Elektrikli Mutfak Aletleri Düdüklü tencerede Tefal mi ? Fıssler mi ?

Fissler edition 4,5 lt kullanıyorum(Saatli olan ve sapı yukarıda olan modeli). Tefalin eski serisiden var, yeni seriyi bilmiyorum ama Fisslerden daha çok memnun kaldım.Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. İnternetten uygun fiyata aldım. Sitenin adını yazmak belki reklama girer. ihtiyacı olan olursa özelden mesaj atın cevap veririm
aldığınız yeri yazarmsnz??

:KK70:nım bende çok korkuyordum ama basınç olşmu sonlanmadan kapak açılmasına izin ilmio , zorlarsak zaten haketmişizdir patlamayı:KK52: ak etme bir kere kullan çok seveceksin, hemen halkalar belırıyor, ateşi kesincede iniyor zaten.. arkadaşmz anlatmış aynen o şekılde. başka bi numarası yok. ama klavuzu oku saglam kafa ile :)
Mrb sizdeki fissler bluepoint mi en uygunu o aslinda dusunuyorum ama blue point de ayniysa onu almak mi daha mantikli onu kullanan da memnun sonucta? Sizinki ne model?

Mrb sizdeki fissler bluepoint mi en uygunu o aslinda dusunuyorum ama blue point de ayniysa onu almak mi daha mantikli onu kullanan da memnun sonucta? Sizinki ne model?
407273.jpg mrb. ben alalı 7 yıla yakın oldu, sitesinde sdc vitaquick yazan model. en ust modelını kardeşime yeni aldık daha, alırken epey sordum farklarını, pişirme , verim vs. bir fark yokmuş. ergonomi açısından,fonksiyonellik açısından,işte bazı ek parçaları var yanında o açıdan farkları var sdc. nedir bunlar buhar çıkışları, pişirme için yukselen kapak uyarı renkleri, alarm, kulp ergonomisi, sdc basınçsız buharda pişirme vs...

bilmiyorum benm ödüm patlardı dudukluden, ne bulsam fisslerde yapıorum. ayrca annem ve halam tefalden ne çekti ne çekti.. servisde rezil etti, aynı hata ikisindede çıktı, su sızdırıyordu ocaga öyle böyle değil.... oyuzden ben dusunmeden fiisler aldım. ama fiyatlar heryerde cok farklı magazaarda bıle. ıyı araştırın derim

Eki Görüntüle 1493743 mrb. ben alalı 7 yıla yakın oldu, sitesinde sdc vitaquick yazan model. en ust modelını kardeşime yeni aldık daha, alırken epey sordum farklarını, pişirme , verim vs. bir fark yokmuş. ergonomi açısından,fonksiyonellik açısından,işte bazı ek parçaları var yanında o açıdan farkları var sdc. nedir bunlar buhar çıkışları, pişirme için yukselen kapak uyarı renkleri, alarm, kulp ergonomisi, sdc basınçsız buharda pişirme vs...

bilmiyorum benm ödüm patlardı dudukluden, ne bulsam fisslerde yapıorum. ayrca annem ve halam tefalden ne çekti ne çekti.. servisde rezil etti, aynı hata ikisindede çıktı, su sızdırıyordu ocaga öyle böyle değil.... oyuzden ben dusunmeden fiisler aldım. ama fiyatlar heryerde cok farklı magazaarda bıle. ıyı araştırın derim

HAdi bakalım hayırlısı, bi sitede var uygun comfort modeli 340 lira, onu almayı planlıyorum karar veremedım, dedıgnız gıbı hava çıkışı ve tabanı farklıymış, ben de kaç yıllık evlıyım bekarlıgımdan berı fısslerı över dururum herkese aldırdım ama kendım parayı denkleyıp de alamadım bır türlü, comfort 4,5 öneriyorlar genelde

Arkadaşlar bu başlığı görüp gelen olur mu acaba :) Ben de comfort modeli aldım sonunda aynıgunk. sıtesınden 340 lıraya aldım, hemen kapağını içini süngerın yeşil kısmıyla temizleyıp çizdim bile, :) ama dün guzel yemek pişirdim ilk 20 dk yeşil halka cıksın bekledım sonra 15 dk da altı kısık ve mınık ocaga koyup bekledım, orta ocaktayken altını kısınca o yeşil halka durmaya devam edıyor kırmızıya dogru yol alıyor o yuzden korktum.

