Dualarda buluşalım

Hayırlı olsun.Allah gönlünüze göre versin.
KAYNAK:Araştırmacı yazar ADEM şener HOCA Efendi den diye bir okuma adeti başlatmışsınız.Baya da katılımcı var.Size bunu öğreten insan kimmiş araştırdınız mı? Acaba kendisi hiç yapmış mı ki sizlere yapın demiş.Böyle bir dua şeklini bizim Peygamberimiz yapmış mı? Başkalarına yapın demiş mi? Bizim Kuran ve Sünnetten başka kaynak ve yol göstericimiz olabilir mi.?
Herkesin her dediğine neden düşünüp tartmadan inanıyorsunuz?
Allah ve Resulunun yolundan ayrılmayın.Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v) Hadisinde kolaylaştırın,güçleştirmeyin demiyor mu?
Gece 23 - sabah 06- arasındaki saatlerde okuncakmış.Kim diyor bunu? Gökten ayet mi indi.Kuranda mı yazmış? Peygamber mi demiş? Hangi sahabi yada evliya yazmış. Neden insanlara kaldıramayacakları görevler veriyorsunuz?
Sevgili arkadaşlar sizleri üzmek yada kırmak gibi bir düşüncem yok.Yanlış anlaşılmaktan Allah'a sığınırım.
Allah ve Resulu bizden ne istemişse onu yapmaya çalışalım.5 vakit namazı kılmaya gayret edelim.Geceleri Kuran okuyalım.AZ da olsa devamlı olan değerlidir.Şu saatte diye dayatma yapmıyorum.kimse YAPAMAZ. Geceleri uyanabilen hiç olmazsa 6 rekat teheccüd namazı kılabilir.Hacetleriniz için duanın kabul olduğu vakitleri seçin.FARZ NAMAZLARDAN SONRA,Gece insanlar uykudayken SEHER VAKİTLERİNDE.. Başka neler yapılabilir?
Sadaka verin.Çocukları fakirleri sevindirin.Bunun gibi şeyler duanızın kabul olmasına vesile olur.....

Allah'la kul arasıan giriyorsunuz.kurallar koyuyorsunuz.insanları zorlayamazsınız.Niyetiniz iyi olabilir aam sonuçlarını da hesaplayın. Peki duaların kabul oldu mu? Diyelim ki sizin dediğiniz şekilde herkes yaptı.Duası olmadı istediği gerçekleşmedi. O kişi Allaha karşı kırgınlık yada kızgınlık hissederse buna sebep olmuş olmuyon mu?

Konu başlığı ilgimi çekti.Her türlü hacetimiz için beraber okuyalım yazmışsın.İnsanlar arayış içinde.Sorunlarına dertlerine çare arıyorlar.Siz de bende onlar da Allah'a inanmışız. Elbette kime yönelcez.Allaha.

Estağfirullah.Yanlış anlaşılmaktan Allaha sığınırım. Allah ve Resulunun yaptırtmadığını Kuranda sünnette olmayan şeyleri insanlara zorlamayalım.Dinimizi zorlaştırmayalım.İnsanların umutlarını yitirmesine yol açmayalım diyorum. istediğin kadar Ayetel kürsi oku.ama insanları sayılara zorlama.

Sizi üzdüysem özür dilerim.İçimde bir kötülük yok.iyi niyetli olduğunuza inanıyorum.İstediğiniz gibi yapabilirsiniz elbette. Hakkınız helal ediniz.

Allahın ve Resulunun selamı üzerinize olsun.Sahsıma yönelik eleştirilerinizi okuyorum.Görüşlerinize saygı duyuyorum.Bazı konularda yeterli bilgi sahibi olmadan yorum ve yazı gönderiyorsunuz.Sizlere açıklama yapıcam sizin yaptığınız işle benim ki arasında ne fark var.Sabırlı ve hoşgörülü olarak beklersek burada cevaplarımı yazıcam insallah.Allaha emanet olunuz.

Öncelikle neden benim topiğim seçildi.Başka topiklerde de benzerleri var.diye sormuştu. Sizin topikle özel bir sorunum yok.kasıtlı hedef alınmış değil.İlk sayfada o an için dikkatimi çekmişti.Ayrıca Ayetel Kürsi'nin benim hayatımda da özel bir yeri var.Her namazdan sonra ve yatmadan önce mutlaka okurum. Önceki yıllarda 1,5-2 saat oturup tekrarlamalar yapmıştım.Sizler kadar bende severek okudum yani.
Belli zikir ve esmaların sayılı okunması bu forumda baya meşhur.Sizin topik gibi daha çok var.Hepsiyle tek tek ilgilenecek zamanım da yok.
Kendim özel olarak esmalar ve sayılı ayet okuma gibi konularda topik açıcam.İsteyen okur ve değerlendirir.Kendini haklı bulan zaten bildiği gibi devam edecektir.Bizi haklı bulan kendine yeni bir yol haritası çizer. Kimseyi zorlayamam.Her topik grubuna girip insanlarla kavga edemem.Kendi yazılarımı yazarım, isteyen yapar ,isteyen bildiğini okur.

