Dul olmak kolay lokmamidir :(:(:(

H

HznnRng

Ziyaretçi
Merhabalar

Bende size içimi boşaltmak istiyorum..senağlama
Eşimle 1 senedir ayrıyız.Şiddetli geçimsizliktden dolayı ayrılmaya karar verdik..Ben büyük bir şehirde bir yakınımla kalmakta ve çalışmaktayım..Henüz açılmış bir davam yok.

Evlenmeden önce yıllarımdan bahsetmek istiyorum önce konumu anlayabilmeniz için.
Lise zamanlarımda çok sevdiğim biri vardı.7 sene ona karşı ilgi duydum ve çok sevmiştim.Ama biz hiç bir zaman flörtlük edemedik.Aksine ilk duygularım başladığı zaman onunla kavgalıydık.Ve benden kaçtıkça ben çok kovalardım.Devamlı arar mesajlar atar özellikle doğum günlerini unutmazdım.Bu 7 sene sonunda biz çok iyi dost olmaı başardık.Ve ben evlendim.Ama telefonda konuşmalarımız bir arkadaşça devam etti.Hatta o kişinin bulunduğu şehirde ailem oturuyordu.Aileme her gidişimde görüştüm.

eşimle ayrı oldugum bir dönemde beni yine aradı ve ben o durumumdan bahsettim ona.Bir süre sonra tekrar ailemin yanına gittim ve görüştük biz.Bayağı dertleştim ve ağladım..Bana birgün bulunduğum şehirde yegeni oldugunu ve yolu düşserse gelecegini söyledi.Bende geldiğinde haberim olsun gider bir yerlerde oturur dertelşirir gezeriz dedim.

Ve o bay arkadaşım 2 hafta sonra yegeniyle geldi.Yeğeni üniversite öğrencisiydi.kayıt yapacaklardı.Beni aradı ve burda oldugunu söyledi.Ertesi günü görüşmek üzere konuştuk.Ve ertesi gün oldu mesaj üstüne mesajlar atmaya başladı.Ne zaman geeceksin gelrken içecek birşeyler al vs.Bende bir mesajımd ahazırlanmak üzere oldugumu ona bir mekan yazarak oraya gideceğimizi söyledim.ve arkasından gelen mesajda hani onunla dertleşecegimi oyun bozancılık yaptıgımı evden dışarı çıkmayacagını yazmış.sonra tamam geliyorum dedim ve buluşacagımız yere gittim.gittiğimde oradaydı ve biz yeğenin öğrenci evine gittiksenağlamabir kaç kuru bira almıştı...bana içermisin dedi ve aram olmadığını söyledim.yinede bir bardak içebilirim dedim.Oturduk karşılıklı ve eski günlerden konuşmaya başladı.ben hep eşimle olan sorunlarımdan bahsediyordum.Bana sen sevdinmi çok kötüseviyorsun kolay vazgeçemiyorsun bendende 7 sene vazgeçmedin gibi sözler sarfetti..Tv açık ve slow müzikler çalıyordu.Bana bi ara dans edelimmi dedi.Bend egeçiştirirek bu müzik güzel degil dedim.Sonra her slow müzik çıktıgında dans etmeyecekmiyiz dedi.Bende kırmadım ve 2 dakikalık kısa bir dans ettiksenağlamaotrdum hemen...Çünkü niyetini anlamıştım..Sonra oda yanıma oturdu konuşmaya devam etti.Bazen ağır konuşuyordum ona karşı.Hatta ona dedimki biz seninle sevgili olsaydık anlaşamazdık iyiki olmamış dedim.Tabii çok kırıldı bu şahsiyet.Sonra saçlarımla oynamaya başladı hoşlanmadığımı belirterek bu hareketini tekrarlamamasını istedim..Bayağı içti ....Sonra yegeni geldi karşılıklı tavla filan oynadılar.Bende tv seyretmeye devam ettim.oyunları bitince kalktık ve beni eve bıraktılar.Ve o günden sonra ne beni aradı nede ben onu aradım.

Ve o gün anladımki düşenin dostu olmazmışsenağlamaDostum diyen insan bile insanın o durumundan faydalanmak istiyormuşsenağlamaVe ben o kişiye kolay lokma olmadığımı gösterdim.Ne ararım ne sorarım.o benim için bitti.senağlama

henüz boşanmamış olduğun halde böyle davranışlara maruz kalmana üzüldüm. o arkadasın en azından boşanmanı bekleyebilirdi. boşandıktan sonra çok daha ağır davranışlara maruz kalabileceğin konusunda seni uyarmak isterim. bu nedenle çok güvenmediğin insanlarla ilişkilerine mesafe koyman iyi olur.malesef yaşadığımız ülkede boşanan kadına bakış çok kötü. birde boşanma konusunda iyice düşün derim ben sonra pişman olacağın birşey yapma sakın.

