Dua edipte kavustugunuz şeyler oldumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
- Dua eden, Hz. Allah’ın yardımını ve keremini kazanır.
2-Dua edenin rızkı genişler.

3-Dua edeni Allah rahmetiyle kuşatır.

4-Dua eden Allah’a itaat etmiş olur.

5- Dua hayrı çeker, zararı def eder.

6-Dua Allah indinde muhafaza edilir.

7-Dua insanı belalardan korur.

8-Dua, kalp huzurunu temin eder.

9–Dua düşmanların düzenini bozar. Müminin üzüntü ve sıkıntılarını giderir.

10-Dua etmemek günahtır. Çünkü Allah (cc) kulunun ısrarla dua etmesini sever. Duanın mükafatı Kerim olan Yüce Mevla’dan rızadır.

11-Sağlık ve genişlik zamanında duayı terk etmek günahtır.

12-“Dua ettim kabul olmadı.” demek yanlıştır.

13-Dua ederken üç defa tekrarlamak çok güzeldir.

14-Allah’a dua etmekten asla usanmamak, ümitsizliğe düşmemek dua edenin vazifesidir.

15-Kul, dua ederken kalbinden her şeyi terk edip sadece Allah’a güvenmeli.

16-Dua ederken orta yol seçilmeli. Sesi ne fazla yükseltmeli, ne de kısmalı. Hz. Ömer (ra) efendimiz bu yolu seçerek “Şeytanı ve uykuyu kovuyorum derdi.”

kaderi değiştirirmi bilmiyorum belki kaderinizde zaten vardır. ama bazen dua kapıları açık oluyor ve o an içinizden geçen şeyler bir bakmışsınız gerçekleşiyor. bir de dua ederken detaya dikkat etmek gerekiyor. üstünkörü değilde detaylandırarak ne istiyorsanız. sonuçta veren için zor değil ol diyor ve oluyor.

Merhaba yıllar önce çok istediğim iki duam vardı (ne olduğu bende kalsın)
İkisi de o gün için imkansız gibiydi.
Her gece yatmadan dua ederdim.Ama aksatmadan..
Bugüne geldiğimizde 2 duam da gerçekleşti.Fakat her aklıma geldiğinde üzülürüm ve hatta ağlarım kabul olduklarına.
Bundan sonra şöyle dua ediyorum Allahım gönlümdeki dileği hakkımda hayırlı eyle ve nasip et diye.
Size de öyle öneririm
Hakkınızda ennn hayırlısı olsun

evet oldu hacet namazları kılarak teheccüt namazları kılarak oldu ama her Duanın arkasından az - çok demeden sadakamı verdim sadaka vermek Duanın kabulü için önemlidir.
Olmaz dediğin şeyler mi oldu yoksa ufak etek seylee mj

Psikolojik destek alıyor musun? Almıyorsan neden almadığını merak ediyorum. Ne var bu kocada bu kadar altından mı yapılma ayrılamıyorsun? Yok dua var mı yok büyü var mı büyücü var mı. Psikolojin yok olmuş artık adamın derdine. Gururun nerde?

olacağı varsa dua etmeden de oluyor

sabah akşam yalvar yakar dua et olmuyorsa olmuyor

koyver gitsin her şeye çok kasma bu hayatta

Olmaz dediğin şeyler mi oldu yoksa ufak etek seylee mj
olmazdan kasıt nedir :)
dualarımızda istediğimiz şeyler hikmete uygun olmalıdır.
Ben ucmak istiyorum Allahim derken inanabilir miyim uçacağıma? İnansam "imkansiz" olmaz zaten :)

olmazdan kasıt nedir :)
dualarımızda istediğimiz şeyler hikmete uygun olmalıdır.
Ben ucmak istiyorum Allahim derken inanabilir miyim uçacağıma? İnansam "imkansiz" olmaz zaten :)
Şuan dediğin sey ben Allah'tan sanki rabbim beni uzaya gönder de dunyayj seyredim gibisinden değil tabi birini çok seversin ama baktığın zaman olmuycakmis gibi gelir sana zor dersin ama duan sebebiyle olur hikmete göre istiycen ve önündeki olan fırsatlara göre istiycen misal

allahım bu insan benim icin hayırlıysa bana nasip et.
degilse uzak et diye dua edin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…