Düğün günü regl geciktirme

sakladigimbirsey

Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2023
429
884
26
Merhaba burada çok fazla böyle konu var ama sorumun cevabını pek bulamadım açıkçası o yüzden konu açmak istedim. Adet düzensizliğim olduğu için ve 1 bucuk ay sonra evleneceğim için doktor yasmin kullanmamı önerdi 3 ay regl olmamıştım o yüzden regl'in ilk gününü beklemeden şimdiden kullanmaya başla dedi. Kullanıyorum 21 tablet 30 mayıs'ta bitecek. 7 gün ara verdikten sonra 7 haziran'da tekrar başlayacağım ve o tablet de 27 haziranda bitecek. Buradaki sorun şu, 25 haziran düğünüm ve 26-30 haziran arası balayım var. 27 haziranda hap bittikten hemen sonra regl olursam balayım kötü geçecek. Topiclerde gördüğüm kadarıyla hap bittikten sonra ara vermeden 3-4 tane daha kullanırsam reglmi 3-4 gün geciktirebiliyorum. Yani 27 haziranda hapı bitirmek yerine yeni tablete hemen geçip 30una kadar kullansam reglim gelmeyecek. Peki böyle olduğu zaman koruyuculuk durumu nasıl oluyor, koruması devam ediyor mu?

Evet bu şekilde geciktirebilirsiniz koruması da devam eder ama süreci çok uzatmayın ve bunu sık tekrarlamayin sonuçta doğum kontrol hapı bir hormon ilacı

Evet bu şekilde geciktirebilirsiniz koruması da devam eder ama süreci çok uzatmayın ve bunu sık tekrarlamayin sonuçta doğum kontrol hapı bir hormon ilacı
Haklısınız zaten tedavi için kullanıyorum aslında ama şimdi 3-4 gün fazladan kullanıp bırakınca tekrar 7 gün ara veriyorum sonra aynı kutuya mı devam etmeliyim yoksa sil baştan farklı bir kutuya mı başlamalıyım o kutu çöp mü oluyor bilginiz var mı

Aynı kutudan devam edebilirsiniz toplam kaç gün kullandığınızı sasirmayacak şekilde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…