Duphaston kullanımı hakkında!!???

xoxzlem147

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2007
394
1
40
meraba kızlar,

ben adet düzensizliğim ve çocuk tedavisi için 2 hafta önce doktora gitmiştim. 3 aydır adet olmadığım için doktorum bana duphaston diye bi ilaç verdi 5 gün süreyle kullılacak dedi. ben de bu ilacı 5 gün içtim ve geçen hafta bıraktım. bıraktığımdan beri 8 gün geçti ama hala adet olmadım. daha önce bikaç kere farlutal kullanmıştım. ama farlutalı bitirdikten en geç 3 günsonra adet oluyodum.

aranızda hiç duphaston kullanan oldumu? olduysa nasıl bi şekilde kullandı ve kaç günde adet oldu? acaba benmi yanlış anladım kutunun tamamını mı 5 günde bitirmem gerekiyodu?

cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

mrb canım bende adet olamıyordm 2.5 aydır doktorm duphaston verdi 10 gun kullan 10 gunun sonunda adet olunca 2yada 3 gel dedi yarın gıdecem doktora ve ilacı sabah aksam 1.er tane içdim ve 10 gun sonunda oldum bence sen ilacı yanlış kullanmıssın yada sana yanlış anlatıl mış istersen doktorunu tekrar ara bir sor

canım teşekkür ederim. doktorumla konuştum doğru kullanmışım. 1 hafta daha bekle olmazsan gebelik oluşmuş olabilir dedi. inşallah şimdi dua ediyorum olmamak için. tabi hayırlısı herşeyin. Allah isteyen herkese hayırlı evlatlar nasib etsin.

bende adetin 16.gününden itibaren sabah 1 akşam 1 olmak üzere kullandım bu ilacı ve ilacım bugün bitiyo acaba ilac bittikten ne kadar sonra adet görmem gerekiyo

bende adetin 16.gününden itibaren sabah 1 akşam 1 olmak üzere kullandım bu ilacı ve ilacım bugün bitiyo acaba ilac bittikten ne kadar sonra adet görmem gerekiyo

MRB İLACIN BİTDİGİ GUN OLDUM BEN AMA DOKTORUM İLAÇ BITDIK DEN SONRA 10 GUN İÇİNDE OLABİLRSİN DEMİŞDİ BEN TAM GUNUNDE OLDUM SENDE YARIN OLURSUN BENCE ÜZME TALI CANINI kaydirigubbakcemile3

CANIM İNŞALLAH DÜŞÜNDÜGN GIBIDIR :lepi: DUALARIM SENINLE HAYIRLI HABERLERİNİ BİZLE PAYLAŞ

MRB İLACIN BİTDİGİ GUN OLDUM BEN AMA DOKTORUM İLAÇ BITDIK DEN SONRA 10 GUN İÇİNDE OLABİLRSİN DEMİŞDİ BEN TAM GUNUNDE OLDUM SENDE YARIN OLURSUN BENCE ÜZME TALI CANINI kaydirigubbakcemile3

canım ben bebiş istiyorum umarım olmam adet felan pazartesiye kadar beklicem olmassam test yapıcam pazar 28.günüm oluyo adet döngüsünün normali 28 günde bir ise en gec pazartesiye kadar olmam lazım

Dün akşam dayanamayıp testi yaptım ve sonuç malesef negatif. Bu gün de akıntıyla birlikte çok hafif 1 damla falan geldi. Bari tam olsam gam yemiycem inşallah doğru düzgün adet olurum çünkü 2. Gününde hormon testi yaptırmam gerekiyo.

üzülme canim,strestende gelmeyebiliyor..bende kullandim 6 gün..biraktiktan 10 gün sonrada oldugu oluyor...
bekle bakalim,düsünme

arkadaşlar bende kullandım adetin 15.gününde başladım günde bir tane 10 gün
hap biteli 5 gün oldu adetim gelmedi acaba gelirmi bende bi tane daha çocuğum olsun istiyorum
RABBıM herkesin gönlüne göre versin....

peki bişey sorabılırmıyım
bu ilacın belli bı saatın varmı kullanılması ıcın 12 saatte bır mı alınacak yoksa kafana göre mı alınacak
ben regl olamıorumda butun ilaçları denedım bı tek bu kaldı ben bekarım sımdıden tesekkur ederım mümkünse hemen cewap werebılırmısınız ilaca başlıyacağımda

bende yeni başladım kullanmaya hamile kalmak için 3 ay on gün kullanacaksın dedi hormon seviyem çok düşük onu düzeltmesi için bakalım ilk ay daha hayırlısı

bence hamilelik için farklı ilaçlar var onlardan kullan Duphaston adet için iyi sadece yumurtlama için daha iyi ilaçlar var benim de adet im düzensizdi doktor bi ilaç verdi 2 ayda hamile kaldım

arkadşım hayırlı olsun duphaston adet söktürücü diye verdi doktor bana ,ayrıca prolaktin de yüksek benim,yumurtlamayı engelliyor tabiiki,doktor hangi ilacı verdi sana ,bana da başlanılacak tedaviye bakalım inş hayırlı olur........

Ilk kez adetim 10 gun kadar gecikti doktor bu ilaci verdi. nasil kullanacagimi bilmiyorum adet oluncaya kadar kullanip birakmalimiyim tok karnina mi aliniyor

Meraba canim bende kulandım 3 ay boyunca duphaston ilacını doktor verdi adet düzenleyici diye 3 ay kulandım ben ay boyunca adetim düzenli geldi 3 ay bitti iki ay daha geldi adetim ve sonra adet iki aydır yok ve doktora gittim yeniden 3 aylık duphaston ilacını verdi kulanicaksin diye ve kulanicaksin dedi ve hamile kalma şansımda varmış inşallah olur

Bende 3 senedir evliyim 3 kez asilama yaptirdim ama yine olmadi tüp bebek son çarem bir tanidigim ayni ilaci simdi kullanmaya basladi ama doktor 1 hafta kullan 1 hafta bekle demis nasil oluyor bu sekilde kullanan varmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…