Dua eder misiniz ?

Ber ra

Kanadım ol...
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2018
3.008
3.758
Benim içimde hiç bitmeyen bir sıkıntı kalbimi sıkan bir buhran var ...
Ne yediğimden içtiğimden nede yaşamdan tat alamıyorum
Namazsız duasız Kuransız geçiyor ömrüm

Bütün bunların sebebi bunlar bence ama nasip olmuyor namaz ve Kuran okumak

Eşimle evlenmeden önce 5 vakit kılamasamda namazımı kılıyordum

Eşim de ne namaz var ne şükür malesef

Gusül abdestine dahi özensiz içki ye başladı ara ara içer oldu evimizin bereketi giderek azaldı ve bittik şu an

Bana ve çocugumuza büyük ve kötü bir zararı şiddeti yok ama üzülüyorum
Kendisi psiklojik hastalıklara yakalandı bende bunlar Allahı anmamaktan oluyor diyorum sen çok mu iyisin düzgünsün dHa namaz bile kılmıyorsun diyor

İlk yıllar çok tebliğ ettim namaz kıldım onu teşvik ettim ama zamanla bende uzaklaştım Rabbim affetsin

Ne olur namazım ve hidayetimiz için dua edin

Rabbim inşallah bundan sonrası için 5 vakit namaza başlamanızı nasip eder ailenize huzur verir. Namaz dinimizin direği müminin miracıdır onsuz huzuru aramak ne yazık ki imkansız gibidir. İnşallah Rabbim sizi huzuruna kabul eder ve namaza geri başlarsınız amin

Allahım inşaallah seni çok güzel bir hayata kavuşturur. Eskisinden çok daha mutlu olursunuz. Amin.

Allah razı olsun

Dua ettim sizin için. İnşallah aileniz huzura ve mutluluğa kavuşur kısa Zaman'da. Allah doğru yolundan ayırmasın.

Günlük önerebileceginiz zikir esma dua varmı Beni zorlamayacak

Evinizde bakara süresini okuyun uzun bir sure hergun okuyamazsaniz.bile internette acin dinleyin. Ve bol.bol.dua edin.

Okurken absestli olmaniz gerek tabi ki ama dinlerken abdestli olmak sart degil

Tamam Kuran dinlerken giyim kuşam abdest li olmak önemli mi
Kuranı düzgün okuyamıyorumda
Hayir degil.
Hz. Muhammed "Ben sadece namaz kilarken abdest alirim" demistir. Abdest temizlik, gunahlardan arinmak demek tabiki abdestli olmanin da mukafati olacaktir. Ben de kuran okuyacaksam genellikle abdestli olmaya ozen gosteririm ama abdest almadan kuran okumanin da kabul olacagina inanirim.

Sanmiyorum. Ben de 1.5-2 yil oldu baslayali. Ilk birkac ay evde oldugum gunler bile sadece sabah ve yatsi kilardim. Simdi evde oldugum gunler 5 vakit kilmaya calisiyorum. Kilamadiklarimi Allah nasip etmedi diye dusunmem hic. Cunku kaza kilabilirim vakti gecince. Bir de sabah namazini sunnet ve farz kiliyorum ama diger vakitleri sadece farzlarini kiliyorum. Toplam az bir sure tutuyor zaten.

Bana nasip olmuyor bir türlü başlayıp bırakıyorum

Yapabildiginiz ibadetleri yapin siz de iciniz rahat etmiyorsa. Dua edin zikir cekin sadaka verin bir yetimi sevindirin bir sokak kopegiyle ekmeginizi paylasin. Allah icin hepsinin mukafati vardir.

Yapabildiginiz ibadetleri yapin siz de iciniz rahat etmiyorsa. Dua edin zikir cekin sadaka verin bir yetimi sevindirin bir sokak kopegiyle ekmeginizi paylasin. Allah icin hepsinin mukafati vardir.
Önerebileceginiz beni zorlamayacak(günde 313 tane 1000 tane gibi ) günlük zikirler varmı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…