Down sendromu bulguları

Feride talay

Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2022
12
10
25
Arkadaşlar ben şuan 23+3 günlük hamileyim ikili test yaptırmaya geç kaldım üçlü test sonucum normal çıkıp doktorum yine de detaylı ultrason çektirmemi önerdi ve bende 21 haftada özel bir kuruluşta detaylu ultrason yaptırdım çocuğumun eli yüzü ağzı burnu ense kalınlığıdir her bir yeri normal suyuna kadar çıkan bulgular kalbinde parlaklık ve sol böbreğinde genişlik sol bobregi 6.5 m çıktı down sendromu söz konusu olabilir dendi nifty veya amonese tez önerdi ne yapacağımı şaştım sürekli buradaki yazılan yazıları okuyorum ferahlamaya çalışıyorum rabbim kimsenin çocuğuna kötü hastalık vermesin herkes sağlıkla sihatla bebeğini kucağına alsın bu benim ilk bebeğim bana ferahlık verecek benim durumumu başından geçiren varmı?

Benim dayımın oğlu -kuzenim dogmadan doktor down sendromlu olabilir demişti annesi o kadar kafaya takmıştı ki dogumdan sonra anestezi etkisindeyken direk bunu sormuştu down sendromlu mu diye. Ama doktorların bu konuda cok yanıldıgını duydum da okudum da. Kuzenim de sapasaglam doğdu down sendromu falan da yoktu.
Gönlünüzü ferah tutun sürekli bu durumu düşünmeyin.

Allah razı olsun♥️ rabbim kimseyi evladı ile sinamasin inşallah güzel sonuçlarla cocuguma kavuşurum rabbim herkesin yardımcısı olsun..
Benim dayımın oğlu -kuzenim dogmadan doktor down sendromlu olabilir demişti annesi o kadar kafaya takmıştı ki dogumdan sonra anestezi etkisindeyken direk bunu sormuştu down sendromlu mu diye. Ama doktorların bu konuda cok yanıldıgını duydum da okudum da. Kuzenim de sapasaglam doğdu down sendromu falan da yoktu.
Gönlünüzü ferah tutun sürekli bu durumu düşünmeyin.

Amiin sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah evladınızı. Kendinizi üzmemeye çalışın bebişler çok çabuk etkilenir böyle şeylerde ❤️
Amin amin amin Allah sizi her türlü kötülüklerden korusun varolun Allah razı olsun kadın doğum doktorum korkma dedi genetik taramaya sıra alıp gtmemi erkek bebeklerde böbrek genişliğinin normal olduğunu soledi dogumdan altı ay sonra geçer kendiliğinden dedi dua et kötu bulgularda çıkabilir di dedi rabbim herkese sağlıkla sihatla evladını kucağına almayı nasip etsin inşallah şu surecleri atlatıp çok şükür demeyi nasip etsin benim yerimde olanlar da sabırlar versin..♥️

Arkadaşlar ben şuan 23+3 günlük hamileyim ikili test yaptırmaya geç kaldım üçlü test sonucum normal çıkıp doktorum yine de detaylı ultrason çektirmemi önerdi ve bende 21 haftada özel bir kuruluşta detaylu ultrason yaptırdım çocuğumun eli yüzü ağzı burnu ense kalınlığıdir her bir yeri normal suyuna kadar çıkan bulgular kalbinde parlaklık ve sol böbreğinde genişlik sol bobregi 6.5 m çıktı down sendromu söz konusu olabilir dendi nifty veya amonese tez önerdi ne yapacağımı şaştım sürekli buradaki yazılan yazıları okuyorum ferahlamaya çalışıyorum rabbim kimsenin çocuğuna kötü hastalık vermesin herkes sağlıkla sihatla bebeğini kucağına alsın bu benim ilk bebeğim bana ferahlık verecek benim durumumu başından geçiren varmı?
Bizim bi tanıdığımıza da bir kadın profesör doktor yüzde yüz down sendromlu demişti (öyle bayağı %100 demiş kızın suratına suratına ) kızla aramızda 2 ay filan vardı ikimiz de hamileydik. Asla aldırmayı düşünmüyordu, tamam başım üstüne dedi ama hamileliği de çok kötü geçti, takmıyorum olsun dedi ama kendi üzülmese eşi üzülüyor, eşi üzülmese anneleri babaları üzülüyordu. Suyu bitti ve erken doğum yaptı. Bilin bakalım noldu? Sapasağlam dünya güzeli bir kız bebek . Tabi down sendromlular da çok melekler çok güzeller. Ama benden sonra nolacak korkusu oluyor işte...

