Duphaston

fatma7474

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2023
24
2
30
Merhaba benim bir sorum olacaktı bana yardımcı olurmusunuz.
8 yıldır evliyim çocuğum olmuyor polikistik over var bende kilom var kilo vermeye başladım hipotiroidim var ilac kullanıyorum sorum şu 8 mayısta adet oldum bugün adetimin 7 .günü 2 gündür sol kasigimda şiddetli ağrı ve çok yoğun adet kanaması var hala adetim bitmedi acil kadin doğuma gittim muayene yaptı kistin var dedi bana duphaston verdi sabah akşam kullan dedi benim anlamadığım bu ilaç kisti eritirmi. ben adetten sonra ovulasyon testi yapacaktım yumurtlamam belli olmadığı için ovulqsyon testi aldım. peki ben bu ilaci adet devam ederkenmi kullancam yani yumurtlamaya engel olurmu .bu ilaci kullanan varmı .

Ben kullanıyorum ama bana aşılama sonrası verdi tutunmasina yardımcı olur diye ama ilaç gebelik olmazsa adet sokturuyormus olursa tutunmasina yardımcı oluyormuş bence zararı olmaz diye düşünüyorum tabi bı doktora danis derim

Bende kullanıp kullanmamakta kararsız kaldım 22 mayıta randevum var kadin doğuma o zamana kadar kullanmicam doktora danısicam.senin peki aşılama başarılı oldumu sendeki sıkıntı neydi

Duphastron çok zararsız bir ilaçtır.. Regli düzenler gebelikte tutunmasına yardımcı olur. Adet söktürürken rahmi temizlediği için muhtemelen kistin de gideceğini düşünerek verdi doktor. Bence kullanın bir zararı olmaz ayrıca gebeliğe de yardımcı olur. Bazıları gebe kalmak içinde kullanıyor bunu.

Adetten sonra ovulasyon testi yapacaktım o yüzden pek emin olamadım yumurtlamaya engel olurmu diye şüphelendim .bugün randevu buldum bakalım doktora sorucam .

Adetten sonra ovulasyon testi yapacaktım o yüzden pek emin olamadım yumurtlamaya engel olurmu diye şüphelendim .bugün randevu buldum bakalım doktora sorucam .
Tabiki sorun içinizde kalmasın.. yumurtlamaya engel olsaydı gebe kalınmak için kullanılmazdı .. engel olması mümkün değil bu durumda

Merhabalar. Kullandığınız ilacın yumurtlamaya bi engeli yok. Bende kullanmıştım evet kistimi eritti. Gebelik şüphesi olanlara bile veriliyor eğer bebek varsa bebeğe destek oluyor bebek yoksa kistin gitmesine yardımcı oluyor ve regli düzenliyor

Bende kullanıp kullanmamakta kararsız kaldım 22 mayıta randevum var kadin doğuma o zamana kadar kullanmicam doktora danısicam.senin peki aşılama başarılı oldumu sendeki sıkıntı neydi
Bizde hiç sorun yoktu olmuyordu Perşembe günü oldum daha belli değil donuc

Anladım teşekkür ederim bakalım bugün muayene olucam polikistik overde kist hep oluyor
Evet oluyor ama buna konsantre olmayın. Ablamın görümcesi de anlattığınız gibi ilaçsız regl olamazdı oda uzun bir süre gebe kalamadı sonra gebe kaldı düşük oldu sonra tekrar gebe kaldı ve şuan bebeği 8 aylık. Siz pozitif düşünün pozitif olsun sağlıklı beslenin öncelikle kilonuzu kontrol edin sonrası artık yumurta takibi doktorunuz yönlendirir ve bolca dua bolca enerji

Ne guzel rabbim nasip etmis vermis .Allah isteyen herkese en kisa zamanda hayirlsini nasip etsin .Bende hipotiroidde var kilo vermem zor oluyor 99 kiloyum diyetle 93 kiloya düştüm ve sağlıklı beslenmeye çalışıyorum insallah dahada vericem .8 yıldır evliyim tedavi gördüm ohss oldum 1 hafta hastanede yattım çok zor bir surecti Allah kimseye göstermesin. daha sonra tedavi gormedim bakalım herseyin hayirlisi gerçekten sabır istiyor .

Son düzenleme:
Ben şimdi doktordan çıktım 1 sene boyunca sabah akşam duphaston kullan dedi sormayı unuttum adetin kaçıncı günü kullanılıyor acaba

Ben şimdi doktordan çıktım 1 sene boyunca sabah akşam duphaston kullan dedi sormayı unuttum adetin kaçıncı günü kullanılıyor acaba
Adetliyken de degl Ken de kullanıyorsun canm bana da 20 günlük tablet verdi gebelik olmazsa adet söktürücü 15 gün sonra gebelik belli olacak zaten ama devam edecem bitene kadar

Adetliyken de degl Ken de kullanıyorsun canm bana da 20 günlük tablet verdi gebelik olmazsa adet söktürücü 15 gün sonra gebelik belli olacak zaten ama devam edecem bitene kadar
Kullan cnm anladığım kadarıyla zaten bebek olursada tutunmayı sağlıyor. Rabbım sanada nasip etsin cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…