Dua Paylaşımları Topiği

funda4

(-_-) JeLib10 (-_-)
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2011
321
0
Cuma Günümüz Var İslam Dinimiz Var Muhammed S.A.V Gibi Şahımız Var
Allah Dedim Dostum Dedim Doksandokuz İsmine Mühür Vurdum Üstüne
Estağfirullah Ve Etübü İleyh, Sırrım Subhanım Allah, Derdim Dermanım
Allah, Gafil Kulun Gama Düşmüş, Yetiş İmdadına Ya Muhammed.
Kulhuvallahü Ehad; Binbir Kere Ya Samed, Keremler Şahı Muhammed, Umarım
Senden Şefaat. Muhammed Mustafa Sözüm, İhlas-I Şerifle Yundu Yüzüm,
Ayet-El Kürsi Hakkı İçin Sen Kabul Eyle Sözüm. Bugün Cuma Günüdür,
Dinim İslam Dinidir. Dinim İslam Olduğuna Yedi Binin Nısfına Mühürledim
Üstüne. La İlahe İllallah.

Üç Muradım Var Allahım, Biri Cennet , Biri Muradımın Kabulünü Bilmek,
Biri Didarını Görmek Cemal’ini Göster Bana Cennetine Davet Et Allah’ım
Kalbimizde Kanaat Kabrimizde Rahatlık Sıratta Selamet Tatlı Canımız
Sana Emanet Son Nefesimizde Selametler İhsan Eyle Kabir Dualarımızı
Asan Eyle Cennetinle Cemal’ini Cümleyle Beraber Banada Nasip Eyle La
İlahe İllallah Selalar Duası İçin , Muhammedün S.A.V Resulullah Arş-I
Gölgesi İçin Selalar Duası İçin Bir Allah İsmi Ya Celil Etme Sefil
Gönder Delil İlahi Yarabbi Hacetimizi Rahmet Deryasına Ulaştır Duaya
Açılan Elleri İcabete Eriştir Allah’ım Senden Başka Kimsemiz Yoktur La
İlahe İllallah Arş-I Alaya Muhammedün S.A.V Resulullah Şükür Mevlaya
Gani Allah Dualarımızın Kabul Olmasını Dileriz Ya Rabbi Ya Rabbena Her
Halimiz Malumdur Sana İnayet Eyle Yüzbinkere Hamd Ederiz Sana Cennet-İ
Ala’da Cemalini Göster Bize La İlahe İllallah Günahlarımızı Affeyle
Muhammedün S.A.V Resulullah Makamımızı Nur Eyle İalahi Ya Rabbim Son
Nefesimizde Kendimize Hakim Olamadığımız Zaman Bu Duayı Sana Emanet
Ediyoruz Erde Geçte Dağda Taşda Sen Yetiştir Son Nefesde
Ya Muhammed Salatu Sala’ya Yolladım Mevla’ya Sen Bizim Muradımızı Ver
Allah’ım Gelecek Cumaya La İlahe İllallah Ve Celle Celalühü Edası İle
Muhammedün S.A.V Resulullah Gölgesi İle Rabbim Muradımızı Ver Melekler
Duası İle
La İlahe İllallah Kalbimizi Karartma La İlahe İllallah Rızkımızı
Azaltma La İlahe İllallah Kabrimizi Daraltma La İlahe İllallah Senden
Başka Kapı Arartma La İlahe İllallah Sabır Muhammedün S.A.V Resulullah
Azapsız Kabir Nasip Eyle
Allah’ım Bizi Affeyle Her Derdimizi Defeyle Rızkımızı Bol Eyle
Kabrimizi Nur Eyle Kabre Girdiğimiz Zaman Sual Meleklerini Asan Eyle
Evvelim Allah Ahirim Allah
Kalbimde Beytullah La İlahe İllallah Muhammedün S.A.V Resulullah Eşhedü
Enla İlahe İllallah Ve Eşhedü Enna Muhammeden Abduhu Ve Resuluhu
Diyerek Çene Kapamak Nasip Eyle Allah’ım Şeytanın Şerrinden Düşmanın
Mekrinden Bilhassa Nefsimizin Şerrinden Kabirdeki Yılanlardan Ölümün
Dehşetinden Kabrin Dehşetinden Sıratın Zulmetinden muhafaza eyle ÖLÜMÜN
HAYIRLISINI ÜÇ AYLARIN BİRİSİNİ YASİN’İN YARISINI OKURKEN ÖLMEYİ NASİP
EYLE YARABBİ

Son düzenleyen: Moderatör:
Canim benim nasilsin seni merak ettim eskisi kadar da girmiyorsun insallah iyisindir caniiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmm kalbim seninle..

sağol canımmmmm. Allah razı olsun. sen nasılsın? iyisindir inşallah..
özel mesaj yazdım canım. öpüyorum.

merhaba arkadaşlar,bildiğimiz güzel duaları paylaşabileceğimiz bir topic olsun istedim.Peygamber'imizin Dilinden Dualar kitabından bir dua :

“Allah’ım! Bana kendi sevgini ve Senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver.” (Tirmizî, “Daavât”, 73)

“Bismillâhi alâ nefsi ve mâlî ve dînî. Allahümme raddınî bi-kadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî, hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahhartehu ve te’hîra mâ acceltehu.”

