Duphaston Kullanıp Gebe Kalan Var Mı ?

Lna16

Ben Büyüdüm Annem 13.09.2022
Pro Üye
Anneler Kulübü
20 Ağustos 2021
8.756
36.016
Merhaba kızlar
Ramazan Bayramı’nda bebeğimi kaybettim ..
Pkoluyum, regl düzensizliğim var doktorum Duphaston verdi..
2-3 aya gebe kalırsın bu hap senin reglini düzenleyecek ve bebek olursa düşmesini engelleyecek, döllenme olmazsa gününde reglin gelecek dedi..
Merak ediyorum gerçekten gebellik için kolaylaştırıcı bir ilaç mı ?
Yorumlarınız bana umut olsun kızlar, şimdiden çok teşekkür ederim

Gebeliğe doğrudan faydası yok.
adetinizi düzene sokar dediği şey bir nevi adet söktürücü olması.
Ben yumurtlama tedavileri sonrasında kullandım.
Bebek varsa rahmi kalınlaştırıp bebek tutunsun diye işe yarıyor.
Döllenen bi embriyo yoksa o kalınlaşan rahim duvarını döküyor. Bu da adet olmak demek zaten.
Yani doğrudan gebelik sağlayan bir ilaç değil. İşlevi tamamen progesteron içermesi.

Duphastonun adet düzenleyici olarak kullanılması farklı, adet söktürücü olarak kullanılması farklıdır..
Prosedürleri farklı ..
Onu da doktor belirliyor problem ne ise günde kaç tane içilecegi gibi vs.
Doğrudan bir etkisi olmadığını biliyorum ama pko olup çok gebe kalan insanlar var..
Buda Duphaston sayesinde adet düzenleyip yumurtlama günlerinin daha iyi saptanmasından kaynaklanıyor..
Gebelikte düşüğü önlüyor bir sürü kişi kullanıyor çok amaçlı bir ilaç ..
Genellikle adet düzensizliği olanlara, gebelere ve yeni düşük yapanlara öneriliyor..
Söktürücü olarak Tarlusa* ilacı verir doktorlar genellikle..
Yorum için teşekkürler..

Hayırlısı olsun canım ..
Pko mu var ?
Pcos var ve östrojen hormonum düşüktü o yüzden verildi bana östrojenim düşüktü yükseltti çok şükür geçen ay ama hâlâ gebelik olmadı rahim filmide çektim tertemiz bakalım hayırlısı

Anladım canım hayırlısı olsun..
Herşey normalse Allah'ın izniyle olacak
Tedavi vs görüyir musun ?

Aynı şeyden bahsediyoruz ama neyse

Kuzucuguuummm benim hiçbir fikrim yok,rabbim tez zamanda yüzünü güldürsün güzel gönlüne göre olsun inşallah

Merhaba
İnşallah güzel gelişmeler olmuştur hayatınızda
Ben de birkaç gündür kullanıyorum duphastonu. Rahmimde 1.5 cmlik bir polip var doktorum çok işe yarayacakmış gibi konuşmasa da denemek için verdi. Fayda olmazsa histereskopi gerekliymiş.
Ben doktors gebelik için olumsuz etkisi olur mu dedim, aksine gebeliğe yardımcı olur dedi. Umarım olur sana da bana da

Merhaba canım benim doktorum 3 ay kullanıp bırakmam gerektiğini söyledi geçen ay sondu ilacı bıraktım ama gebelik oluşmadı..
Umarım sana şifa olur ve güzel haberini alırız

Merhaba canım benim doktorum 3 ay kullanıp bırakmam gerektiğini söyledi geçen ay sondu ilacı bıraktım ama gebelik oluşmadı..
Umarım sana şifa olur ve güzel haberini alırız
Mesajını şimdi görüyorum, benim de tam 1,5 ay oldu 3 ayda kullanmayı bırakıcam ben de. Henüz gebelik yok ama inşallah polip için faydası olmuştur. Bir de bişey sorucam normalde yumurtlamadan sonra kullanılmaya başlanıyormuş ama bana reglin 5. Gününden itibaren 20 gün kullanım olarak verdi doktorum. Ovulasyon testi de yapıyorum yumurtlama tarihimin geçmiş olmasına rağmen hiç yumurtlama görmedim. Bu hapı kullanırken yumurtlama olmuyor mu bi bilgin var mı acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…