Bizim bi tanıdığımıza da bir kadın profesör doktor yüzde yüz down sendromlu demişti (öyle bayağı %100 demiş kızın suratına suratına ) kızla aramızda 2 ay filan vardı ikimiz de hamileydik. Asla aldırmayı düşünmüyordu, tamam başım üstüne dedi ama hamileliği de çok kötü geçti, takmıyorum olsun dedi ama kendi üzülmese eşi üzülüyor, eşi üzülmese anneleri babaları üzülüyordu. Suyu bitti ve erken doğum yaptı. Bilin bakalım noldu? Sapasağlam dünya güzeli bir kız bebek . Tabi down sendromlular da çok melekler çok güzeller. Ama benden sonra nolacak korkusu oluyor işte...
Allah razı olsun bilgileriniz için ♥️bende aldırmadım aldiramazdimda az bir zamanım kaldı sezeryan dedi doktor bir hafta sonra dua edin sağlıkla sihatla gelsin inşallah benim bebeğimde her doktora birsey soluyor benimde hamileliğim hiç iyi geçmedi Allah büyük ona bıraktım ondan başka kimse bana yardım edemez saten mübarek ramazan ayı Allah herkese yardım etsin dualarınızı eksik etmeyiniz inşallah

Bendede detaylı ultrasonda kalp ve bagırsağında parlaklık görülmüştü down sendromu belirtisi olabilir dendi nifty testi yaptırdım temiz cıktı çok şükür darısı başınıza 🙏

Allah razı olsun bilgileriniz için ♥️bende aldırmadım aldiramazdimda az bir zamanım kaldı sezeryan dedi doktor bir hafta sonra dua edin sağlıkla sihatla gelsin inşallah benim bebeğimde her doktora birsey soluyor benimde hamileliğim hiç iyi geçmedi Allah büyük ona bıraktım ondan başka kimse bana yardım edemez saten mübarek ramazan ayı Allah herkese yardım etsin dualarınızı eksik etmeyiniz inşallah
İnşallah çocuğunuzu sağ salim ve sağlıkla kucağınıza alırsınız. Doktorlar en kötüsüne hazırlıyor genelde sonrasında uğraşmamak için. Burda da çok okuduk doktorların sıkıntı var deyip sapasağlam doğan bebekleri. Siz de üçlü test hariç başka test yaptırdınız mı ? Bizi de haberdar edin durumdan.

Rabbim dualarını kabul etsin... inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız. Rabbim kabul ederse bende dua ettim başkasına edilen dua daha kıymetli derdi büyüklerimiz..

Bendede detaylı ultrasonda kalp ve bagırsağında parlaklık görülmüştü down sendromu belirtisi olabilir dendi nifty testi yaptırdım temiz cıktı çok şükür darısı başınıza 🙏
Bebeğim şuan üç aylık şükür sapa sağlam bir bebek sübhanallah hiç down sendromlu gibi değil şükürler olsun ki altı ay olunca kalbinden eko cekilcek bakalım böbreği içinde ne denilcek acaba bilmiyorum ama inşallah düzelmiştir kendiliğinden geçebilen duzelebilen birşey deniliyordu o zamanlar rabbim kimseyi evladı ile sinamasin ben hiç bir şey yaptırmadım 37 haftada doğduk sezeryan ile hiç beklemiyordum erken gelmesini ama herşey Allah tan rabbim herkesij yardimcisi olsun inşallah ❤️

