düğün öncesi yaşanan sorunlar(benim beynimde mi yoksa?)

Bu zenginlerin de bu mobilyaları beni benden alıyor. Bizim de var öyle zengin akraba. Kendi evi öyleydi zaten avangard mi deniyor ne o tarzın varaklı halı. Kızları evlendi daha modern birşeyler olur diye düşündüm onlar da aynı tarz. :)

Kıyas yaptığında helal olsun erkek tarafına herkes şanına göre düğün yapıyor işte ne yapalım de morarsin hayır neyin kafası ben anlamadım düğünü yapan kendileri küçümseyen kendileri arabada koca parası değil alın teri anne de ayy kaynananın mantık gitmiş

Millet ne der diye 2 saatlik düğün icin altınları satmasindan belli

Kim aldıysa aldı, sonuçta onlar almadı. Ayrıntıya takıldığınız için cevap veremiyor olabilirsiniz. Dümdüz konuşun geçin, şimdi böyle davranan sonra daha fazla gönül kırar gerek yok.

Kayinvalideniz farkında mı bilmiyorum ama kendi oğlunu yetersiz konuma düşürüyor. Kıyas yaptığında oğlunuz bana bu kadar yapabildi ne yapalım annecigimmmm demek lazım ama buda başka sorunlar doğurur o yüzden duymazdan gel. Oğlunun yanında da böyle konuşuyorsa ogluda bisey demiyosa zaten ne yapsan bos

2-3 milyon bir düğün imkansız yapmaları. bu sefer söylesem bana diyecekler ki kıskanç. boşa söylemiş olacağım
söyledik zaten takıları vermeyjz diye.
Ay ne derlerse desinler.
Siz soktunuz aklıma hiç niyetim yokken,ben siz çok beğendiniz diye söyledim dersiniz. Susar bir daha konuşmaz bu konu hakkında zararlı çıkacak zira aksi halde.

Kendine itiraf edemesen de, bilinçaltında görümceni kıskanıyorsun ve bunu psikolojik destek ile aşabilirsin.

Eee tamam görümcenizin evlendiği kişi zenginmiş ve o yapmış düğünü, siz de "tamam annecim siz de oğlunuza öyle düğün yapın da bizimki sönük kalmasın" deyin madem kendisi kıyaslıyor.
(Asla bu fikirde degilim, kendi düğünümüzü de evimizi de eşimle kendimiz yaptik)
Siz takmayın kafanıza sizin istediginiz gibi oluyormuş zaten, "ben daha ufak ve nezih birşey istedim" dersiniz birileri konuşursa.

Ayyy yok artık herkese de en ufak birşeyde "psikolojik destek" tavsiyesi vermesek mi? Zira bu da bir mobbing türüne döndü artık.
Psikolojik destek almak kötü bir şey mi? Kendi içinde çözemediğin şeyleri, uzman destek alarak çözmek kötü mü? Eğer kötüyse, konu sahibi kafasında kursun çözsün, sahte düşmanlar falan türetsin, hatta konu hakkında nişanlısına falan da sataşabilir!

Aman cahiller işte. Benim annemde beni sürekli ver babamda. Şöyle güzel böyle becerikli bende sinir oluyorum yapmayın diyorum ama yok babam benim ailelerin tanışma töreninde kızım İngilizce biliyor dedi ne alaka şimdi dedim ya. Boşver gitsin. Sen kendine sor bu tarz bir düğün içine siniyor mu? Evetse sorun yok. Teyzeyi anneyi dinlersek ohoooo. Sen eş adayın ne düşünüyor ona bak yeter bence

Psikolojik destek almak kötü demedim, zira danıştığım bir psikoloğum var ama tanıdık tanımadık her insana "bence psikolojik destek almalısın" denmez.
Kafada düşmanlar yaratmak falan, bence durumu çok abartıyorsunuz gibi geldi bana.
Hanimefendi ben kıskanıyorum dememiş ayrica, bunu da siz söylediniz. Kisacası bir hastalik yaratıp tedavisini önerdiniz gibi oldu.

Konunun başlığını tekrar okur musun?

60 yasında mumkun değil

benim yaptığım keki yerken kayınpederimin "kızıma söyleyeyim de bize üzümlü cevizli kek yapsın" demişliği var.
Bu arada çok güzel kek yaparım burada bir üyeden öğrenmiştim:)
yaptığım her yemekten sonra kızının yemeklerinin ne kadar güzel olduğunu anlatıyor.
kayınvalidem, her ama her görüşmemizde kızının çıtı pıtı minyon oluşu sayesinde gencecik kaldığını sürekli vurgular.
M beden giyen bana aldığı yegane hediyeyi s beden alarak ben o mağazada bulamadım, zaten x'e ancak oldu sen değiştirirsin demesi var mesela aklımda..

buna benzer çoook şey var... bunlar benim hatırladıklarım. ilk zamanlarda olduğu için yadırgadığım.
ben düz bir insanım. kinayeli konuşmak, laf sokmak adetim değil.
ben çok umursamıyorum açıkçası. kibirli olduğumu düşünebilirsiniz ama bu lafların bu tavırların aşağılık kompleksi sonucu olduğunu düşünüyorum.
ispat derdinde olduklarını düşünüyorum.
kendi kendilerini tatmin etsinler. ne yapayım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…