Dr. Can Kopal Hasta Yorumları (Burun Estetiği)

arkadaşlar tekrar merhaba. cumartesi günü hastaneye gittim. hiçbir işlem için bekletilmedim herşey çok çabuk ilerledi. gittim hemen hemşire geldi kan aldı.önlük getirdiler. o gitti diğer hemşire geldi serum taktı. üzerinizde sadece alt iç çamaşırınız kalıyor. sonra doktor geldi son konuşacaklarınızı konuşuyorsunuz doktor aşağı indi. anestezi doktoru geldi ilaç alerjisi varmı boy kilo daha önce anestezi aldınmı gibi sorular sordu. sonra sedyeyle beni de indirdiler. gözlerim kapalı indim.gözlerimi açıp görmemeye çalıştım korkmamak için. ameliyathane çok soğuktu ama germeyen bir ortam emin olun. hatta ben sakinleştirici iğne bile vurulmadım. neyse sonra zaten derin nefes al ver diyorlar bu sırada uyumuş oluyorsun. içeride beş kişi vardı benim saydığım. biri anestezi doktoru biri can bey diğer kızları bilmiyorum. uyandığımda odamdaydım.çok üşüyordum zıngır zıngır titredim yatak sallanıyordu o kadar hiç abartmıyorum donmuşum resmen. hayal meyal doktorun seslerini duyuyordum ama tam ayılamamıştım tabi. eşim odaya geldikten sonra on beş dakika sonra ayıldın diyor. beş buçuk gbi hastaneden çıktık eve geldik. ameliyat günü sadece kraker ve meyve suyu ile beslendim zaten hiç acıkmadım serumlardan dolayı sanırsam. doktor mideyi zorlamayalım sadece kraker ve meyve suyu yesin dedi.mükemmel geçti ameliyat dedi. hem içi hem dışı çok güzel oldu dedi. burnumun bir tarafı tamamen kıkırdakla kapalıymış zaten. sadece tek tarafı ile nefes alabiliyrmuşum bundan sonra çok daha rahat nefes alacak dedi doktor bey. dün yani ameliyattan sonra ki gün en zor günümdü. hiç morarmam olmadı hiç hem de. sadece çok şiştim. gözlerim yumuk yumuk oldu göremeyecek kadar. kan kusma bilmem ne de olmadı mide bulantım olmadı . sadece hafif kan sızması oluyor damlacık damlacık o da. sürekli buz uygulaması yaptık. yirmi dakika aralıkla. bugün çok daha iyiyim düne nazaran görebiliyorum gözlerim açıldı biraz daha iyi durumda.normal silikon tampon haricinde doktor gazlı bezden çok küçük tamponlar koymuştu ameliyattan sonraki gün olan dün eşim onları çıkardı. onlar çıktığından beri burnumdan çok rahat nefes alıyorum. hapşırmam çok geliyor atlatıyorum her seferinde . derin nefes alarak dilimi damağıma ters çevirerek vuruyorum ayağa kalkıyorum hemen falan hapşırmadan hepsini geçiriyorum. yarın yani salı gün ilk alçımı çıkaracak perşembe günde ikinci alçıyı çıkarıp bitireceğini söyledi doktor bey. bu kadar hızlı olması beni çok şaşırttı. normalde çünkü ikinci alçı iki gün sonra çıkmıyor diye okudum hep. demekki yapılacak işlemler günü miktarı kişiden kişiye duruma göre değişiyor . yatmaktan sıkıldım. bu arada oturur vaziyette duruyorsunuz sürekli. uyurkende oturur vaziyette uyuyorum. aynaya ilk kez bugün yanlışlıkla baktım kendimi gördüm. burnum çok küçük geldi bana bu kadar küçük istemiyordum çünkü. inşallah şişlikler inince burnumda biraz büyür. şimdilik bu kadar soracak sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim nacizane bilgim çerçevesinde. yorucu bi süreç onu söyleyeyim. benim bütün işlerim rastgitti Allaha şükür. Çok dua ettim o sayede diyorum. sizde çok dua edin. Allah yardımcınız olsun.

çok geçmiş olsun cnm bizim içinde dua et çok sewndm şimd fotolarını görmek isterz :)

Allah yardımcın olsun. ben şimdi silikon tamponu çıkarırken nasıl acıyacak ondan korkuyorum . çünkü şu anda burun deliği şişliklerden o kadar küçükki o kadar küçük delikten tamponu nasıl çıkaracak ondan korkuyorum.

Acımıyo diyo burdaki çoğu arkadaş.Acımaz inşallah ya.Bak bakalım acırsa söyle tamam mı saklama sakın.

