Duamın kabul olucağına inanarak nasıl dua edebilirim

Sareben

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Nisan 2021
762
925
20
Ben aslında dinine bağlı bir müslümandım fakat bir süredir çok çökmüş bütün umutları bitmiş bir durumdayım sürekli ağlıyprum istediğim şeyin olması için elimden bir şey gelmiyor dua da edemiyorum artık dua etmeyi beceremiyorum en önemli olanı teslim olmayı kabul olucağına inanmayı beceremiyorum ve bu şekilde duam kabul olmaz ben içten dua nasıl edebilirim çok istiyorum ama olmasını ama inancım kaybolmuş gibi

Bilincini o yola çevir ışığı görürsün

Ben aslında dinine bağlı bir müslümandım fakat bir süredir çok çökmüş bütün umutları bitmiş bir durumdayım sürekli ağlıyprum istediğim şeyin olması için elimden bir şey gelmiyor dua da edemiyorum artık dua etmeyi beceremiyorum en önemli olanı teslim olmayı kabul olucağına inanmayı beceremiyorum ve bu şekilde duam kabul olmaz ben içten dua nasıl edebilirim çok istiyorum ama olmasını ama inancım kaybolmuş gibi
Canım bende aynı durumları yaşadım.cok inandığım bazı dualar var.o kadar rahatlatır ki beni.cok ferahlarim.
Gece tek başıma o duaları okurum.baya da ağlarım.sonra yatağa gider dileğim için kendim ailem için dua okurum.cok ferahlarim.cok şükür çoğu duam kabul oldu.icimden hep ben böyle yapınca dualarım kabul oluyor diye düşünüyorum.
Dualarimi yapınca bı şekilde olduğuna hep inanırım.sende bu şekilde düşünmeye çalış canım.

Hmmm zman zmAn hepimize bu his geliyor çünkü nefis var.
Bence namazlara dikkat etmek çok önemli.
Bide kesinlikle zikir çekmek çok etkili.
Mesela Hergun 500 estağfurullah
100 salâvat (zamanla artttirilmali)
100 La ilahe illallah (zamanla artttirilmali)
Ve Rabbimin isimlerinden Hergun bunları düzenli çekin.
Inanın çok etkisini göreceksiniz inşallah.
Amaa çekerken lütfen kendinizi verin ve Hergun mutlaka çekin sonrasında inşallah zaten dua ya kalbiniz daha da yatkın olacak 😊

Canım bende aynı durumları yaşadım.cok inandığım bazı dualar var.o kadar rahatlatır ki beni.cok ferahlarim.
Gece tek başıma o duaları okurum.baya da ağlarım.sonra yatağa gider dileğim için kendim ailem için dua okurum.cok ferahlarim.cok şükür çoğu duam kabul oldu.icimden hep ben böyle yapınca dualarım kabul oluyor diye düşünüyorum.
Dualarimi yapınca bı şekilde olduğuna hep inanırım.sende bu şekilde düşünmeye çalış canım.
Eskiden ben de çok inançlı ederdim dualarımı fakat şimdi hep bir sıkıntı içindeyim istediğim şeyin olmaması beni yiyip bitiriyor normalde diier hiç bir duama da bu gözle bakmam aslında başka bir şekilde mükafatını verir Rabbim derim ve içim rahat olur hep ama bu konuya çok takmış durumdayım ve bundan kurtulamıyorum nasip etmiceksen bunun için dua ettirme Rabbim diyorum her seferinde pes ediyorum ama nafile kendimi yine o konu için dua ederken buluyorum bildiğiniz etkili bir dua var mı acaba

Amaa çekerken lütfen kendinizi verin ve Hergun mutlaka çekin sonrasında inşallah zaten dua ya kalbiniz daha da yatkın olacak 😊
Allah razı olsun sizden günlük çektiğim bir kaç zikir salat ve sürekli okumaya çalıştığım sureler vardı fark ettim de onları bıraktıktan sonra hayatımda ne olursa olsun mutlu olamadım ben farklı zikir ve salatlarla tekrardan başladım düzenli okumalarıma bir ondan bir bundan okumakla da olmuyor hepsine de zaman yetmiyor bir kaç tane belirledim onlarla devam edeceğim inşAllah faydasını görürsem ki bence görürüm dua bir ibadettir çünkü ve Allah karşılığını elbet verir sizlerle de paylaşıcam 🥰🙏

Allah razı olsun sizden günlük çektiğim bir kaç zikir salat ve sürekli okumaya çalıştığım sureler vardı fark ettim de onları bıraktıktan sonra hayatımda ne olursa olsun mutlu olamadım ben farklı zikir ve salatlarla tekrardan başladım düzenli okumalarıma bir ondan bir bundan okumakla da olmuyor hepsine de zaman yetmiyor bir kaç tane belirledim onlarla devam edeceğim inşAllah faydasını görürsem ki bence görürüm dua bir ibadettir çünkü ve Allah karşılığını elbet verir sizlerle de paylaşıcam 🥰🙏
Yaaa masaqllah ne güzel. Inancınız olsun ki bende maalesef zikri bıraktığım an mutsuzluk sarıyordu hiçbir şey mutlu etmiyordu.
Çünkü gerçek mutluluk Rabbimi andığın zamandır.
Çok iyi yapmışsınız.
Herşeyi çekmeye zaman yetmiyor gerekirse az olsun ama devamlı olsun 😍 Rabbim daim eylesin cümlemize zikirlerimiizi

Allah razı olsun sizden günlük çektiğim bir kaç zikir salat ve sürekli okumaya çalıştığım sureler vardı fark ettim de onları bıraktıktan sonra hayatımda ne olursa olsun mutlu olamadım ben farklı zikir ve salatlarla tekrardan başladım düzenli okumalarıma bir ondan bir bundan okumakla da olmuyor hepsine de zaman yetmiyor bir kaç tane belirledim onlarla devam edeceğim inşAllah faydasını görürsem ki bence görürüm dua bir ibadettir çünkü ve Allah karşılığını elbet verir sizlerle de paylaşıcam 🥰
Yaaa masaqllah ne güzel. Inancınız olsun ki bende maalesef zikri bıraktığım an mutsuzluk sarıyordu hiçbir şey mutlu etmiyordu.
Çünkü gerçek mutluluk Rabbimi andığın zamandır.
Çok iyi yapmışsınız.
Herşeyi çekmeye zaman yetmiyor gerekirse az olsun ama devamlı olsun 😍 Rabbim daim eylesin cümlemize zikirlerimiizi
Amiin inşAllah . Allah çareyi O nda arayanlara derdinin dermanı için şu mübarek günlerde ellerini kendisine açanlara derman olsun AMİİNN 🥰😍

X