“Allah’ım, senin ismine, malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah’ım, hükmüne beni razı kıl, kaderimde olanı bana mübarek kıl ki, te’hir ettiğinin acelesini, acele ettiğinin de te’hirini istemeyeyim. Nefsimin isyanını önle, teslimini sağla.”

Bismillahirrahmanirrahim..
" Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arsil-azîm "

("Allâh bana kâfidir Ondan baska ibâdet edilecek hiç bir ilâh yoktur
Ona dayandim, o'na güvendimO ars-i azîmin (büyük arsin) sahibidir)

Allahümme innî eselüke min salihi ma tü’ti’n-nâse mine’l-mali ve’l-ehli ve’l-veledi gayri’d-dâlli vele’l mudilli.
"ALLAH'ım! mal, aile, çocuk olarak insanlara verdiklerinin hayırlısını dilerim, sapıtan ve saptıranları değil. (Hadis-i Şerif)

--------AYET-EL KÛRSİ ve " ÇOK ÖZEL FORMÜLÜ "---------

( İmam-ı Caferi Sadık (r.a) "Yıldızname" adlı kitabından alıntıdır)

* ÖNEMLİDİR, LÜTFEN DİKKATLE OKUYUN:
Bu özel formülle Ayet-el Kürsi sadece "ÇOK ÖNEMLİ" olan işlerle ilgili olarak, niyet edilerek, Allah'tan dilekte bulunmak ve istemek için uygulanır. Mecbur kalmadıkça uygulanmaması, kul hakkına uygun olmayan, etik ve hakkaniyetli olmayan işlerde kullanılmaması, aksinde manevi cezasının da şiddetli olduğu belirtilmiştir.
--------------------------------------------
1.ci gün : 50 kere okunacak
2.ci gün : 170 kere okunacak
3.cü gün : 220 kere okunacak
4.cü gün : 313 kere okunacak
5.ci gün : 50 kere okunacak
6.cı gün : 170 kere okunacak
7 ci gün : 313 kere okunacak
--------------------------------------------

- Gece 11 den sonra sabah 5 e kadar olan zaman içinde,
tercihan yatsı namazının peşinden okunmalıdır.

- Mutlaka inanarak okunmalıdır. Çok ama çok tesirlidir ve çok defa denenmiştir.

*** OKUNMA SAYILARI: Ayet-el Kürsi her zaman bir sayı sınırlaması olmadan istenildiği kadar okunabilir.

Ancak alimler 7 günlük özel formülü uygulamak için belirtilen sırada ve belirtilen sayıda okunmasının şart olduğunu belirtmişlerdir.
7 Gün boyunca ara vermeden belirtilen sayılardan ne eksik ne fazla sadece belirtilen sayı kadar okunmalıdır.

kaynak : https://www.facebook.com/KURANgentr?ref=stream

la ilahe illa ente subhaneke inni kuntu minezzalimin

(Senden başka hiçbir ilah yoktur, sen bütün noksanlıklardan münezzehsin, muhakkak ki ben nefsime zulm edenlerden oldum)

Yunus as'ın balığın karnında yapmış olduğu tesbihattır Bir sonraki ayette, Yüce Allah’ın Hz Yunus’un samimi duasına karşılık olarak onu mucizevi bir biçimde kurtardığı bildirilmiştir:
Bunun üzerine duasına icabet ettik ve onu üzüntüden kurtardık İşte Biz, iman edenleri böyle kurtarırız (Enbiya Suresi, 88)

Dikkat ederseniz, Allah cc Yunus as'ın duasını kabul ettiği gibi bu yolu takip eden mü'minlerinde duasını kabul edeceğini bildiriyor.

Merhaba az once bu baglantiya rastladim baska bir sitede tesadufen, siz aklima geldiniz buradaki dualarimiz sizinle bolumu aklima geldi, bu paylasimi bu sitede daha once hic gormedim o yuzden bir faydasi, evlat sahibi olmak isteyenlere bir yardimi olur diye paylasmak istedim, daha once paylasildiysa affola insallah bir yardimi olur size bunu cani gonulden diliyorum ..

