Düdüklü tencere kullanmaya korkuyorum..

Mayflower75

Never give up.!!
Pro Üye
1 Şubat 2016
9.242
34.203
Merhaba arkadaşlar. .
Ben düdüklü tencere kullanmadım hiç ve açıkçası korkuyorum da..patladığı ile ilgili birçok olay duydum..annem kullanırdı görürdüm eskiden ama ben bir türlü cesaret edip alamıyorum. .
Almayı ćok istiyorum aslında zamandan tasarruf etmek iki saatte pişerken olan yemeği kısa sürede pişirmek harika olurdu aslında.
Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda..kullananlar memnunmusunuz,bir tehlikesi varmı ve hangi markayı tavsiye edersiniz,birde yemekler güzel oluyormuş öyle?

Merhaba arkadaşlar. .
Ben düdüklü tencere kullanmadım hiç ve açıkçası korkuyorum da..patladığı ile ilgili birçok olay duydum..annem kullanırdı görürdüm eskiden ama ben bir türlü cesaret edip alamıyorum. .
Almayı ćok istiyorum aslında zamandan tasarruf etmek iki saatte pişerken olan yemeği kısa sürede pişirmek harika olurdu aslında.
Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda..kullananlar memnunmusunuz,bir tehlikesi varmı ve hangi markayı tavsiye edersiniz,birde yemekler güzel oluyormuş öyle?
Esse nin markası çok güzel kullanıyorum tavsiye ederim

fissler, ben de çok memnunum.

ancak bir tanıdığın başına da geldi bu olay, Allahtan kendine gelmedi direk.

ancak sanıyorum ki, kullanım talimatlarına tam uymadı o kişi. kendi çok kabul etmediği için bu durumu emin değilim elbette.

ancak sanıyorum ki, kullanım talimatlarına tam uymadı o kişi. kendi çok kabul etmediği için bu durumu emin değilim elbette.
Fissler mi patlamış?

Bizimde patladi bi kere, annem suyunu fazla koymus. Ama ben hic vazgecmedim duduklu kullanmaktan. Cok sık kullanirim hatta. Kullanmasini bildigin surece hicbirsey olmaz. Korkmaniza gerek yok. Hem gercekten daha lezzetli oluyor. Hemde tupten tasarruf ediyorsunuz. Esse hakikaten guzel, bende tavsiye ederim.

Benim de kuzenimin başına geldi yılbaşı gecesi hindi pişirirken patlamış hindi yüzüne yapıştı resmen hastanelik oldu
Elimde olmadan düdüklü tencereyi mutfakta bir saatli bomba gibi görmeye başladım bende

Tefalin birkaç modeline baktım bende ama dediğim gibi markadan geçtim kullanma korkumu bir yensem iyi olacak

yok bende fissler var.
öyle anlaşılıyorsa düzelteyim mesajı en iyisi.

bu tanıdığın markasını bilmiyorum ama eski modellerden.
Patlayanlar sadece klasik düdüklü tencereler galiba değil mi? Bende de fissler var, çok güven veriyor, çok relaks kullanıyorum.

Benim de kuzenimin başına geldi yılbaşı gecesi hindi pişirirken patlamış hindi yüzüne yapıştı resmen hastanelik oldu
Elimde olmadan düdüklü tencereyi mutfakta bir saatli bomba gibi görmeye başladım bende

ah ya...

ama işte kullanım talimatına tam uymak gerekiyor.

zaten fissler gibi iyi markalarda, çok basınç durumunda havayı tahliye etmeye başlıyor.
o tarz patlamalar olmuyor. ancak, elbette sen açmaya zorlarsan sıkıntı olacaktır.

bir de minimum ve maksimum su seviyesi var her tencerenin, bunlara uyup pişme sürelerine dikkat edersen sıkıntı olmaz.

ama her durumda sende böyle bir korku varsa, arka ocağa koyarsın düdüklüyü, suyunu tariften birazcık fazla koyarsın. altını kapatınca da, kendi soğumaya bırakırsın.
sorun olmaz.

Bernardo kullanıyorum. Sarmayı bile düdüklüde pişiriyorum o sert yapraklar yumuşacık oluyor. Havası çıkmadan açılmıyor zaten patlama riski yok. Eski düdüklüler patlıyor sanırım. 10-15 dk.da yemek hazır oluyor bence çok pratik

ah ya...

ama işte kullanım talimatına tam uymak gerekiyor.

zaten fissler gibi iyi markalarda, çok basınç durumunda havayı tahliye etmeye başlıyor.
o tarz patlamalar olmuyor. ancak, elbette sen açmaya zorlarsan sıkıntı olacaktır.

bir de minimum ve maksimum su seviyesi var her tencerenin, bunlara uyup pişme sürelerine dikkat edersen sıkıntı olmaz.

ama her durumda sende böyle bir korku varsa, arka ocağa koyarsın düdüklüyü, suyunu tariften birazcık fazla koyarsın. altını kapatınca da, kendi soğumaya bırakırsın.
sorun olmaz.
Teşekkür ederim deneyeceğim. .

Merhaba arkadaşlar. .
Bu
Merhaba arkadaşlar. .
Bu yeni çıkan emsaninkilr emniyetli duruyo benim düdüklüm olmasa alırdım sanırım bide eski düduklulere göre yeniler daha emniyetli benim bi kere patladı çok ses çıktı odun koptu ama kapağı açılmamış duduklunun tasti sadece

Bende eski termo düdüklüler var ya onlardan kullanıyorum çelikten memnun kalmadım, yemeğin lezzetini bozuyordu, Eski termos düdüklüler var kafasına düdüğü takıp çıkartıyorsun ondan memnunum bende zaten patlama olması durumunda sibop var patlamadan önce onu atıyo ve bütün havası ordan çıkıyo ,Ben iki kere sibop patlattım gidip üç liraya tekrar yaptırdım...
Her koşulda dikkatli kullanım önemli.

aynı korkular nedeniyle evliliğimin 3. yılında ancak cesaret edip düdüklü alabildim.
şimdi düdüklüsüz hayat düşünemiyorum.

her boyunu alayım diyorum ama pahalı da :)

X