Dua hakkında doğru bilinenler

Janeyre00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2019
30
14
Merhaba kızlar..bir sorum olacak. Öncelikle konuya uygun başlık bulamadigim icin buraya actim..belirteyim.

Simdi dua ederken genelde dünyevi isteklerde bulunuruz. Ya da o an derdimiz neyse Allah'tan ona bir derman isteriz. Sabır isteriz. Umut isteriz.
Gectigimiz gunlerde bir kisi canimi cok yakti. Ben de ister istemez dualarimda bana yaşattıklarını onun da yaşamasını ve bana cok buyuk haksizlik edip günahîmi aldigini gormesini istiyorum. Bana yasattigi ne varsa tek tek basindan gecsin ve Allahim sana havale ettim ama gozyasimida yerde birakma dunya gozuyle goreyim.diyorum. Ama ogrendigime gore dua ederken "Diğer Müslümanların aleyhine ve zararına isteklerde bulunmamak " gerekiyormuş. Konuyla ilgili bilgi sahibi olan var mi acaba?

Sanırım böyle konular açmak yasaktı. (Emin değilim)

Allah belani versin demekte bir dua ama cok yanlis oldugunu soyluyor butun hocalar
Doner dolasir seni bulur o bela diyorlar
Bedduadan bir farki yok ettiginiz duanin

Allah belani versin demekte bir dua ama cok yanlis oldugunu soyluyor butun hocalar
Doner dolasir seni bulur o bela diyorlar
Bedduadan bir farki yok ettiginiz duanin
En iyisi Allah'ın adaletine bîrakmak o zman. Beddua etmiyorum aslinda ama namusama iftira atti. Olur olmadik seyler uydurdu ve bunu kaldiramadim. Canimi cok yakti dogrulugu olmayan seylerdi..bu yuzden o da yasasin istemistim ama en guzeli Allah' a havale etmek galiba

Ya of siz bu kadar naif oldukça üstünüze gelmeye devam edecek herkes ve herşey, yapmayın Allah aşkına ya. Biri sana iftira atıyor ve sen beddua etmek kötü ama yhaa falan diyorsun. Allah belasını versin ya. Dolu dolu. Allah bin belasını versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…