saçımıda önce o tarz bi sabunla yıkıyorum daha sonra şampuanla şampuan iyi bakım yapıyor saçı yumuşatıyor ama temizlediğine inanmıyorum. vücut için şampuan kullanmak iyi değil bnce

Canım ya çok sağol paylaşımın için ama çilek, nişasta un filan okuyunca insanın pasta muhallebi filan yapası geliyor :icecream:
Bildiğimiz pudraların içinde nişasta ve mısır unumu var yani :uhm:
Ben duş jeli hastasıyım, bitmeden alırım her renk ve kokulusunu. Evde yapmayı hiç düşünmedim. Bu esanslara vs.. malzemeyede sonuçda para vericez yani
ekonomik olması hazırdan daha ucuza gelmesi gibi bişeyde söz konusu değil. Bende evde bazı bakım ürünleri yapmayı seviyorum ama duş jeli ııhhhh :1no2:

Son düzenleme:

hayır canım bildiğimiz pudralarda nişasat ve mısır unu yok
elbette buna da para veriliyor
ama çoğu insan için evde bakım ürünleri hazırlamak bir hobi
üretmek , boş vaktini değerlendirmek isteyenler için
bu benim bir ara merak sardığım daha sonra vakitsizlikten uygulayamadığım bir şey
ben de kozmetik ürünleri kullanıyorum yani
sadece ilgilenenlere katkım olsun istedim o kadar

ne egrek var hazırı daha ucuz daha etkili ama yinede sağol uğraşmak isteyenler için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…