Acımıyo diyo burdaki çoğu arkadaş.Acımaz inşallah ya.Bak bakalım acırsa söyle tamam mı saklama sakın.

yanlış hatırlamıyorsam gecem1984 çatır çatır acıdı diye bi tabir kullanmıştı. banada acır gibi geliyor. sonuçta kan kuruyor yapıştırıyor onu çekiyorsun burun içi desen çok hassas şu anda ne kadar acımayabilir. hiç abartmıyorum ameliyattan daha çok korkuyorum şu tampon olayından yarın bakalım nasıl dayanacağım.

yanlış hatırlamıyorsam gecem1984 çatır çatır acıdı diye bi tabir kullanmıştı. banada acır gibi geliyor. sonuçta kan kuruyor yapıştırıyor onu çekiyorsun burun içi desen çok hassas şu anda ne kadar acımayabilir. hiç abartmıyorum ameliyattan daha çok korkuyorum şu tampon olayından yarın bakalım nasıl dayanacağım.

ben çatır çatır acıyor die bişi dememiştim cnm yanlış hatırlıyorsun...Ama şunu diyeyim gözümden şakır şakır yaş akmıştı alınırken

can beye ameiyat olanlar eskiden albüm yapıp şimdi kaldırmış olanlar sizden rica ediyorum önce ve sonra olarak görebilirmym resimlerinizi lütfen gördükçe rahatlıcam kızlar emailim: corradicorelli@hotmail.com albüm yapmak istemeyenler için bekliyorm rica ediyorum :/

Tam öyle değil :) Benim burun ucum burnum uzun olduğu için çok aşağıdaydı sanırım :))) Yeni yerine alışamak gibi bişey sanırım :)) 40 yıldan sonra yeri değişince :)

Mikado albumune baktim ve tek kelimeyle harika gorunuyor. Cok dogal ve yuzunle uyumlu. Darisi benim basima :) Tesekkurler kabul ettigin icin.

ben hayatımda hiç bu kadar büyük bir fiziksel acı çekmemiştim.bugün tamponlar çıkarılırken o kadar acıdı ki anlatamam. o an ilk kez benim burada ne işim var dedim ve ilk defa pişman oldum. ameliyattan sonraki hergünün ayrı bir zorluğu var. çok da kolay bir ameliyat olmadığını düşünüyorum artık. zahmetli bi süreç ve tamponların çıkarılması bütün ameliyat sürecinin totalinden daha zor.

ben hayatımda hiç bu kadar büyük bir fiziksel acı çekmemiştim.bugün tamponlar çıkarılırken o kadar acıdı ki anlatamam. o an ilk kez benim burada ne işim var dedim ve ilk defa pişman oldum. ameliyattan sonraki hergünün ayrı bir zorluğu var. çok da kolay bir ameliyat olmadığını düşünüyorum artık. zahmetli bi süreç ve tamponların çıkarılması bütün ameliyat sürecinin totalinden daha zor.

Yaa inanmıyorum ya nasıl moralim bozuldu şimdi anlatamam.Olmasam mı diye düşünmeye başladım.

Uzun mu sürdü peki tamponların çıkarılması?

Fotoğraf da koyar mısın fırsatın olursa.

ben çatır çatır acıyor die bişi dememiştim cnm yanlış hatırlıyorsun...Ama şunu diyeyim gözümden şakır şakır yaş akmıştı alınırken

çok pardon . sen yazmamışsın evet 35sdk89 yazmış aynen bu ifadeyi:) o da zorlanmış. ama benimki zorlanmak değildi yani burnumdan ciğerlerimi söktü gibi acıdı. çok ağladım ben ki biliyorsunuz ben o kadar da mızmız değilim ameliyat gününden beri burada yazıyorum sürekli. kişiden kişiye değişir muhakkak tabi acımadı diyenlerde doğruyu söylüyor sonuçta. ama benimki çok acıdı.

Yaa inanmıyorum ya nasıl moralim bozuldu şimdi anlatamam.Olmasam mı diye düşünmeye başladım.

benim yazdıklarımdan etkilenme sonuçta acımadı diyen insanlarda var. benim arkadaşım var doktorun tamponu çekmesini bekliyorum artık çeksin diye derken meğer çekmiş tamponu diyen arkadaşım da var. ama benimki öyle olmadı. bu bana has bi durumdu belki seninki de acımaz. çok kişisel bir durum benim açımdan böyle geçti tampon çıkarma macerası. senin açından farklı da geçebilir üzülme.

Uzun mu sürdü peki tamponların çıkarılması?

burnumun içinin temizliği falan toplam on onbeş dakika sürmüştür herhalde. benim sabah kanamam oldu o yüzden ben hastaneye doktorun yanına gittim hemen. orda müdahalede bulundu burnum kandan tıkanmıştı onun temizliği tampon çıkarma ve gazlı bezden yeni bir tamponla kapattı burnumu tekrar. bütün hepsi on onbeş dakika sürdü.

Fotoğraf da koyar mısın fırsatın olursa.

bugün normalde alçımı çıkaracaktı ve yeni alçıyı takacaktı ama çıkarmadı alçıyı perşembe gün çıkaracak pazartesi de son alçıyı çıkaracağını söyledi eğer durumda tekrar bi değişiklik olmazsa. hepsi bitsin burnumun eski ve yeni halini sana mail olarak gönderirim.

bugün normalde alçımı çıkaracaktı ve yeni alçıyı takacaktı ama çıkarmadı alçıyı perşembe gün çıkaracak pazartesi de son alçıyı çıkaracağını söyledi eğer durumda tekrar bi değişiklik olmazsa. hepsi bitsin burnumun eski ve yeni halini sana mail olarak gönderirim.

cnm banada gönderebilirmisin lütfen mailimi weriim corradicorelli@hotmail.com beni untma ltfen

cnm burun içini temzlerken falanda mı acıo we tamponların çıkması ne kadar sürdü bu acı nekadr sürüyo aslında bi anlık acı beni korkutmaz gbi ama sürekli acıosa ozmn daha zor benm için

X