Acaba büyük ocakta mı harlı pişirip sonra kücük ocaga alıp kısmalıyım yoksa orta ocakta da olur mu siz nasıl yapıyorsunuz ??
Bakalım bugun nohutu ısladım beklıyorum akşam pişiricem, umarım guzel olur.

Arkadaşlar bu başlığı görüp gelen olur mu acaba :) Ben de comfort modeli aldım sonunda aynıgunk. sıtesınden 340 lıraya aldım, hemen kapağını içini süngerın yeşil kısmıyla temizleyıp çizdim bile, :) ama dün guzel yemek pişirdim ilk 20 dk yeşil halka cıksın bekledım sonra 15 dk da altı kısık ve mınık ocaga koyup bekledım, orta ocaktayken altını kısınca o yeşil halka durmaya devam edıyor kırmızıya dogru yol alıyor o yuzden korktum.

Acaba büyük ocakta mı harlı pişirip sonra kücük ocaga alıp kısmalıyım yoksa orta ocakta da olur mu siz nasıl yapıyorsunuz ??
Bakalım bugun nohutu ısladım beklıyorum akşam pişiricem, umarım guzel olur.

Merhaba,
Bu başlığı görüp gelenlerden biri de benim :)
Nisan ayında almışsınız düdüklünüzü, güle güle kullanın.
Kullanımla ilgili yorumlarınızı benimle de paylaşabilir misiniz?
1 ay sonra düğünüm var, çalışıyorum ve düdüklü konusunda çok hassasım :)
Fissler ve Tefal arasında kaldım.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

Merhaba,
Bu başlığı görüp gelenlerden biri de benim :)
Nisan ayında almışsınız düdüklünüzü, güle güle kullanın.
Kullanımla ilgili yorumlarınızı benimle de paylaşabilir misiniz?
1 ay sonra düğünüm var, çalışıyorum ve düdüklü konusunda çok hassasım :)
Fissler ve Tefal arasında kaldım.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

Eltimde de tefal var geçen onlardayken yemek pişiriyordu ve aldığı için ne kadar pişman olduğundan bahsetti hem de yarım saat boyunca :) bir yıgın para döktük de aldığım en kötü şeydi de, ben ona fissler aldığımı söylememiştim haberi yoktu, fakat hep pişmanlığını dile getirdi, annemlerde de tefal var annem de çok memnun değil arada bıdıklanıyor ama baska almaya ıhtıyacı yok yani alsa onu ne yapıcak kaldı ki yıne de kullanıyor, benim eskiden baska bir düdüklü vardı da yıllardır yemekleri yarı pişmiş yiyordum açıkçası :KK70: yeniden kavuruyor veya fırına sürüyordum şimdi hoop kullanıyorum hemeen silip dolaba kaldırıyorum ki temiz temiz dursun ömrü uzasın...

