💙🤲 Dualarda Buluşalım 🤲💙

Şahmeran için diyor canım
Ama ben netten baktım. İsmen böyle bir dua olmasa da sonuçta Allahın isimleri geçiyor. Okunabileceği yazıyordu ki hatta Nihat Hatipoğlu videoda açıklıyordu. Neyse herkesin kendi görüşü böyle düşünüp gruptan çıkmak isteyen olursa bildirsin yeterli

Aynen canım zaten amacımız Allah'ın ismiyle dua etmek sayıyı değiştirebiliriz nette geçiyor ya şu kadar okuyun diye 41 değil de 40 olur sayı farketmez

Borç için de dua edilir, evlat sahibi olmak için de. Ama peygamberimiz bizim en büyük örneğimizdir hanımlar. Onun hayatı boyunca şahmeran duası okuyup ya da sayı ile şunu okuyup buna kavuşun dediği ya da bizzat yaptığı uygulama yoktur. Dua edelim, zikir çekelim ama mucize beklemeyelim. Bizim peygamberimiz öksüzlüğü de yetimliği de savaşı da iftirayı da açlığı da her şeyi görmüş. Bizler elbet sıkıntı çekeceğiz ve dua edeceğiz. Ama 4000 tane şunu çekersen bu olur yok 100 tane okursan şu olur gibi şeylerin aslı yoktur. Dileyen araştırabilir. Bunları yaparken sayı gözetmeden yapsak ve günlük Kuran meali okusak altını çizerek daha faydalı olacağını düşünüyorum. Ben öğrencilerim ile meal hatmi yapıyordum okulda. Çok da faydalı oldu.

Kayinvalidemde okudu Allah kabul etsin

Tartışma çıkarmak için söylemiyorum ama ben şimdiye kadar mucize diyebileceğim bi çok duamı yaşadım. Hem de bi çok arkadaşın sayılı dualar bidat dediği dualarla. Madem yaşadın burda ne soruyon diyebilirsiniz ama mesela biriniz ben Besmele çekerek şunu istedim nasip oldu deseydi ben de duamı isterken besmele çekip Allah ım şu kulunun duasını niyetini bu duayla kabul ettin onun hürmetine benim duamı da kabul et diye dua edecektim. Hiç bir dua garanti kabul olur mantığıyla yer almıyo zaten Allah ın kabul etmesi umulur, evliyalar ya da filanca zat bu duayı tecrübe etmiştir diye yer alıyo. Bu sayfada öyle bi dua yok dua edelim mucize beklemeyelim demek bi umut mucize bekleyen kişilere biraz acımasızlık oluyo. Dediğim gibi Allah ın isminin geçtiği ve ne yazdığını anlam olarak bildiğin hiç bir dua islamiyete zarar vermez. Aksini düşünen biri de bu sayfa da ne dua bekler ne de hiç tanımadığı kimseler için dua eder.

Sayıların elbetteki önemi yok sen 1 okursun kabul olur ben 1 milyon okurum anca kabul olur ama bazı dualar zaten birilerinin kabul olan duası hürmetine ediliyo kabul olunacağına çok fazla inanıldığı için teslimiyet oluyo insanda. Misal 4444 tefriciye duası. Bir çok insan çok faydasını görmüş o dua uygulamasını yapınca ben de okuduğumda kabul olacağına çok fazla inanarak duamı Allah a teslim ediyorum. Bu dua kuranda ya da hadislerde geçen bir dua değil ama geçmişten günümüze tecrübe edilmiş bi çok dualardan biri. Yapıp yapmamak farz değil elbette ama birileri bidat olarak düşünülen sonradan tecrübelerle günümüze ulaşan dualarla Allah ın yardımını kazanıyor lütfen sizde insanların heveslerini inançlarını kıracak umutsuzluğa kapılacak açıklamalar yapmayın

Katılıyorum ben de size

Ben listeden çıkmak istiyorum canım yanlış anlamayın sizinle ilgili değil hakkınızı helal edin

Suanki arkadaşlara okumadım ama size sıkıntı olacaksa ben size liste bitene kadar okurum bana okunmaz beni atlarsınız
Yok canım eğer okuduysan fazladan okunmasın diye ben okuyorum senin yerine olanı da Allahım gönlünce versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…