Dün gece panik atak geçirdim

Trvatcat

Çok neşeli ama yalnızken düşünceli
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
27
9
34
Psikolog tedavisi gördüm bir senedir, ondan önce sadece ilaç tedavisi görüyordum 8 senedir ve tedavim sonladı artık farkındalık kazandım oh be artık hiç kaygı yaşamıcam dedim. Fakat dün gece uyku tutmadı ona takıldım. biraz da yumurta yemiştim o bulantı yaptı kustum. Eski belirtileri yaşıyorum eskiye dönüyorum diye korkmaya başladım ve korku korkuyu tetikledi ve sonuç bu, hiç uyuyamadım, kahvaltı bile doğru düzgün yapamadım. Tedirginim, korkuyorum, kaygılar ara sıra gelebilir onlarla mücadele etmeyi öğrendin artık demişti doktor ama bu mücadele yoruyor beni, böyle sihirli bir deynek olsa ve beynimden kaygı diye bir duyguyu çıkarıp alsa diyorum. Çok zor bir durum beynini kontrol edememesi insanın. Tekrardan psikoloğa gideceğim ama kendime güvenim biraz kırıldı açıkcası. Yaklaşık 8 senedir uğraşıyorum tam düzeldim demişken bu olmadı tüh. Benim gibi tedavi sonlanıpta arada kaygı nöbetleri geçirenler varsa önerilerde bulanabilir mi? Duygularınız, mücadeleniz, başarınız ya da umutlarınız beni güçlendirebilir şuan bunları duymaya ihtiyacım var

Canım benim tedavim devam ediyor ama doktorunuza güvenip kaygınızı yenmeye çalışın. Terapi gerekiyorsa tekrar tekrar gidin.Hatta sürekli gidin.Doktornkontrolinde ilaç tedavisi sonlandiysa doktorun da vardır bir bildigi.Duzenli bir hayatınız olsun.Mutlaka yürüyüş yapın .Günesten bol bol vitamin alin.Sekeri azaltın.unu azaltın.. Protein ve sebze ağırlıklı beslenin.bol bol kitap okuyun..Ve sukredin...

Malesef bende 2 sene panik atak icin tedavi gordum ilac da kullandım hic bir sekilde kendim bir is yapamiyordum hayatim degismisti sonra birgun ozgur olma istedigi dogdu bnde yolda yururken bir bilet firmasindan bilet aldim ve o gun gece antalya ya yola ciktim kendi korkularimi yenmk icin otobüs seyehat i bile bni yormustu halbuki kalabalikken cok gzl oluyordu bunldim yoruldum anlm veremedim vardigimda kusmaya basladim ve bayilmisim hastanedeydim gozumu actigimda senelerce bu korku surdu simdi evliyim ve nedense arada bir krize giriyorum hamilelikte csbasi kurtulamsyacagim galiba

Aynı durum çoğu insanda var,ben dahil çağın vebası diyolar,yapcak bişe yok,hayat devam ediyo,yaşamaya devam,her sabah yürüyüş yapın,açıkçası vücudunuzu yorun,gece yatmadan önce.

kaygılandığınız duygular her ne ile ilgili olursa olsun şunu düşünün gelecek değil şimdiki zaman sorun var mı yok! sorun olduğunda düşünür bir çözüm bulurum nasıl olsa. ben herşeyin üstesinden gelebilirim. bugün sağlıklıyım,hala nefes alıyorum ve sevdiklerimde iyi durumdalar korkucak birşey yok. bu gibi telkinler sizi rahatlattıcaktır. ne zaman bir konuyla ilgili kaygı yaşasam hep böyle düşünürüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…