Dualarım neden kabul olmuyor nolur bir okuyun :(

firinda-portakal

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2014
30
4
Merhabalar kk üyeleri
Bir aydır çok istediğim çok dilediğim birşey var
Dualar , tesbihler esmalar hepsini yapan biriyim vird edindim sürekli her gün bir şekilde Rabb'imden diliyorum
Hayırlısını istiyorum üstelik sürekli. Ama ne olumlu ne olumsuz hiç bir şey yok
Bu da beni çok üzüyor dua ederken belli bir kademeye yükselmiş insanların dualarının daha hızlı kabul oldugunu duymuştum acaba ben bir günah işliyorum yada yanlış dua ediyorum da ondan dolayı mı hiç birşey olmuyor
Namaz filan da kılmaya çalışıyorum zaman buldukça
Isyan etmiyorum neden olmuyor diye belki de hayırlısı böyle ama çok da üzülüyorum acaba ben bi günah işliyorum da ondan mı diye
Bu akşam da 101 rekat hacet namazı deneyeceğim umarım bir hareket olur ne yapmam gerektiğini bilemez şaşkın ördeğe döndüm
Istediğim şey de çok istediğim birşey ama hayırlısı olsun artık

Duanin hemen kabul edilmemesinin sebebi allah sevdiği kullar daha cok yalvarsin diye hemen kabul etmezmis bir de çok klasik olacak ama bizim hayir bildiğimizde şer, şer bildiğimizde hayir olabilir
Hayirlisiyla diyoruz sonuçta duada israr etmek iyidir fakat hayirlisini istemekten vazgeçme yani ne olursa olsun duam kabul olsun deme kabul olacagina inanarak et bi zamani vardır konuyu bilmediğim için bisey diyemiyorum

ben bir Günah mı işledim diye soruyorsunuz ama vakit buldukça namaz kıldığınızı söylüyorsunuz. 1 vakit namaz geçirmek çok çok aşırı derecede günah.. hatta namaz önemsenmezse imanı bile gidebilir insanın.
o saydığınız zikirler yerine 5 vakit düzenli kılın aksatmayın daha iyi.. ya da hepsini yapın.
1 vakit farz namaz sevabını istediğiniz kadar esma vs. okuyun alamzsınız.
duanın kabul olmamasının bir sürü sebebi var(haram yemek, kul hakkına girmek vs..). ya da kabul oluyordur biraz daha zaman vardır bilemezsiniz. hele biz hiç bilemeyiz. farzlara önem verin öncelikle.. nafileleri farzlardan sonra yapın.

Hayat bir döngü. Olması gerekenler oluyor. Sen ne kadar çok dua etsen de yaşayacaklarını yaşayacaksın. Çevrende ki insanlar sahip olduğu şeyler çok iyi kul olarak sahip olmuyorlar. Duaların sırrı farklıdır. Dilek ve istek için Allah ' a yakın olmak yanlış. Dua ve ibadet etmek zorundasın ama hayatındaki kaideleri değiştiremezsin.

Dileğin ve istediğin ne bilmiyorum ama Allah'a çok şükret ve inan her şeyin güzel olacağına. Sen ileriyi göremezsin o dilediğin şey neyse zamanı geldiğinde senin için hayırlı ise olacak. değilse olmayacak. Olmuyorsa ; olması seni olmamasından daha çok üzeceği içindir.
Benim çok istediğim dileğim kabul oldu. Olaylar gelişti ve değişti , Allah sana nasip edebilir istediğini ama istediğin şeyin sonu mutlu etmeye bilir. O yüzden en güzeli hakkında hayırlısı olsun. Güçlü bir kalple dua et ve hayırlısı demeyi unutma

Duan kabul olmasa bile, okuduğun dualar sevap olarak yazılıyormuş,bende öyle okumuştum bir yerde. Bende zaman zaman bu düşüncelere kapılıyorum ama tevekkül ettim ALLAHIM sana diyorum.
.

Canım duaların yanı sıra tövbeyi eksik etme olur mu
Her gün estağfurullah çekebilirsin ...Ayrıca Ya Gaffar her gece çekebilirsin 1281 kere 99 gece çekmenin çok sevabı var diye duymuştum...

Aslinda cvp verip vermemkte kararsiz kalmistim cunku arkadaslar guzel seyler soylemis ama ben yazmadan gecemicem. Canim sen cok dua ediyosun diye o dua illaki hemen olacak diye bir sey yok sen inan Allah'tan iste zamani vardir elbette burada kabul olmayan dualara ahirette karsimiza cikar sen yeterki dua et Allah herseyi bilen gorendir en hayirlisi neyse onu verir. Ama dua ederken olsun olsun deme en guzeli HAKKIMDA HAYIRLISI NEYSE ONU VER ALLAHIM de. Bak arkadasimizin beri 13yildir ediyorum diyor bu nedemek sabredeceksin. Hic bir dua karsiliksiz kalmaz bundan emin ol eger birazcikda suphen olursa gunaha girersin. Sadece iste ve bekle eger acil karar vermek istedigin biseyse (mesela evlilik yada birseyi yapip yapmamkta) istisareye yat 1gun olmadiysa 2.gun yat yine olmadiysa 3.gun baskasindanda yardim alabilirsin. Allah yardimcin olsun ve en icten soyluyorum sorunun ne ise Allah HAKKINDA INSALLAH HAYIRLISI VERSIN. gec olsun ama guc olmasin :)
umarim yanlis anlamamisndir ben aklimdakileri ve soylemek istediklerimi yazdim.
Selametle

Arkadasim sen hayırlı es topigindeydin yanilmiyorsam duam kabul oldu dedigine göre hayırlı haberlerin vardır inşallah

Arkadasim sen hayırlı es topigindeydin yanilmiyorsam duam kabul oldu dedigine göre hayırlı haberlerin vardır inşallah
Duam kabul oluyordur inşallah. Bazen duam kabul olduğunu hissederim ama ne zaman olacak onu bilemem.
Evlilik için değil sadece duam. Başka dilekler :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…