Bu konu dışında ki diger konularda da eleştiri yaptınız mı merak ediyorum yoksa bu konuya mi odaklandiniz
CEVAP:
Başka konularda eleştiri yapmadım.Sadece bu konuya odaklanma söz konusu değil.
Diğer konulara yazsak kimbilir başımıza ne işler açılacak.Çok agresif saldırgan durumlar oldu.üzüldüm.Başka konulara yazmayı düşünmüyorum.
BÜTÜN BUNLARI SİZİN AÇTIGINIZ Bİ KONUYA BİRİ DAHA NE YAPILDIGINI ANLAMDAN YAZSA NE DÜŞÜNRDÜNÜZ MERK ETTİM SADECE NEYSE UZATMAYA GEREK YOK ZATEN

4.gün 313 tane okunacak yani kişi başına 44 duası okunan 49 okunacak

Kimse agresif degil siz bilmiyosunuz ben biliyoruma cevirdiginiz icin ister istemez konu uzayip gidiyo

sabredin nedenini açıklayacagım dedi ama ...
Canim hepimizi yaratan Allah Elhamdulillah.. ama hanimefendinin mantigiyla ya da dini konulardaki bilginligine ve inanisina gore esmau husnaları cok okuyunca insan daha cok sıkıntıya dusebilirmis.. yalnizca ya Allah ya da ya Rahman desem bile ben ferahliyorum o yuzden herkesin inancina ben saygi duyuyorum bana gore de onun ibadet sekli yanlis ama cikipta sen yanlis yapiyosun dini zorlastiriyosun demiyorum. Ayni saygiyi da bekliyorum onun soyledigi zikri cekince tum hayatim degismez belki guzel ruyalar gormem belki icten kalpten inanarak yalnizca Allah deyip bunlari yasayabilirim..

[Q aminUOTE="likear, post: 43582936, member: 640378"]Canim hepimizi yaratan Allah Elhamdulillah.. ama hanimefendinin mantigiyla ya da dini konulardaki bilginligine ve inanisina gore esmau husnaları cok okuyunca insan daha cok sıkıntıya dusebilirmis.. yalnizca ya Allah ya da ya Rahman desem bile ben ferahliyorum o yuzden herkesin inancina ben saygi duyuyorum bana gore de onun ibadet sekli yanlis ama cikipta sen yanlis yapiyosun dini zorlastiriyosun demiyorum. Ayni saygiyi da bekliyorum onun soyledigi zikri cekince tum hayatim degismez belki guzel ruyalar gormem belki icten kalpten inanarak yalnizca Allah deyip bunlari yasayabilirim..[/QUOTE]
Bi amin demek bile ne büyük nr güzel birsey ki Allah c.c gelecek ten gayb tan insanlara haber vermez heleki rüya yla bilmiyorum ama benim bildiğim kadarıyla

[/QUOTE]
Bi amin demek bile ne büyük nr güzel birsey ki Allah c.c gelecek ten gayb tan insanlara haber vermez heleki rüya yla bilmiyorum ama benim bildiğim kadarıyla[/QUOTE]
Agzi olan konusuyor diyorum ve son olarakta Allah hepimize hidayet versin diyorum :)

4.gün 313 tane okunacak yani kişi başına 44 duası okunan 49 okunacak

Allahın ve Resulunun selamı üzerinize olsun.Sahsıma yönelik eleştirilerinizi okuyorum.Görüşlerinize saygı duyuyorum.Bazı konularda yeterli bilgi sahibi olmadan yorum ve yazı gönderiyorsunuz.Sizlere açıklama yapıcam sizin yaptığınız işle benim ki arasında ne fark var.Sabırlı ve hoşgörülü olarak beklersek burada cevaplarımı yazıcam insallah.Allaha emanet olunuz.
Sizin yaptığınız nedir bilmiyorum ama bizimkisi iş değil İBADET. Allahım kabul eder, yada etmeyip daha hayırlısını nasip eder bunun bilincinde ve inancındayız.
Görüşlerimize saygı duysaydınız bizi tanımadan, etmeden şunları yapın fakiri sevindirin, çocuğu sevindirin namaz kılın diye uyarmazdınız. İnsanların yaptığı duaya, ibadete gelip müdahale etmenin inanca sığmayacağını düşünüyorum. Lütfen bir daha bu topiğe yazmayın. Böyle bir mecrada ne anlatmaya çalıştığınız veya hangi niyetle yazdığınız önemli değildir, dışarıdan ne göründüğü neyin anlaşıldığı önemlidir.
Allahım sizin de dualarınızı kabul etsin. Ama insanların ne yaşadığını ne yaptığını bilmeden onların hakkında yorum yapmayın.

Allah razi olsun sizden cocugum hasta bronsit cok hiriltisi var onunla uğraşıyorum o yuzden okuyamiyorum bu gun
geçmiş olsun benim oglan da davar dı bu sene pek ses yok olmazda inşallah rabbim şifa versin

X