$560822_254755051321133_1250884535_n.jpg

Merhabalar,hepimizin dileği var ve dua ediyoruz.Dualarımızın kabulü için gereken bazı koşulların olmasının daha da faydalı olduğunu gördüm biraz araştırınca.Faydası olabileceğini düşünerek paylaşmak istedim.

Hazreti peygamber (s.a.v).duanın önemi hususunda şöyle buyuruyor:“Allah Teala’nın kaderini ancak dua döndürür.”

Duanın kabul edilmesi bir çok şartlara bağlıdır.Bunlardan birisi aceleci olmamaktır.Efendimiz(s.a.v) bu hususta şöyle buyuruyor.

“Sizler acele etmedikçe duanız kabul olunur.Dua ettim,kabul olmadı derseniz bu söz duanın kabulüne manidir.”

Duanın kabul şartlarından birisi de helal yemektir.Bu hususta Allah resulü (s.a.v) şöyle buyuryor.

“Lokmanı helal yap,duan kabul olunur.”

DUANIN ADABI

1. Duayı Allah’ın adı ile, Rasüllüllah (S.A.V) e salavat ile açmalı. Peygamber Efendimiz (S.A.V) bütün dualarına şöyle başlardı.
"En Yüce çok çok bağışlayan Rabbimin şanı büyüktür. Onu noksanlıklardan tenzih ederim. (Ahmet bi Hambel)
2. Mübarek zamanlar seçmeli. (Kadir geceleri gibi)
3. Mübarek anları seçmeli. (Secde anı, Yağmur yağarken)
4. Kıbleye dönüp ellerini kaldırmalı ve sonunda ellerini yüzüne sürmeli.
5. Ne çok sessiz nede bağırarak ikisinin arasında bir sesle dua etmeli.
6. Yalvararak, korkarak dua etmeli.
7. İçinden geldiği gibi dua etmeli. Peygamber Efendimizden sahih olarak nakledilen dualar tercih edilmeli.
8. Kabul olunacağına kesinlikle inanıp bundan şüphe etmemeli.
9. Israrla dua etmeli. Duada acele etmemeli.
10. En önemlisi de tövbe etmek, kul hakkını geri iade etmeli ve Allah (C.C.)’a yönelmeli. (İmamı Gazelinin İhyasından)

Ayrıca mühim bir iş için duaya başlamadan önce sadaka vermek ve iki rekat namaz kılıp abdestli ve kıbleye yönelik olarak dua etmek faydalı imiş.Sizlerin de bildiği hususlar varsa paylaşırsanız birbirimize faydalı olmuş oluruz kızlar

"Eğer bir kul, Cenâb-ı Hakk'a bir hususda duâ eder de icâbet olunmazsa onun yerine bir hasene, yani bir sevâb yazılır." (3)

"Büyük zorluklara dûçar olduğunuz zaman "Allah bize yeter. O ne güzel vekildir" zikr-i ce-mîlîne devam ediniz." (1)
"Cenâb-ı Hak, duada fazla ısrar edenleri sever." (2)

Eğer bir kul, Cenâb-ı Hakk'a bir hususda duâ eder de icâbet olunmazsa onun yerine bir hasene, yani bir sevâb yazılır." (3)

"Bir babanın oğlu için duâsı, bir peygamberin ümmeti hakkındaki duâsı gibi makbuldür." (4)

"İyilik görenlerin iyilik gördükleri kimseler hakkında ettikleri hayır duâları reddolunmaz."
"Ezân ile ikâmet arasında yapılan duâ müs-tecâbdır. Bu arada hemen duâ ediniz."(6)

"Kaderden sakınmak kaderi def etmez. Lâkin sâlihlerin duâsı, nüzûl etmiş ve edecek olan elem ve musîbeti def etmeğe ve kaldırmağa medâr olur. İş böyle olunca ey Allah'ın kulları, duâ ediniz." (7)

"Kur'ân-ı Azîmü'ş-şan her ne vakit hatmolu-nursa akabinde yapılan bir duâ müstecâbdır." (8)

"Bir kimsenin sevdiği bir kimse aleyhinde olan duâsının kabul olunmamasını Cenâb-ı Hakk'tan istirhâm eyledim." (9)

"Bir farz namazını huşû' ile edâ eden kimsenin o namazın akabinde vakı' olacak bir duâsı müstecâb olur." (10)

Ben birşeyler buldukça yazmaya devam ediyorum.