Artık dönüşü olmayan bir yoldayız biz.Barışmanın B si bile yok.bu olay başıma geldikden sonra zaten insanlara güvenim yoktu şimdi hiç yok.Kolay lokma gibi görünüyoruz.Her erkek istesem sahip olabilirim diye düşünüyor.

Belkide o kişi benim ona önceden olan duygularımdan faydalanmak istedi.Bunada eminim.

Sen iradesiz davranmamissin arkadasin kotu niyetliymis. Onemli olan seni daha da uzecek olaylarin yasanmasina izin vermemis olman. Malesef Turk erkeginin esinden bosanmis bayanlara bakis acisi belli ama yinede hepsini bu kategoriye koyamayiz iclerinde cok iyi niyetli saf olanlarida var Zaten kimseye kolay kolay guvenmemen gerektigini anlamissin Bence surekli bu konuyu dusunupte kendini daha fazla uzme unut gitsin..

evli bir bayanın eski hoşlandığı insanla(flört etmemiş olabilirsiniz ama oda biliyormuş onu sevdiğini) ailesinin yanına gittiğinde her seferinde görüşmesi çok yanlış.bu arada dertleştikte diyorsunuz.ona eşinizle olan sorunlarınızı anlattıkça o kendisine zarf attığınızı sanmış demekki?bir kadın eşinden başka biriyle(helede eski sevdiği) bu kadar samimi olmamalı.dertleşmek falanda neymiş.bunlar ters işler.
hadi onu geçtik.eşinden ayrılmışsın ve bunu o arkadaşına söylemişsin.
ikinci buluşmada eve gitmeyi neden kabul ettin?hadi gittin neden oturup o adamla içtin?hadi içtin,neden kalkıp dans ettin?hadi hepsini yaptın,niyetini anlar anlamaz neden kapıyı çarpıp gitmedin?oturup bide seni eve bırakmalarını bekledin?
orda o adam ve yiğeni sana tecavüz edip bıraksa kim engel olabilirdi?kime suçsuzluğunu ıspat edebilirdin?senelerdir tanıdığın adam ve gönül rızanla gelmişsin.
kimseyi inandıramazdın...
adam niyetini eğri tuttuğu için zaten kabahatli ama sende her türlü zemini hazırlamışsın.
eve hiç gitmeyecektin.
gittikten sonra ise işler bu şekilde gelişmeye başladığı anda kapıyı çarpıp gidecektin.
bence arkadaşına kızacağına teşekkür etç.
senin hafif alkollü olmandan ve gönül rızanla gelmiş olmandan faydalanıp sana çok kötü şeyler yapmadığı içinÇok üzgünüm çoookedebiyle eve bıraktığı için:1closedeyes:

Bence yanlış nerede biliyor musunuz?
Daha önce bir şeyler hissettiğiniz adamla yeniden görüşmeniz.. Adam da duygularınızdan haberdarmış bir de..fisfisfis
Daha boşanma davanız bile açılmamış,hayatınızı bir düzene koymamışsınız,siz maalesef yanlış adımlar atmışsınız..:nazar:
Madem barışmaya niyetiniz yok neyi beklediğinizi anlayamadım.. Belirsizliklerle yaşmak çok kötü. Evliliğinizdeki sorunları bilmiyorum.. Ama eğer haklı taraflarınız varsa bile bu hareketlerinizle haksız duruma düşüyorsunuz.. İnşallah bir an önce toparlanırsınız..:teselli:

Yanlış yapmışsınız....
Görüşmeniz hata, evine gitmeniz ayrı bir hata...
Başına birşey gelmediğine şükretmelisiniz....

çok çirkin bir davranış gerçekten adam senden birşeyler beklemiş sen en doğrusunu yapmışsın arakadaşım aramada sorma sen kendine yeni sayfalar aç eskileri bir kenara it dul olmak sorun değil türkiye de birçok kadın eşinden ayrı.bunu dert etme tekrar mutlu olabilirsin

Dertleşebileceğim tek kişiydi.İnsan bazen boşluğa düşer ya birilerine anlatma ihtiyacı olur.Bende öyleydim işde.Evet bir aralar çok yoğun duygularım vardı.Oda başlarda hoşlanırdı benden ama flörtlük aşamasına getiremedik.Benim o duygularım evlendikden sonra kalmadı hiç hatta evlenmeden nice önceler bitti.

