Duphaston kullananlar yarım edin lütfen.

Emilya_Amir

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2022
12
3
28
Bir kaç aydır duphaston kullanıyor ve klomen tedavisiyle hamile kalmaya çalışıyorum Rabbiminde izniyle.
Gecen ay duphaston bitdikten 7 gün sonra adet oldum klomen kullandım fakat folekülüm çatlamadi ve kist oluştu(4.75-5.22,3.60-3.42).
Doktorum korkmamam gerektiğini adetle atılacağını söyledi.
Duphaston biteli 7 gün oldu daha tık yok biraz kasık ağrım ve bel ağrım var.Geçen ay kullandığımda göğüslerimde ağrıyordu.
Kistlerden dolayı biraz korkuyorum ama araştırdım başına böyle bir şey gelen çok ve çoğu adetle atmış.Doktorum 10 gün beklemem gerektiğini söyledi.Yaşayan oldu mu???Çok korkuyorum

Umutlandirmak istemem ama hamilesin dir bende letu ve duphaston kullanmıştım ilaç bitikten sonra 1 hafta adet olmadım evde test yaptım çift çizgi gördüm 10 gün içinde adet olmasan gebesin hayırlısıyla

Bu arada bende senin gibi korkuyordum kist oldu ondan adet olmadım doktor kontrolüne bile gitmedim kist oldu dedim ama korkma büyük ihtimale hamilesinidr :)

Umutlandirmak istemem ama hamilesin dir bende letu ve duphaston kullanmıştım ilaç bitikten sonra 1 hafta adet olmadım evde test yaptım çift çizgi gördüm 10 gün içinde adet olmasan gebesin hayırlısıyla
Bu gün test yaptım negatif.Hamile olma ihtimalini hiç düşünmedim çünki 2 güzel ölçüde folekülüm vardı ama çatlamadığı için kist oldu ilaç bitelide 7 gün ama hala tık yok

Bu arada bende senin gibi korkuyordum kist oldu ondan adet olmadım doktor kontrolüne bile gitmedim kist oldu dedim ama korkma büyük ihtimale hamilesinidr :)
Bende korkuyorum kistler büyür falan nebileyim çok kötü şeyler düşünüyorum.ama çok araşdırdım doktorum bile korkmamam gerektiğini söyledi

Duphaston bırakıldığında max 10 gün içinde regl olmanız beklenir, doktorunuzu dinleyin sakin olun eğer 10 gün içinde regl gelmezse doktora tekrar gidin, inşallah bebek vardır, Rabbim isterse olur :) kist vs düşünmeyin şimdilik

Bende korkuyorum kistler büyür falan nebileyim çok kötü şeyler düşünüyorum.ama çok araşdırdım doktorum bile korkmamam gerektiğini söyledi
Hamileyim ama 11mm kistim var üzülme her şeyin bir vakti vardır doktora görün 10 günü bile bekleme supheleniyorsan kan tahlili yaptir en azından bir an önce adet olup içinden atılsın çünkü bekledikce kistler büyüyor bende sizin gibi olmuştum 5cm 3cm kistim vardı ama adet oldum kendiligimden belki küçüktür

10 gün bekleyip gidicem insAllah.Ama sıksık idrara çıkıyorum,beyazımsı böyle şeffaf akıntımda var.Fakat bu gün test yaptım negatif Ve iki güzel yetişmiş folekülüm çatlamadığı için kistleşti.böyle bir durumda nasıl hamile kala bilirimki?

Sağ salim kucağınıza alın inşAllah (4.75-5.22,3.60-3.42) kistlerimin ölçüsü bunlar

Haklisiniz sters yapmayın hakkınızda hayırlısı olsun kotu dusunme stres yapmayin her şeyin bir vakti vardır oda vaktini bekliyor

Amin canım Allah sanada hayırlı evlat nasip etsin beklediğin günlere değsin bol bol dua edin
Amin Allah razı olsun.Beklemeyeceğim yarın usm gidicem.gerçekten çok korkmaya başladım her kes korkmamam gerektiğini söylüyor.Ama internetde çok kötü şeyler yaziyorlar.kistler büyür rahmi büker falan çok korktum

İnterneten baktığımız zaman kötü şeyler hep çıkar korkma ama git doktoruna ne kadar beklersen o kadar büyüyor kistker en azından ilaç veriri bir an önce vucutan atılsın yumurtalık kistleri diğer kistlerden daha iyi korkma

Allah razı olsun.inşAllah bu gün adet olurum,olmazsam yarın ilk işim doktora gitmek olucak

Merhaba sonuc ne oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…