Dua ile sevdiğine kavuşan var mı kızlar?

Zeynahatunn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2021
401
137
24
Kızlar hepinize selamlar ve kucak dolusu sevgiler. Bir yıldır görüştüğüm biri var. Şükürler olsun karşılıklı. Ben duanın gücüne cok inanlardanım. Ama çevremdekiler bu işler duayla olmaz diyorlar :/ Ama Allah büyük. Inanın her ezanda,namazda,rüyalarımda bile onun icin dua ediyorum. Belirli bir zikir,vb öneriniz var mi?
Bir de onun icin ilk istiharemde safha safha ilerledik. Ilk yan yana yürürdük sonra koluna girdim.en son bir yoldan geçerken el ele geçip beyaz bir binaya girdik.o beyaz bina beyaz odaya açıldı. Kızlar lütfen sizde tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Çevrendekılere kulak asma. Neye gore duayla olmaz diyorlar anlamadım ben.
Ne diyor Furkan suresınde yaradan

Deki; Eğer duanız olmasa RABBİMİN katında ne ehemmiyetiniz var."

Bizler kul olarak gerekli çabayı gosterdikten sonra guzelce duamızı edip Allaha bıracağız, tevekkül edip gerısıne karısmayacağız..
Bizler Allahtan guzel ve hayırlı seyler isteyeceğiz ki Rabbim bizlere versın
Dua edın duanıza cevap vereyım dıyor yaradan
Her anında ıyı - kötü gunlerinde her daım duanı etmeye gayret et lütfen duayla olmaz bu ısler diyenlere kulak asma. Her sey Allahın bi OL demesıne bakar..

Rüyanda bence cok guzelmiş..
Renkten ziyade uyandığında ne hissederek kalktigin önemli aslında?

Allah razi olsun papatyam. Çok güzel hissediyordum. Onun üzerinde yeşil bir ceket vardi. Aramızda mesafe var .baska sehirde. Üç yıl önce bu ilk yazdığında sapık gibi çıkmış fotolarda dite engellemiştim. Nasıl olduysa su an bu durumdayız şükür. Herkes diyor ki bu işler duayla olmaz.O tek senle konusmuyodur. Onun krda vardır diyorlar. Olsa neden benimle zaman kaybetsin ki ?

Niyetiniz cıddı mi canım daha dogrusu onun yaklasımı nasıl evlılık vs durumları varmı?
1 sene uzun sure masallah

Niyetiniz cıddı mi canım daha dogrusu onun yaklasımı nasıl evlılık vs durumları varmı?
1 sene uzun sure masallah
Valla en son denemek için ayrılık mesajı attım. Ona bile sabretti normalde engellerdi . Ben ayrılalım.deyince zaman kaybedemem dedi. Sonrasında geri barıştık. Geri barışınca sey düşündüm ; demek ki birşeyler düşünüyor ki zaman kaybedip kaybetmeme lafını açtı

Anladım canım Rabbım sonunuzu aydınlığa cıkarsın duayla olmaz diyenlere karsılık olarak bende diyorum ki
Asıl "duasız olmaz" bunu sakın unutma sen Allahtan iste isteki o da cevap versın

Valla öyle diyorlar.Ama ben inanıyorum papatyam.Bak düşün ; 3 yıl önce heryerden engellemiştim. Nasıl da kısmet oldu. Ben olacağına da inanıyorum. Inşallah .Arada mesafe var , o da bazen keyifci davraniyor. Ama Allah büyük
Dua siz ne oluyormus acaba... Dua ile olmaz diyorlar... Allah la kulun arasina girmekte moda oldu.... Sen mevladan iste .... Verirse nimet vermezse hikmettir....duana kalp ile inan... Kesin kararli dua et...
.

Cok güzel rüyalar görmüssün duanin gücüne cok inanan biriyim, dogru dua etmek cok önemli, zamaninda sevdigim insana kavusmak icin cok dua etmistim fakat yanlis etmisim duami diye düsünüyorum, keske kabul olmasaymis keske yollarimiz birlesmeseymis…
o sebeple illa onunla olmayi degilde herdaim hayirli olani dilemeni tavsiye ederim

Dualarla herşey olur. Ama önemli olan hayırlısı olması. İlla "o" diye dua etmemenizi öneririm. Bilemeyiz bizim için neyin hayırlı neyin şer olduğunu. Sizin için hakkınızdan hayırlıysa o kişi herşey gönlünüzce olsun insallah. Ya vedud zikirini çekebilirsiniz çok işe yarıyor ama dediğim gibi aceleye getirmeden herseyin hayırlısını isteyerek

Nasipte var ise oluyor...

Öyle deme papatyam. Ne güzel bak kavuşmuşsun

Sey diyorum papatyam ; Allahım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle,hakkımda hayirsizsa hayra cevir diyorum . O kadar dua ediyorum ki. Sey dediler papatyam , böyle birinin daha cok seni sevmesi icin zikir yapmak o kişi için büyü gibiymiş. Ters etki edermiş. O kişinin yaşamına müdahaleymis

Öyle deme papatyam. Ne güzel bak kavuşmuşsun
Kavuşmak değil ki mesele orda arkadasımız cok manidar bırsey demıs aslında

Biz ınsanız, birini severız ama o kısının hakkımızda hayırlı olup olmadıgını bilemeyiz.
İste bu noktada dogru dua cok Onemli.. Sen onu Allahtan ıstersın Allah sana nasıp eder eş yapar ya sonrası? O kısı belkı senın hayatını zehır edecek, senın hayatını kabusa cevırecek daha bircok ornek var..
O yuzden ahıretımızde de dunyamızdada Allah ıyılık ve guzellikler versın demek cok Onemli.
Dogru dua etmeyi bılmezsek, bilmeden basımıza gelecek felaketlerımızı kendımız getirmiş olabılıriz..

Aslında bundan da çok korkuyorum papatyam. Ama diyorum ki Allah büyük. Hem hayırsız olsa ilk istiharede öyle görür muyum? Ya da bu kadar dua eder miyim ? :/ sey diyorum şimdi; Allahım beni olmayacak birseyin peşine düşürme. Üzüleceğim birseyin peşine düşürme diyorum. Ama sürekli onun icin bizim için dua edesim geliyor papatyam

Çok güzel dua canım Dua herseyin anahtarıdır. Şimdi şöyle canım ; eğer seni tanımayan, bekar değil de evli olan veya seni hiç sevmeyen biriyse bu kişi yani kısacası yasaklı gibi ise evet bu tür zikirler karmaya giriyor. Ama büyü etkisi yapmıyor sadece imkansızsa bu kişi senin için yasal değilse günaha girme durumu var (yine de Allah bilir)Ama senin konuştuğun görüştüğün kişi ise merak etme zikirle büyü etkisi olmaz zaten Allah veriyor o sevgiyi aşkı onun içine çektiğin zikirler sayesinde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…