“Receb ayının ilk Cumâ gecesi olan Regâib gecesi, Şâban ayının on beşinci yani Berât gecesi ve günü, mübârek geceler, Cumâ günü, hatîb minberde iki hutbe arasında oturduğu vakitten namaz kılıncaya kadar, her gecenin son üçte birinde yani seher vaktinde, ezân ve ikâmet okunurken, bilhassa hayyealelfelâh dedikten sonra, Allah yolunda cihâd ederken, her namazdan sonra, Kur’ân-ı kerîmi okuduktan sonra, her secdeden sonra, cemâat arasında, yağmur yağarken, Kâbe-i muazzamayı görünce, zemzem suyu içince yapılan duâ müstecâbdır. Musîbete uğrayanın o andaki duâsı da müstecabdır.”

Hz. Veysel Karani, Baras hastalığına mübtelâdır. O esnada bütün mevcudatın münâcatını işitiyor, onlara tercüman olarak işte o meşhur duâsını yapıyor. Cenab-ı Hakk kendisine şifa veriyor, o hastalık zâil oluyor, yalnızca vücudunda ufacık bir iz kalıyor.
Bu müstecab duânın tercümesi şöyledir:
“Allah’ım! Sen benim Rabbimsin; ben Senin kulun./ Sen herşeyi yaratan Halık’sın; ben ise Senin mahlûkun.
“Sen rızık veren Rezzâk’sın; ben ise Senin rızkınla beslenen./ Sen mülk sâhibi Mâlik’sin; ben ise Senin kölen.
“Sen gerçek izzet sahibi olan Azîz’sin; ben ise âciz ve zelil./Sen hazîneleri bitmeyen zengin, Ganî’sin; ben ise fakr-ı mutlak içinde, ihsânına muhtacım.
“Sen gerçek hayat sahibi Hayy’sın, ben ise hayat verişin olmasa, bir ölü./ Sen varlığı ebedî olan Bâkî’sin; ben ise gelip geçici bir fâni.
“Sen sonsuz izzet ve/şeref sahibi Kerîm’sin; ben ise zillet ve kötülükler içinde bocalıyorum./Sen ihsan sahibi Muhsin’sin; ben ise günah ve kötülük işleyen.
“Sen günahları bol bol bağışlayan Gafûr’sun; ben ise günahkâr./Sen sonsuz azamet ve büyüklük sahibi Azîm’sin; ben ise küçük ve değersiz bir hakîr.
“Sen gerçek kudret ve kuvvet sahibi Kavî’sin; ben ise sınırsız acz içinde bir zaîf./Sen bağış ve ihsanı verensin, ben ise lütuf ve ikramına muhtaç bir dilenci.
“Sen her türlü zarar ve korkudan uzak Emîn’sin, ben ise maddî ve manevî korkular içinde biri./Sen cömertlik sahibi Cevâd’sın, ben ise cömertliğine muhtaç bir miskin.
“Sen kullarının duâlarına cevap veren Mucîb’sin; ben ise Sana dûa edip yalvaran./Sen şifâ veren Şâfi’sin; ben ise türlü türlü dertlere müptelâ bir hasta.
“Peygamber Efendimiz (s.a.v.) Veysel Karani hakkında, “Onun duâsını isteyiniz!” buyurmuş. Sahabe-i Kiram da ondan duâ talep etmişler.

Rabbim içten ve samimi dua edenlerden eylesin bizleri.. Ve hepimizin hayırlı dualarını en güzel şekilde Ya Mucip ism-i şerifinin hürmetine kabul etsin inşALLAH.

OKUNUŞU:
"Allâhümme hırlî vahterlî."

MA'NASI:
"Allahım! (Bu yapacağım işde) bana hayırlısını ver. Benim için
hayırlı olanını seç,
en hayırlısını nasîb eyle."

Esma-ül Hüsna ile duaya başlayacağınız zaman önce 99 ismi şerifi bir okuyunuz
sonra 100 istiğfar ve 100 salatü selam getiriniz. Bir Fatiha, üç ihlas, bir Felak, bir
Nas süresi okuyup sevabını önce Efendimiz Hz.Muhammed (aleyhisselam) sonra
diğer peygamberlere sonra Ashab-ı kiram’a sonra altın sinsile meşayıhı kiram’a
hediye etmek lazımdır. Zira Allah dostlarının hatırına duaları kabul eder.

Hangi ismi şerifi okuyacaksanız ismin başına “ya” kelimesi getiriniz.
Mesela: Errahman ismi şerifini – ya Rahim şeklinde tesbih ediniz.

Hangi tesbihe başladıysanız o ismi şerifi 99 gün çekmeye gayret ediniz. Biiznillah
istek ve hacetleriniz kısa zamanda gerçekleşir. Dualar Allah’a edilir, duaları Allah
kabul eder. Bize düşen sebat ve gayrettir. Tevfik Allah’tandır.
” Allah’ın güzel isimleri vardır,
Onunla kendisine dua ediniz.”
(Araf 173)

X