Dua edelim mi?Tüm Kalbimizle ama

Sağol arkadaşım Kenzül Arşı da okurum öyleyse... Allahım bizi bizle bırakmasın...

Arkadaşlar meryem suresini abdestsiz okuyabilir miyiz?
Ben özellikle abdest alıyorum ve başımı örtüp falan okuyorum ama geçen bir arkadaş abdestsiz de okuyabilirsin iş yerindeyken dedi unutmamak için
Aklıma takıldı Yardımcı olabilir misiniz?

Utandırma beni Ya ben gerçekten çok utandım :26: Güzellikleri, iyi dilekleri, duaları dostlarla paylaşmadıktan sonra ne anlamı kalırki yaşamımızın Allahım kabul etsin inşallah

selam arkadaşım abdestlı okumak daha makbul olur ama okuyabılırsın..mesela FAtıha suresı Ayetel Kursu duası Kuranda adı gecen surelerdır.Buna ıstınaden Meryem Suresıde okunabılır dıye dusunuyorum.Bırde Meryem suresı genelde cocuk yapmak adına okuna bır suredır.Allah kabul etsın...

Evet arkadaşım Allah'ım bize çocuk nasip etsin diye okuyorum bende 41gün okumak gerekiyormuş öğrendiğime göre çok teşekkür ederim
Allah'ım hepimizin duasını kabul etsin....

Yağmur Yağıyor..Yağmur yağerken dua etmek eftal zamanlar arasında diye biliyorum..

Rabbim eşlerimizi çocuklarımızı eşimizin ve bizim ailelerimizi İnsi Cinsi Şeytanlardan korusun..Bizlere bağışlasın..Doğu yoldan ayırmasın..Namaz kılmanyanlara namaz nasip etsin..

Şehitlerimizin ailelerine sabır ihsan etsin..

Hastane yatan, şifa bekleyen hastalara Rabbim ŞAFİ ismi ile Şifa versin..

Amin. Amin. Amin.

Güncel... Güncel... Güncel...

Kızlar varmısınız birbirimiz için Dua etmeye.. Bi Dua listesi oluşturalım yine...

Hergün birimizin için 100 Fatiha + 100 Ya Mucib okuyalım...

....Ve sen yine denendiğinde
ve yine kalbin daraldığında
ve yine bütün kapılar yüzüne kapandığında
ve yine ne yapman gerektiğini bilemediğinde. ..
Uzun uzun düşün ve hatırla yaradanını!

ALLAH kuluna kâfi değil mi?

Ya Rab! Rasul-u Ekrem (ASM) hürmetine bizi O'nun şefaatine mazhar, Sünnetinin ittibaına muvaffak ve dar-ı saadette(mutluluk yeri olan ahirette) O'nun Al ve Ashabına komşu eyle.. Amin..

Musa (a.s.): “Ya Rabbi! Yalnızım,
hastayım, garibim.” dediği vakit,
Rabbi ona şöyle seslenmişti:

“Ya Musa! Yalnız kimse; benim

gibi arkadaşa sahip olmayandır!
Hasta; benim gibi doktoru
olmayandır!
Garip; benimle arasında alışveriş
bulunmayandır.!”

Sabırla Dua edelim, inanarak Dua edelim... Şüphesiz Allah Dualara icabet edendir....

Beş Şeyi Yapmadan Yatma

Peygamberimiz (s.a.v) Hz.Ali ye şöyle dedi:

Ya Ali Beş Şeyi Yapmadan Yatma !

1- Kuranın hepsini okumadan yatma !

2- Dört bin dirhem sadaka vermeden yatma !

3- Kabe yi ziyaret etmeden yatma !

4- Cennette yerini hazırlamadan yatma !

5- Küs olduğun biriyle barışmadan yatma !

Hz. Ali (R.A) bu nasıl olur ya rasulallah dedi ?
Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurdu ;

Bilmiyor musun ki ;

1- (3 kere) İhlas Suresi Kuranın hepsine eşittir.

2- (4 kere) Fatiha Suresi 4.000 dirheme eşittir.

3- (10 kere) Lailahe İllallahu Vahdehu La Şerikeleh * Lehül Mülkü Ve Lehül Hamdü Yuhyi Ve Yümiyt * Ve Hüve Ala Külli Şey’in Kadiyr * demende kabe yi ziyarete eşittir.

4- (10 kere) La Havle Vela Kuvvete İlla Billahil Aliyyil Aziym * demen cennette yerini hazırlamana vesiledir.

5- (10 kere) Estağfirullah El Aziym Ellezi Lailahe İlla Hu El Hayyul Kayyum Ve Etübü İleyh demen dargın ve husumetli olduğun insanlarla barışmış derecesinde ecre vesiledir.

Sen, başına gelen bir dert için ALLAH diyorsan.
O sana kendini zikrettirmek için o derdi vermiştir.
Gayesi seni Kendisiyle meşgul etmektir.
Hiçbir zikir ve dua karşılıksız kalmaz.
Allah'ı zikrettiren dert,
O'nu unutturan maldan ve sıhhatten daha hayırlıdır...

Babamın, sevdiğim ile evlenmemizi biran önce onaylaması için dua eder misiniz arkadaşlar?

Allah'ım Seni zikretmek, sana şükretmek ve sana güzelce ibadet etmek için bana yardım et. .

Peygamber efendimiz (S.A.V')'in duası

Ey bütün mülk ve melekut ( varlık ve ve varlık ötesi)kabza-ı tasarrufunda bulunan Malikü'l-Mülk... ey hayat sahibi Hayy...ey varlığın asla bir başlangısı olmayan Kadim... ey ölüm kendisi için katiyyen söz konusu olmayan Baki!.. İhtiyaçlarımızı gider.. bize lütfunla muamelede bulun.. başımızdaki bütn belaları def ü ref' eyle... bizim yanımızda ol, bizi yardımsız bırakma.. dini ve dünyevi her türlü musibetten bu aciz bendelerini, koru... dünyayı en büyük derdimiz, tasamız ve kendisi için en fazla gayreti sarfettiğimiz bir meta' kılma.. kılma ki bizim en büyk işimiz Senin rızanı kovalamak olsun..
Bizi sevdiğin ve hoşnut olduğun amelleri işlemeye muvaffak kıl Rabbimiz...

Bir Kırık Dilekçe... 14. beyt.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…