Ben onunla dışarıda görüşmek istedim ve öyle kararlaştımıştık.Ben daha yanına gitmeden anlamıştım zaten.Bana gelirken votka alıp çantama koyup getirmemi istedi.Bene geçiştirdim.Tamam alırım dedim.Hatta yan yana geldiğimizde gideceğimiz yeride söyledim.yorgunum hastayım vs .dedi.Bende onu kırmadım kabul ettim.

Benimle eski günleri konuştu devamlı.Tabiiben hep evliliğimden bahsettimsenağlamaYeri geldi duygulandım ağladım çoksenağlama
O benim boşluğumdan şu anki ruh halimden yararlanmak istedi ama avucunu yaladı.Pislik...........

Kendimden utanıyorumsenağlamasenağlama

Neden her tür olumsuzluklar benim başıma geliyor senağlama

Ben şimdi kimseye güvenecekmiyim.Derdimi paylamayacakmıyımsenağlama

iş yerimde olsun dışarda olayım herkese kuşkucu yaklaşır oldum.Sanki onlardan zarar gelecekmiş gibi hissediyorum.İnsanlardan uzaklaşmaya başlıyorum.senağlama

Kendimden utanıyorumsenağlamasenağlama

Neden her tür olumsuzluklar benim başıma geliyor senağlama

Ben şimdi kimseye güvenecekmiyim.Derdimi paylamayacakmıyımsenağlama

iş yerimde olsun dışarda olayım herkese kuşkucu yaklaşır oldum.Sanki onlardan zarar gelecekmiş gibi hissediyorum.İnsanlardan uzaklaşmaya başlıyorum.senağlama

Bence şu aşamada hemcinslerinizle görüşün..yerimseniben
Daha az zarar görürsünüz bence..
Şu anki gözyaşlarınız ise yine tekrar ediyorum hayatınızdaki belirsizlikler yüzünden bence.. Siz zaten kendi düzeninizi kursanız,ailenizden ve bir iki tane yakın arkadaşınızdan başka kimseye ihtiyacınız olmaz ki..:nazar:

Herkes yanlış yaptığını söylemiş kiii bende aynısın söyleyeceğim. İster dul ol, ister bekar hiç farketmez, bir erkeğin evine gitmek bence baştan sona hata. Dertleşecekseniz dışarıda bir yerde oturur dertleşirsiniz. Adam sana içecek bir şeyler al dediğinde olayı anlamalı ve oraya hiç gitmemeliydin. Hadi gittin niyetini anladığında terkedecektin orayı.
Resmi olarak evlisin ve buna rağmen eski hoşlandığın biriyle defalarca konuşuyorsun. Adam tabiki ümitlenir. Erkek milleti değilmi aklı hep uçkurundadır bunların.
İşin kötüsü başına bir şey gelse kimse sana hak vermezdi. Kendi ayağınla o eve gittin diye. Şükret ki ucuz kurtulmuşsun. Bir daha o kişiyle görüşme ve konuşma. Bitir bu işi. Çünkü adam iyi niyetli değil.
Dertleşmek istiyorsan bizler buradayız.

sen zayıflığını belli ettiğin için o da senden faydalanmak istemiş
erkek milleti dul kadına açık kapı diye bakıyor herşey yaşanabilir bütün cinsel sapkınlıklarını o kadın üzerinde yapabilir çünkü evlenme gibi bir zorunluluğu yok nasılsa açık kapıya

ama hatanın büyüğü sende dertleşecek kimse bulamadım bilmemne gibi bahanelere sığınma lütfen eve ne demeye gidiyorsun ki ve alkol alıp dansetmeler ne demek kronickarkadaşıma tamamen katılıyorum yeğeniyle birlikte sana tecavüz etmediklerine şükretmelisin ve artık böyle bir hata yapmazsın

zaten baştan belli etmiş bu arkadaş müsfettesi tavrını çok safmışsın gözün açılmıştır umarım

dul olabilirsin ama nice dul kadın var bu ülkede ve benim çevremde hepsi böyle değil dul olunca erkeklerin her dediğini yapacaksın diye bişi yok bunu erkeklere anlatsa bir iki kişi eşekten düşmüşe dönerler

ayrıca kimin garantisi var bende dul kalabilirim ölüm var ayrılık var ama benim kendime saygım var lütfen sende kendine saygı duy herkes sana saygı duymayabilir ama sen kendine saygı duy başkaları için yada toplum için yaşamıyor dul kadınlar onlarda hayat mücadelesi içinde

ayyyy çok uattım ama bu mevzuu ya kızıyorum erkeklerin böyle yaklaşmasına kızıyorum bütün sinirlerim ayağa kalktı neyse kendine iyi bak ayaklarını yere sağlam bas

yok boşluktayım yok psikolojım bozuk diye akın başka bir erkeğin kollarına atma kendini bir süre kendini dinle evliliğinin senden alıp götürdüklerini yerine koy manevi anlamda kendini tamamla ve sonra yeni ilişkilere yelken aç naçizane tavsiyem budur canım

