Dua ile insan sogur mu?

Anksiy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2015
1.005
802
Merhaba arkadaslar. Size cok merak ettigim bisey sormak istiyorum. Evlenmeden cok iyi olan esim evlenince bana soguk davranmaya daha balayinda basladi. Balayi donusu de evimize gectigimizde sorunlarimiz git gide buyudu bana karsi ilgi alaka gostersin istiyodum. Ya vedud ya cami esmasini cekiyordum. Sonra salat i tecviye yaptim esim bana yakin davransin diye namaz kiliyordum surekli dua ediyordum. Bazen dusunuyorum acaba bu kadar esma cektigim icin daha da mi uzaklasiyordu.Acaba ben esma cekerek daha kotu bir hale mi getirdim yanlis dua mi okudum bilmiyorum. Ve sonu bosanma oldu. Onun bu kadar kotu tavirlarinin sebebi bu muydu.Ya Rahim ya Allah ya rahman ya Allah ya rahim ya Allah esmasinida 3000 adet cektim artik bosanmadan once bari tavri degissin diye ama ne yaptiysam o sicakligi goremedim. Artik napcam diye delirmek uzereydim resmen. Ne bileyim karisik oldu biraz ama yorumlarinizi bekliyorum.

Sen elinden geleni yapmışsın. Belki ettiğin dualar sayesinde erkenden bitti. Ya yıllarca çekip katlanıp çocukla ortada kalsaydın? Belki Allah seni daha beterinden korudu hatayı kendinde arama şükret inşallah çok mutlu olacağın biri çıkar karşına

İnsallah nasip.Sanirim esmalarin farkli ozellikleri oluyormus. Ve fazla cekince iste mesela ya vedud esmasinkarsindaki soguyormus flan. Acaba ara ara aklima gelmiyo degil. Ben acaba esmalari fazla cekerek farkli bi etki mi yarattim diye.Az oncede bir konuda okuyunca tekrar icime kusku dustu. Sonrasinda pisman oldu ama ben donmedim evlilik icinde bana olan tavirlari icin. Bellide duam diyorum kabul oldu ama ben bu sefer ayagimla tepmis mi oldum.

Onu bilmiyorum ama dua ederken niyet çok önemli rabbim seni kalbini biliyor zaten

Ya olur mu öyle şey..
Sakıncalı bi kaç esma var mesela bırı ya kahhar.
Düşmanın kahrı ıcın okunur, veya haksızlık karsısında okunur. Bunları gercekten haklıysan cekebılilirsın etkılıdır ama haksız yere cekersen senı etkileyebilir o yuzden esmaları arastırırsanız yanında (sakıncalı) yazan bır kac tane bulabilirsiniz.

Ya vedud cok guzel bır esmadır. Ya cami de ya fettahta hepsıde birbirinden guzel esmalar.
Asla zarar vermelerı gıbı bırsey söz konusu olamaz
Sadece cok bilinçsiz cektiğinizde ağırlık, uyku asabiyet tarzı etkıleri belkı olabılır o yuzden bı anda yuklenmemekte fayda var.
Son zamanlarda o kadar değişik konular acıldıkı burda esmalarla ilgili, birisi birinden birsey duyunca boyle etkısı varmıs dıyor.
Size tavsiyem dogru kaynaklardan arastırın
Benım soylediklerimide arastırın
İşin ehli olanlardan ögrenın.

Belkıde suanda bosanmanız, etmıs oldugunuz duaların karsılıgında sıze verilmıs bır kurtuluştur bilemezsiniz.
Allah kim bilir sizi neyden korudu Allah eşinde, evladında hayırlısını versın

İnsallah bilmeden etmeden yanlis birseyler okudum mu ki dedim bende. Ama niyetim bunda onemli olandir degil mi? Kahhar hic cektimmi hatirlamiyorum acikcasi hani duanin icinde varsa flan belki okumusumdur ama. Yinede her gun Allaha bizi yakinlastir kalbimizi isindir esim bana iyi olsun birbirimizi sevelim aramiz duzelsin diye dua ediyordum. Hani evde artik bisey kaldiysa hic cope atmamaya calisir tavuklara flan verirdim balkondan Allahim rizkimizi artir evimizde huzur nasip et diyordum esim bana sevgiyle yaklassin beni el ustunde tutsun diye niyet ediyordum surekli.

Esimin bana karsi uzak duran hareketleri ayni koltukta birseyler icmeye bile oturamaz halleri bana acaba dedirtmisti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…