Dr size yakında öleceğinizi söyleseydi ne yapadınız?

melekxxxx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2008
54
4
1) nasılsa öleceğim hiç birşey yapmazdım.
2)uzaktaki yakınlarımı arardım.
3)her gece çocuklarla yatar sabaha kadar sever öperdim
4)sağda solda borçlarım varsa onları öderdim
5)herkese benden sonra okuyacakları (yaa çocuklar ben ölünce bile durmadan verdiğim öğütlerden kurtulamıyorlar yazık yaaaa)mektup ve kaset bırakırdım.
6)durmadan ağlardım
7)kimseyi görmek istemez beni ölüm döşeğinde görmemeleri için kaçar kayıplara karışırdım.
8)kalplerini kırdıklarım varsa arar özür dilerdim
9)odadan çıkmaz dua ederim

aslında yazılacak o kadar çok şy var ki,
ben ne yapardım onu yazayım.Allah hepimize hayırlı uzun ömür versin öncelikle,

işten güçten sorumluluktan,o ne der bu nasıl bakar olaya takıntılarından tamamen sıyrılıp, içimde ukde kalmaması adına tüm yapamadıklarımı yapmaya çalışırdım.

Haaa diyelim ki, türk filmi gibi oldu verilen süre geldi çattı bende tık yok.
O zaman, işte o zaman odama çekilip saatlerce ağlardım,illa öleceğim zamanı bilince mi yaşadığımı fark ettim diye.
Arkadaşlar, ölüm de doğmak gibi hayatın ta kendisi.Ölümden korkmamalı her an ölecekmiş gibi temkinli olmalı hiç bir zaman ölmeyecekmiş gibi hakettiklerimize ulaşmak için çalışmalıyız.bence hemen bir kağıt kalem alıp hayatımızda neler ters gidiyor ve bunlardan nasıl en kısa zamanda kurtulmalı, onu yazmalıyız.kısa vadede olacak çözümleri ilk sıraya almalıyız.kimsenin bzi üzmesine ezmesine izin vermemeliyiz.Anneyiz kadınız sorumluklarımızı elbette yerine getirmeliyiz.Ama bu arada kendimizi unutmamalıyız.Biz ne kadar hayatla barışık ve mutlu olursak ki bunlar itiyaçlarımızın karşılanmasıyla alakalı bir durumdur,o kadar çok verici ve faydalı olabiliriz.

ben herhalde önce gidip bugün canımı çok sıkan ve bana haksızlık yapan kişinin kapısını tekmeleyerek açar, sonra da içimden gelen herşeyi söylerdim....eğer bana birşey olmazsa sonrasını düşünmek bile istemiyorum........

aklıma gelen tek şey sewgilimle aynı yatakta 1 2 saatte olsa uyumak herhalde 6 sene bekledikten snr onla uyumadan onun yanında uyanmadan ölmek istemezdim

ben heralde sabaha kadar eşime ve çocuklarıma sarıılıp onları öpüp koklayıp ölümü o şekilde beklerdim birde dua ederdim:teselli:

son bi sınava girer kağıda kocaman çiçek böcek çizerdim onu hocaya verirdim ondan sonra arabaya atlar hızın dibine vururdum. çok üzülmem doğrusu ölüyorum diye. hatta sevinirdim bile. yoruldum çünkü şimdiden.

herkesle helalleşirdim
ve öyle bir bunalıma girerdimki 10 günlük ömrüm kaldıysa 3 güne düşerdi kafamçokkarıştı
:1shok:
ölüm allahın emri ama bilmek istemem ne zaman öleceğimi
ama nasıl ölmek istediğimi biliyorum a.s

Son düzenleme:
eşyalarımı dağıtırdım hatıra bırakırdım sevdiklerime..

sonra elimdeki tüm parayla sokakdaki köpklere mama alır dağıtırdım... vasiyet bırakırdım...