yemeği koyuyorum en az 1 bardak su koyun yazıyor koyuyorum, sonra büyük ocakta 15-20 dakika arası beklıyorum yeşil ve kırmızı halkalı kısımları çıkıyor düşün ibiği iktiriyor gibi diğer düdüklülerde düdük ötüyor bunda o halkalar beliriyor, sonra hemen minicik ocaga alıp altını en kısıga getiriyorum orda da 3 dakika ile en cok 10 dakika arası beklıyor yani çok zorlu yemekse dana eti gibi tamam 12-15 dk olabilir, sonra hiç ellemeden kapatıp o yeşil veya kırmızı halkanın inmesini beklıyorum tam olarak 10 dakika sürüyor ama suyun altına koysam sallasam veya yandaki tuş gibi çıkıntıya basmaya çalışsam hemen açılıyor havasını alınca, yani toplamda 30 dakikada en zorlu yemek pişmiş ve hazır oluyor düşün ki nohutlar eriyor bu bir şaka değil. yani 3 dakikadan çok tutmamak gerek nohutu hem de aksamdan suya basmadan ki bu bence mucize. yani fissler, internetten aldım comfort modeli. 4,5 litretdı cok sandım ama hıc buyuk degıl cok guzel dizayn etmişler hıc öyle kaba saba genıs degıl. 350 lıra mı neydı bı kaç ay oldu alalı bılıyorsun. al bence.

Eltimde de tefal var geçen onlardayken yemek pişiriyordu ve aldığı için ne kadar pişman olduğundan bahsetti hem de yarım saat boyunca :) bir yıgın para döktük de aldığım en kötü şeydi de, ben ona fissler aldığımı söylememiştim haberi yoktu, fakat hep pişmanlığını dile getirdi, annemlerde de tefal var annem de çok memnun değil arada bıdıklanıyor ama baska almaya ıhtıyacı yok yani alsa onu ne yapıcak kaldı ki yıne de kullanıyor, benim eskiden baska bir düdüklü vardı da yıllardır yemekleri yarı pişmiş yiyordum açıkçası :KK70: yeniden kavuruyor veya fırına sürüyordum şimdi hoop kullanıyorum hemeen silip dolaba kaldırıyorum ki temiz temiz dursun ömrü uzasın...

yemeği koyuyorum en az 1 bardak su koyun yazıyor koyuyorum, sonra büyük ocakta 15-20 dakika arası beklıyorum yeşil ve kırmızı halkalı kısımları çıkıyor düşün ibiği iktiriyor gibi diğer düdüklülerde düdük ötüyor bunda o halkalar beliriyor, sonra hemen minicik ocaga alıp altını en kısıga getiriyorum orda da 3 dakika ile en cok 10 dakika arası beklıyor yani çok zorlu yemekse dana eti gibi tamam 12-15 dk olabilir, sonra hiç ellemeden kapatıp o yeşil veya kırmızı halkanın inmesini beklıyorum tam olarak 10 dakika sürüyor ama suyun altına koysam sallasam veya yandaki tuş gibi çıkıntıya basmaya çalışsam hemen açılıyor havasını alınca, yani toplamda 30 dakikada en zorlu yemek pişmiş ve hazır oluyor düşün ki nohutlar eriyor bu bir şaka değil. yani 3 dakikadan çok tutmamak gerek nohutu hem de aksamdan suya basmadan ki bu bence mucize. yani fissler, internetten aldım comfort modeli. 4,5 litretdı cok sandım ama hıc buyuk degıl cok guzel dizayn etmişler hıc öyle kaba saba genıs degıl. 350 lıra mı neydı bı kaç ay oldu alalı bılıyorsun. al bence.

Çook teşekkür ederim,
Birebir kullanan ve artısı eksi herşeyi ile paylaşan birisinden fikir almak gerçekten iyi geldi.
Sanırım sizinki vitavit comfort modeli. Uzun sapı olandan.

Benim de nedense hep içimden o geçiyor, inşallah bana da nasip olur.
Size yazdıktan sonra araştırmaya devam ettim, tabi sizin yorumunuzu da okuyunca tefal konusunu kafamda tamamen bitirdim. İlginiz ve dönüşünüz için çok teşekkür ederim :KK68::KK68:

Çook teşekkür ederim,
Birebir kullanan ve artısı eksi herşeyi ile paylaşan birisinden fikir almak gerçekten iyi geldi.
Sanırım sizinki vitavit comfort modeli. Uzun sapı olandan.