sen zayıflığını belli ettiğin için o da senden faydalanmak istemiş
erkek milleti dul kadına açık kapı diye bakıyor herşey yaşanabilir bütün cinsel sapkınlıklarını o kadın üzerinde yapabilir çünkü evlenme gibi bir zorunluluğu yok nasılsa açık kapıya

ama hatanın büyüğü sende dertleşecek kimse bulamadım bilmemne gibi bahanelere sığınma lütfen eve ne demeye gidiyorsun ki ve alkol alıp dansetmeler ne demek kronickarkadaşıma tamamen katılıyorum yeğeniyle birlikte sana tecavüz etmediklerine şükretmelisin ve artık böyle bir hata yapmazsın

zaten baştan belli etmiş bu arkadaş müsfettesi tavrını çok safmışsın gözün açılmıştır umarım

dul olabilirsin ama nice dul kadın var bu ülkede ve benim çevremde hepsi böyle değil dul olunca erkeklerin her dediğini yapacaksın diye bişi yok bunu erkeklere anlatsa bir iki kişi eşekten düşmüşe dönerler

ayrıca kimin garantisi var bende dul kalabilirim ölüm var ayrılık var ama benim kendime saygım var lütfen sende kendine saygı duy herkes sana saygı duymayabilir ama sen kendine saygı duy başkaları için yada toplum için yaşamıyor dul kadınlar onlarda hayat mücadelesi içinde

ayyyy çok uattım ama bu mevzuu ya kızıyorum erkeklerin böyle yaklaşmasına kızıyorum bütün sinirlerim ayağa kalktı neyse kendine iyi bak ayaklarını yere sağlam bas

yok boşluktayım yok psikolojım bozuk diye akın başka bir erkeğin kollarına atma kendini bir süre kendini dinle evliliğinin senden alıp götürdüklerini yerine koy manevi anlamda kendini tamamla ve sonra yeni ilişkilere yelken aç naçizane tavsiyem budur canım

bence sızın duygularınızla yadazaafınızı kullanmış yanlkış yapmısınız...uzgun oldugunuz bır donemde
ıkıncı bır uzuntu yasamısınız...bence hatanızı anlamnızda ıyı bır an once o kısyle ıletısımınızı kesın..
dul yada bekar olmanız bır seyı degıstırmez bıde ınsanların dılıne dusupte ayrı bır uzuntu yasamayın erkekler arkadasca yaklasıp..sonunu malum yere getırırler..
kendınıze dıkat edın kı hata ustune hata yapmayın

Kendimizi kandırmayalım erkekten dost olmuyor:1rolleyes:

Yinede en azından sadece ruhunu sarsmış :1closedeyes:

bence çok fazla üzerine gitmeyin moral vermemiz lazımzaten hata yaptığınında farkında

Kendimizi kandırmayalım erkekten dost olmuyor

Yinede en azından sadece ruhunu sarsmış :1closedeyes:

Çok geçmiş olsun canım...benneyaptımki

bence suçlu aramayın....
eğer siz ,evlenmeden önce çok sevdiğiniz kişiye,
eşinizden,evliliğinizin kötü gitmesinden bahsetmişseniz,
ona resmen açık kapı bırakmışsınız...oda sizin hareketlerinizden cesaret alarak böyle davranmış...
siz nasıl olurda,ona güvenip ev ortamında bulunursunuz...
içki içersiniz...adamın niyeti belli,hiç mi anlayamadınız da bu hareketleri yaptınız...
bence şuan boşluktasınız,hata yapmamak için iyi düşünerek
hareket edin...
başlığınıza katılmıyorum ben...
evli yada dul ,insanlar kendi ağırlıklarını,
hareket ve esprileriyle kendileri belirler..
her zaman söylüyorum,ağır taşı
kimse yerinden oynatamaz...
uzak durmakla akıllıklık etmişsiniz...
mantıklı olun...
sevgiler...

Eskiden sevdiğin bir adamın evine gidersen, bira içersen ve o kadar hareketin üzerine hala o tv seyrederken o evde durmaya devam edersen tabi ki kolay lokma olursun... Ben de 4 sene önce ayrıldım eşimden. Ve iş hayatımdayım. Bir allahın kulu bana kolay lokma diyemez. Aksine yanıma yaklaşmanın her zaman ne kadar zor olduğu bilinir. Sonuçta ben de kadınım ve benim de uzun süreli bir ilişkim oldu. Yine de olmasını isterim. Ama kimseye kendime kolay lokma damgası vurduracak en ufak birşey bile yapmadım, yapmam da... Bu damgaları yemek kendi elimizde...

X