Aile Planlaması Düğün öncesi korunma ve adet geciktirme

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ozgeozge1907

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2011
487
3
Kızlar yardıma ihtiyacım var,aranızda evli bayanlar bu durumu yaşamış olanlar vardır.Şöleki Aralık 7 gibi düğünüm var hayırlısıyla ben doğum kontrol hapı almayı düşünüyorum bu ay ,ayınn 9 10 gibi adet görücem bu ay .Hap 21 gün kullanılıp 7 gün ara verince adet görülüyo ,Bana bi yol gösterin bu şekilde yapınca ,bi daki ay düğün tarihine geliyo regl dönemim,Ne yapmam lazım,bidaha ki ay adet olmıyım die düğünde geciktirici mi alıyım,ama o zaman da koruma olmıcak,Yardım edin kızlar.....

Şimdi bu ay adetin ilk günü ilaca başla...
Eğer önümüzdeki ay düğün gününe denk geliyorsa ara vermez iki kutuyu birleştirir sonra ara verirsin ama bir defaya mahsus yap bunu...

Şimdi bu ay adetin ilk günü ilaca başla...
Eğer önümüzdeki ay düğün gününe denk geliyorsa ara vermez iki kutuyu birleştirir sonra ara verirsin ama bir defaya mahsus yap bunu...

çok çok teşekkür ederim forumda duymuştum böle bişe ,anladığım kadarıyla tek yol bu,ben gene doktora gidicem zaten ama,peki bu şekilde yaptığım da adet göremicem die öbür ay şişlik, sıkıntı, gerginlik yaşarmıyım?

Ben bunu yolculuğa denk geldiği için bir defa yaptım...
Pek sıkıntı olmadı diye hatırlıyorum...

Ben bunu yolculuğa denk geldiği için bir defa yaptım...
Pek sıkıntı olmadı diye hatırlıyorum...

aynı sorunu bende yaşamıştım.düğün günüme denk geliyordu adet günüm.eczaneye danışmıştım o zaman.bende sana söyleyeyim.hapı kullanmaya adetinin ilk 5 günü içinde başlaman gerek.ve bıraktığın günden 2-3 gün sonra adet göreceksin.buna göre hesaplayıp ona göre kullan ilk hapı.ben son hapı düğn günümde almıştım 2 gün sonrada hastalanmıştım.yani adetimin4. veya 5. günübaşlamşım demekki.tatmin olmadıysan bir eczaneye danış sana yol gösterirler veya sağlık ocagındaki ebelere

aynı sorun bende de var canım.tam düğün günüme denk gelicek adet dönemim. 2 hafta geri çekmem gerekiyor. bende çok geçmeden jinekoloğa gidip kendime uygun doğum kontrol hapına başlıcam.. umarım bi problem yaşamadan atlatırız düğünlerimizi ve balayımızı

kızlar aynı sorun bende de var hesaplamalarıma göre tam düğün günü adet oluyorum ve ben ilk günlerimi çok yoğun geçiriyorum ezelden beri nasıl halledicem bilmiyorum :18:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…