Benim de nedense hep içimden o geçiyor, inşallah bana da nasip olur.
Size yazdıktan sonra araştırmaya devam ettim, tabi sizin yorumunuzu da okuyunca tefal konusunu kafamda tamamen bitirdim. İlginiz ve dönüşünüz için çok teşekkür ederim :KK68::KK68:

size anlattıktan sonra bir aşk ile düdüklüme koştum, normal suda 2 saat beklettiğim kuru fasulyelerimi haşladım tam 3 dakika tuttum harlı ateşten sonra kısık ateşte... sonra kapağının kendi açılmasını bekledim 10 dakikaya çıkardı buharını vee sonuç erimemiş ama süpper pişmiş kuru fasülyeler :) hemen salatasını pilakisini yaptım, domatesini soganını koymuş olsam yemeği olacaktı.. vitavit comfort evet, editionda düğmesine basıp buharını çıkarabiliyormuşuz ama bunda da zaten yandaki tuşuna basıyoruz buharı cıkabiliyorsa cıkarıyor yok çıkmıyorsa daha yavas yavas basa basa çıkarıyoruz veya suyun altında bu işlemi yapınca daha rahat buhar çıkarıyormuş, tvde bir bayanda gördüm balkona koyuyor hızlı sogusun da tencere açılsın diye, ben beklıyorum wallaha kendi açılıyor 10 dakikaya :) ben tesekkur ederm beni dınledıgınız ve fissler konusunda dıkkate aldıgınız için.. kaç yıldır alıcam diyorum hatta gençkızlığımdan beri çeyızıme alayım dıyordum hıc nasıp olmadı sımdıye nasıpmış.

Tabiiki fissler. fissler mi tefalmi dersen fissler, birde sillit diye çok iyi bir marka var ama onuda düşünebilirsin
ama tefal benim gözümde yalnızca tencere tavada iyi bir marka olarak kaldı artık.. rondosunu aldım sanki evde kazı yapılıyo çalıştırınca :)
Fissler i annem, ablam ve 2 teyzemde yıllardır kullanıyor. yani annemle teyzemlerinki herhalde minimum 15 yıllıktır :) taş gibi..

merhaba kızlar ,

bir adet 7 lt krc takımımda bulunan düdüklü tencerem var kullandıgımdan beri verim alamadım .

yeni bir tane 4 lt civari bir düdüklü almayı istiyorum , fisslerin fiyatı bana cok yüssek geldi ,

tefal secure kullanan var mı

kesinlikle fissler, tefal aldım kaç kere bozuldu belli değil, hem deç ok ağır pişiriyor 1 kere al fissler al o paraya değiyor

bende fisler edition 4.5 aldım çeyize çok önerdiler

Kullandinmi hic. ? Memnun kaldinmi
yok daha kullanamadım cnm çeyiz olduğu için ama satan adamda tefalde vardı bunu çok önerdi halbuki 50 lira falan oynuyordu fiyatı kampanyada aldım ankara kızılaydan ykm nin yanında ki karaca ve diğer ürünlerin olduğu bi mağaza var ordan ara ara çok güzel kampanyalar oluyor ankarada olan varsa bakabilir

yok daha kullanamadım cnm çeyiz olduğu için ama satan adamda tefalde vardı bunu çok önerdi halbuki 50 lira falan oynuyordu fiyatı kampanyada aldım ankara kızılaydan ykm nin yanında ki karaca ve diğer ürünlerin olduğu bi mağaza var ordan ara ara çok güzel kampanyalar oluyor ankarada olan varsa bakabilir
Alinan bir esya bir defa kullanip deneyin. Sonra saklayın. Bozuk çıkarsa nemnun olmazsaniz boşu boşuna almış saklamis olursunuz

2 yıl garantisi olduğundan denemedim gerçi sizin fikrinizde mantıklı artık bi başka ürüne çoktan kolileyip kaldırıldı :

biz de ailecek çoğu kişi fissler kullanıyor, kullanan herkes çok memnun, ben tefal aldım menün kalmadım.

X