Dua edelim mi?Tüm Kalbimizle ama

toredo

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2008
3.001
350
Eğer derdi ve sıkıntısı olan arkadaşlar varsa..Gelin birbirimiz adına dua edelim yarın gece..İsmimizle..TAbi isteyen isteyene göre...Çünkü tanımıyoruz birbirimizi kendimiz yakınımız için dua edebilirz.ama tanımadığımızın duası daha hayırlı olmaz mı??

VE DUA ŞEKLİMİZ AŞAGIDAKİ ŞEKİLDE OLURSA DAHA MAKBUL OLUR...

3 kere Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed

Eüzübillahimineşşeytanirracim BismillahirRahmanirRahim

1 kere Fatiha

3 kere "Estağfirullah" denilecek

niyet ettim Allah rızası için namaz kılmaya

namaz kılınır....

bitince ayağa kalkmayarak 1 Ayetel Kürsi (bilmeyenler 1 fatiha okur)

33 defa Sübhanellah, 33 defa Elhamdülillah, 33 defa Allahüekber (diyerek tespih çekilir)

Kenzül ars duası okunur

listedeki adlar ve istekler okunarak Allah dan istekde bulunulacak

Besmele ile (eüzüye gerek yok artık) 1 fatiha okunacak

3 kere Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed

Son düzenleme:
TOREDO bacım o ablaya söylesende benim içinde okusa :Saruboceq:

canım işallah herkesın duası kabul olur allah herkesın gonlundekı ..dılegını verır..

konunuzu Acıyla Tatlısıyla bölümüne taşıyorum...
lütfen oradan devam edelim...
sevgiler...

Arkadaşlarım bir zamanlar ben birisinin gelmesini çok istiyordum günler aylar geçti gelmedi..Hep dualarımdaydı.Günün birinde bir kadın bana bu gece cuma gecesi bana dua et oğlum için bende sana edeyim dedi.Çünkü Müminin Mümine ettiği dua herşeyden daha etkili daha önemliymiş ALLAH katında.ben kadına dileğimi söyledim ve etti..İnanmıcanız 3 gün sonra beklediğim geldi...

Konuyu Kısa ve ayrıntısız birşekilde anlattım sizlere..

Eğer derdi ve sıkıntısı olan arkadaşlar varsa..Gelin birbirimiz adına dua edelim yarın gece..İsmimizle..TAbi isteyen isteyene göre...Çünkü tanımıyoruz birbirimizi kendimiz yakınımız için dua edebilirz.ama tanımadığımızın duası daha hayırlı olmaz mı??

edelim arkadaşım,üniversitede yurtta arkadaşlarla yapardık bazen :Saruboceq:

Yüce Yaradan Hepinizin ve benim Dualarımı Kabul etsin.
İnşaallah hepimiz Gönüllerimizin Muradına Kavuşuruz. Amin.

öyleyse alalım isimlerimizi ve niyelerimizi dua edelim birbirimize
mesala ben çocuğum olsun istiyorum yokmu bana dua eden bende ona edeyim niyeti neyse.

Perşembe gecesi belli bir saat belirleyip o anda edelim.geç vakit olursa iyi olur..bişey anlatcam..insanlar allahın gözüyle yıldızlar gibiymişler..allah bakarmış bizlere göklerden.5 vakit ibadet eden (namaz oruç vs)gibi ve insanları görürmüş parlar vaziyette..dularını melekler aracılığı ile alırmış..

Ama günlerden öle bir vakit varki gecenin bir saati herkes uyumuşken.işte o zamanda tek tük insanlar yıldız gibi parlarmış.allah sormuş meleklerine bunlar nie parlıyor ve az..melekte bunlar rabbim sana dua eden uyumayıp yorgun olup sana dua eden kulların demiş.allahta hepsini şimdi daha iyi ayırt edebiliyorum..daha parlaklar çünkü demiş..nasıl dualarını kabul etmiyim.

Arkadaşlar ben hızlı ve aklıma geleni yazdım.aslında anllatığım daha detaylı ve etkili..

Umarım beni anlamışınızdır.

Allah dualarınızı kabul etsin...

kenzul arş duası adınaa

çok güzel konu bende aklıma gelen herkes için dua etcem ama niyetlerini yazmalı herkes
ben hayırlıysa onun gelmesini istiyorum hayılı değilse sonsuza denk tek bir haber almak istemiyorum

öncelıkle arkadaşım senı kutluyorum çok güzel ve de yarayışlı bı konu açmışsın
bnde hep büyüklerımden ınsanlar bırlerınn arkasından dua ederse onun haberi olmadan
kabul oluyor bilirim
neden olmasın burda bu kadar büyük bır platformda ne kadar güzel olur
duaya her ınsanın elbet ki ihtiyacı vardır
ama bana göre öncelıklı ınsanlar var
hastalar çocuk ısteyenler derdi olan borcu olan tabiii daha öncelıklı
örneğın bnmkısı daha günlük
ama isterimki bırı de bana desın ki
allahım sen bu insanı derdinden sıkıntısından sen kurtar dese ne güzel olur
ve bn her duamdan sonra ümmeti muhammedınde duasını da kabul et derım
bn burda gördüğüm kadarıyla çocuk ısteyen herkese allahım nasip et derim
özellıkle özloş06 arkadaşıma
böyle birbirimizin ismiyle dua edelim lütfen
bnm ismim gülden kim bnm adıma dua ederse
ALLAHIM ONDAN BİN KEZ RAZI OLSUN
bnde bundan sonra bu konuya abone olcam ve okuduğum tüm isimlere elimden geldiği kadar dua etcem
biri tutmazsa da elbet biri tutar

Makbul dualardan en kıymetlisi mü'minin, mü'mine gıyabında,
yani haberi olmadan yaptığı duadır
Çünkü dua yapan insanın,
yaptığı duada bir menfaati veya bir beklentisi yoktur
Bu sebeple ihlaslı ve samimidir Herhangi bir beklenti olmadan, sırf mümin kardeşini düşündüğü ve onun ihtiyaçlarının giderilmesi için yapılan dua inşaallah kabul edilir Zaten O (cc), Peygamberimizin ifadesi ile, “kendisine el açan hiç kimsenin elini boş çevirmez”

Temiz ve halis bir niyetle...
Rabbim cc hepimizin derinindeki her ne hayırlı dua ve dileklerimiz varsa kabul etsin:Saruboceq: Dualarımız olmasa bir ehemmiyetimiz olmaz.Dünya dua ile döner..

yüce Rabbim herkesin bütün iyi niyetli olan insanların duasını kabul etsin inşallah...

Bugece okunacak aynı anda olması önemli.

Düşünsene allah niye cemaatle kılınan namazı daha hayırlı kılmış..toplu dua okunduğu için..

X