Aile Planlaması Drosetil Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

kirmizi oje

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2015
2.209
4.962
Selam hanımlar

Doktora sonunda gitmeyi başardım, ve doğum kontrol hapına önümüzdeki regl zamanımdan itibaren başlayacağım.

Hafif bir ilaçmış, doktorumun anlattıkları içimi rahatlattı açıkçası, ve kararımı verdim, inşallah memnun kalırım.

Bu da bizim topiğimiz olsun, memnuniyet ve şikayetlerimizi paylaştığımız

Canım sendeki yanetkileri yazarsan sevinirim bende dkh arayisindayim.cinsel isteksizlik depresyon ve kilo yapmaması önemli benim için

Kararsızlığıma son verdim. Pazartesi gecesi ilaçlara baktım, (doktor adetin 3.günü al demişti ve adetimin üçüncü günüydü o gün), doktorumu arayıp endişelerimi sordum ve içim yine rahatlasa da korkarak içtim hapı.

Bugün üçüncü günümdü. İlk gece hafif bir baş dönmesi ve mide bulantısı yaşadım yarım saat kadar. Sonra geçti. Bunun haricinde hiçbir yan etki olmadı şu ana kadar. Benim için depresif olmamak önemliydi. Ruh halim gayet normal. Cinsel isteksizlik yok. İştah normal.

Değişimleri ara ara yazıcam.

Ama tavsiyem burdan bakarak asla ilaç almayın kafanıza göre. Doktorun karar vermesi çok önemli. Mesela başkalarına iyi gelen diane 35, beni tek kelimeyle mahvetmişti. Ağlama krizleri, yataktan çıkmama, gece kalbimde çarpıntı vs.. O yüzden doktor kontrolünde olması önemli.

Dün ikinci kutumu bitirdim, iki aydır herhangi bir şikayetim olmadı. Gayet memnunum, ruh halimde dalgalanma, mutsuzluk, cinsel isteksizlik, ya da fizyolojik bir belirti görmedim.

Bu ay kanamam biraz az oldu, geçen aydan daha geç başladı ve toplam 4 gün adet görmüş olacağım.

Doktor sorun olmadığını devam etmemi söyledi. Biraz tedirgin olmakla beraber devam edeceğim şimdilik.

Merhaba bende drosetil kullanmaya başladım. Ne kadar süre kullandınız hiç bir sıkıntınız oldu mu acaba :) merak içerisindeyim.

kızlar merhaba bende 1 aya evleniyorum doktor drosetil yazdı. iyi bir ilaç dedi ama uzun süre kullanmanın zararlarını da yazdı. kullananlar ne giibi etkilerini yaşadınız acaba?

kızlar merhaba bende 1 aya evleniyorum doktor drosetil yazdı. iyi bir ilaç dedi ama uzun süre kullanmanın zararlarını da yazdı. kullananlar ne giibi etkilerini yaşadınız acaba?

Merhabalar ben de biraz önce eczacımın tavsiyesi üstüne aldım. Kendisi ilacın Avrupadan geldiğini ve en az yan etkiye sahip ilaç olduğunu söyledi. Sizin yazınızı okuyunca merak ettim doktorunuz uzun süre kullanmanın zararı olarak nelerden bahsetti? Ve uzun süreden kastınız nedir kaç kutu kaç ay acaba? Benim ağustos ayında olacak olan düğünüm nedeni ile adetlerim düzenlensin diye aldım.

sadece bu ilaç için değl tüm doğum kontrol hapların uzun süre kullnımda meme kanseri,kısırlık,kist gibi şeyler yaptığını söyledi tam aksine de kullanırsan cildin güzelerşir, meme kanserinde korur fln dedi. az çok için şu kadar yıl felan demedi.
anlayacağın üzere doktor beni hiçbir şekilde tatmin etmedi,memnun kalmadım. o ilacı da almadım

Ben konuyu açtığım süreden bu yana kullanıyorum.

Bir yan etkisi hala olmadı. Kimse hap tavsiye etmez zaten ama korunmak istiyorsanız bir şekilde bir şeyler yapmak zorundasınız. Prezervatif kullanıp memnun olan çok kişi var ama ben sevmiyorum malesef ve ilerde bırakırsam ona alışmaya çalışırım mecburen.

Benim doktorum hormonlarım bozulduğunda tedaviyi çok iyi yapmıştı ve kendisine güveniyorum. Ve bana iki yıl sonra artık kullanmayacaksın dedi. Benim tecrübem bu şekilde..

Ben 1 hafta kadar antibiyotik kullandim ve kokteyl serim taktilar. Yalniz antibiyotigi biraktiktan 4 gun sonra esimle birlikteligim oldu. Hamile kalmis olabilir miyim. Bugun adet olmam gerek. Boyle bir ihtimal varmi acaba

Doktora sormanız gerek.

İnternette aratırsanız bulabilirsiniz. Antibiyotik kullanımında ek korunma gerekir. Ama hamile kalma olasılığı kaç olır hiçbir fikrim yok..

Merhabalar,
1 Haziran'dan beri kullanıyorum ilacı, 2 sinde doktora gittim danıştım ilacı değiştirmeyelim ama gözlemleyelim yan etki ne olacak bakalım kutu bitiminde farklı bir ilaca geçebiliriz dedi ve bir kaç muayene ve soru üstünden ilacı kullanmamda sakınca görmedi. Siz de yan etkiler oldu mu? Ben de şuan hafif sersemlik Nadiren kalp çarpıntısı (panik atak başlangıcı gibi) ve sol kolda çok hafif de olsa uyuşma rahatsızlık hissi yaptı. Doktoruma danışacağım ama merak ettim sizde yan etki veya anlattığım gibi şeyler yaptı mı? Tabi bu anlattıklarım düğün stresinden ve zaten mevcutta omzunda sıkıntı olduğu için koluma ağrı yapmasından kaynaklı da olabilir.. yorumlarınızı bekliyorum

Çok geç gördüm mesajınızı ama bu etkilerden dolayı umarım doktora gitmişsinizdir. Bende hiçbiri olmadı. Mutlaka doktora danışın..

Selamlar ben de 2.5 aydır kullanıyorum drosetil. İlk 1-1.5 ay sabahları mide bulantısı dışında ciddi bir yan etki yaşamadım. Adetin yoğunluğunu azaltması tüm doğum kontrol haplarınin etkisiymis. Uzun süre kullanmayı planlıyorum bi aksilik çıkmazsa. Doktorum yeni nesil doğum kontrol hapları gereksiz hormonlar ve yan etkiye sebep verecek şeyler içermediği için gönül rahatlığıyla kullanabilecegimi söyledi

Merhaba mayıs ayında düğünüm var bugün doktor bu hapı verdi ama genel olarak bu dk haplarının yan etkilerini okuyup korktum yazz drosetil ve yasmin arasında kaldım.bu haptan memnun kalan var mı?

Hala kullanmaya devam ediyor musunuz?

Peki memnun musunuz?
Bugün doktor verdi bana internette çok yorum göremedim bu yüzden merak ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…