Düdüklü tencere kullanmaya korkuyorum..

Mmmm kötü olmuş... alırsan fissler al... fisslerden şaşma

Bende yemek yapmayi cok seviyorum ama genede korkudan düdüklü tencere kullanamiyorum.Halbuki cok büyük kolaylık.

Karacanın ki var bende de , yeni ürünlerde öyle bir sıkıntı yok
Yavaş yavaş alışırsın

Merhaba WMF perfect marka 4.5L düdüklü tencere aldım. Henüz hiç kullanmadım. Daha önce de düdüklü tencere tecrübem olmadı. Kullanım talimatını harfiyen okudum, yine de bilen birinin kolay bir anlatımla örn. nohutu nasıl pişirdiğini okumak isterim. Eğere detaylı yazarsanız memnun olurum. Sevgilerimle.

Hayırlı olsun öncelikle:))
İlk bilmen gereken Bakliyatların suyu da koyduktan sonra tencerenin yarısını geçmemesi gerektiği
Nohut ve suyu tencereye koy en fazla yarıya gelecek kadar... istiyosan tuz ekle kapağı kapat tencerenin üstünde bi yuvarlak var icerde basınç oluşturma o yukarı çıkacak ve önce sarı sonra turuncu en son da kırmızı çizgi çıkacak, bakliyatlar kırmızı çizgide pişicek.. kırmızı çizgiyi görünce tencerenin altını kıs, 3te birine kadar... Yani altı 9daysa 3e getir... ve dakika tut eğer tamamen pişmiş istiyosan 15 dakika pisir bi bak istediğin gibi olmamışsa Bıkac dakika daha pisir... altını kapattıktan sonra üstündeki o yuvarlak tamamen içeri girene kadar bekle sonra kapağı aç... bu arada tencerenin kapağını kapatıp açarken kilidini de kapatmalisin

İşte bu çok teşekkürler. :*

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…