sevgilime de tembihlerdim eğer beni seviyosan üzüntüden öl de gel diye:KK70::KK70::KK70: ( şaka tabi)

ben eşime ve canımın içi kızıma sarılıp kokularını içime doyasıya çekerek geçirmek isterdim zamanımı.
ve bir itirafta bulunayım..
2 yaşındaki küçük meleğim doğmada önce ölümden hiç bir şeyden korkmayan ben.şimdi ölümden korkar oldum.tek korkum kızım ne olur ona kim bakar,kim benim gibi davranır...
tabiki kimse.rabbim evlatlarımızı kimseye düşürüp muhtaç etmesin...
ayrıca küçük meleğimi bugün biraz üzdüm.şu an uyuyor.çok özür dilerim annecim seni çok seviyorum ben.minik boncuğum benimmm...

oğlumu doyasıya koklardım hiç kucağımdan indirmezdim o an gelip çatana kadar

mümkünse söylemesinler bilmeyeyim.ama ille söyleyeceklerse yavrumu yokluğuma hazırlamaya çalışırdım.buda nasıl mümkün olurdu bilemiyorum ama.tek düşündüğüm o olacağı için.gerisi hiç önemli değil benim için.moral kalsa bol bol tatlı yiyecemde.heralde tamamen iştah kesilirdi.cokacimcoook

Onu söyleyen dr.a Dünyayı o an dar ederdim.Ne o öyle.İnsan moral vereceği yerde öleceğimi söylemesini istemezdim.Bilmek asla istemezdim.

Öncelikle ALLAH herkese hayırlı ve güzel ömür nasip etsin.Soruyu okuyunca bile bi tuhaf oldum,biraz hissedeyim de cvp yazıyım dedim ama o an depresyona giricem sandım,hislerimden çıktım:sm_cool: Yani sanırım baya bi kopardım hayattan ve ölmeyi beklerdim.Ama yaşamadan nasıl olunacğı bilinmez bence.ALLAH yaşatmasın ama sadece ben bilmek isterdim yani doktorumla aramda kalmasını.Çünkü beni seven insanların üzülmesine dayanamam,onların gözümün önünde ağlaması beni yıkardı.senağlama

hemen mezartaşımı yaptırırdım üzerine hızlı yaşadı genç öldü yazdırırdım.Ardından arabama biner benzin bitene dek son sürat dolaşır son saniyelerde kendimi uçurumdam serin sulara bırakırdım.

hemen mezartaşımı yaptırırdım üzerine hızlı yaşadı genç öldü yazdırırdım.Ardından arabama biner benzin bitene dek son sürat dolaşır son saniyelerde kendimi uçurumdam serin sulara bırakırdım.

Kendine karşı da bu kadar da acımasız olma.Kalan zaman da yapacak birşeylerde vardır elbet.......:teselli:

ben eşime ve canımın içi kızıma sarılıp kokularını içime doyasıya çekerek geçirmek isterdim zamanımı.
ve bir itirafta bulunayım..
2 yaşındaki küçük meleğim doğmada önce ölümden hiç bir şeyden korkmayan ben.şimdi ölümden korkar oldum.tek korkum kızım ne olur ona kim bakar,kim benim gibi davranır...
tabiki kimse.rabbim evlatlarımızı kimseye düşürüp muhtaç etmesin...
ayrıca küçük meleğimi bugün biraz üzdüm.şu an uyuyor.çok özür dilerim annecim seni çok seviyorum ben.minik boncuğum benimmm...

yorumun benı çok duygulandırdı... :çok üzgünüm: ınsanın ardında kendıne muhtaç bır varlıgı bırakıpta gıtmesı cok kotu bırsey... helede o canından bır parca ıse... benım de bır kızım var ve onun o pamuk gıbı yumusak tenını koklayamak bır daha... :a015: zaten o ölumun ta kendısı olsa gerek... ve esım tabı... onun guven veren kokusunu ölene kadar ıcıme ceker dururdum heralde... :teselli: a.s.

BOLbol dua ederdim kimseyle vedalaşmazdım..... ağlar ağlar dururdum heralde korkudan ne olacağını bilmediğim için...

X