İnşallah çocuğunuzu sağ salim ve sağlıkla kucağınıza alırsınız. Doktorlar en kötüsüne hazırlıyor genelde sonrasında uğraşmamak için. Burda da çok okuduk doktorların sıkıntı var deyip sapasağlam doğan bebekleri. Siz de üçlü test hariç başka test yaptırdınız mı ? Bizi de haberdar edin durumdan.
Hiç bir test yaptırmadım sadece üçlü tarama testi oda mecburi bilirsiniz ki efendim ikili üçlü hani 😊şükürler olsun ki bebeğim sapa sağlam doğdu altı ay olunca kalbinden eko cekilcek rabbim temiz çıkarsın inşallah böbreği içinde kimse birşey demedi o zaman onuda solerler die düşünüyorum inşallah o testleride sağlık sihatle tertemiz atlatırız buraya yazarim herşeyden önce herşey Allah tan efendim hiç bir zaman aldırmayı düşünmedim ama çok korktum hamileliğim hiç güzel geçmedi oda yanında çabası işte üç ay sonra herşey belli olur bebeğim rahatsız gibi görünmüyor maşallah sübhanallah kıpır kıpır benim durumunda olan ailelere rabbim önce sabır sonra güzel niyet versin acil şifa versin sağlıktan sihatten ayırmasın evladi ile kimseyi sinamasin inşallah

Rabbim dualarını kabul etsin... inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız. Rabbim kabul ederse bende dua ettim başkasına edilen dua daha kıymetli derdi büyüklerimiz..
Amin güzel yürekli insan rabbim seninde ne muradın varsa versin 37 haftda doğum yaptım sezeryan ile hiç beklemiyordum erken gelcegini bebeğim dogar doğmaz enfekyondan 11 gün kuvezde kaldı şükür ki o günleride atlattik çok çektim hem bebeğimi hemen kucağıma alamamaktan hem sezeryan sonrasi sezeryan başıma vurdu bir hafta başımı tutamadim yattım oleve yattığım yerden yemeği şeyimi yedim yarı ac kaldım denebilir oluyorum sanmıştım kimseye sezeryan doğumu tavsiye etmiyorum rabbim herkese sezeryan doğum nasip etsin ben.hic iylesemiycem sandım herşey Allah tan bebeğim yanimda olsaydı onu emziremicektim çünkü wc giderken bile bağıra bağıra gidiyordum dikislerimden değil kafamdan çok acıyor agriordu neyseki o günleri de geçtik bir hafta sonunda hem ben iylestim iylestigim günün sabahı bebegimin iylestigi haberi geldi onu almaya gittik o gün benim bayramımdi herşeyde var bir hayır rabbim herseyin hayurlisini versin en güzelini yaşatsın bbegim sapasağlam maşallah sübhanallah hiç test yaptırmadım bu bulgular için ben bebegime kiyamazdimda saten herşeyden çok korkmuştum ama geçti o günlerde inşaallah altıncı ayında eko cekimi olcak o testlerde temiz çıkar bebeğimde birşey var gibi hiç gorunmuyor sübhanallah rabbim herkesin bebeğine sağlık versin acil şifa versin Allah a emanet olun efendim sağolun rabbim sizi korusun ❤️

Hiç bir test yaptırmadım sadece üçlü tarama testi oda mecburi bilirsiniz ki efendim ikili üçlü hani 😊şükürler olsun ki bebeğim sapa sağlam doğdu altı ay olunca kalbinden eko cekilcek rabbim temiz çıkarsın inşallah böbreği içinde kimse birşey demedi o zaman onuda solerler die düşünüyorum inşallah o testleride sağlık sihatle tertemiz atlatırız buraya yazarim herşeyden önce herşey Allah tan efendim hiç bir zaman aldırmayı düşünmedim ama çok korktum hamileliğim hiç güzel geçmedi oda yanında çabası işte üç ay sonra herşey belli olur bebeğim rahatsız gibi görünmüyor maşallah sübhanallah kıpır kıpır benim durumunda olan ailelere rabbim önce sabır sonra güzel niyet versin acil şifa versin sağlıktan sihatten ayırmasın evladi ile kimseyi sinamasin inşallah
Maşallah, çok sevindim. Güle güle büyütün yavrunuzu, bebeğiniz çok şanslı sizin gibi ona inanan ve her haliyle kabulümdür diyen bir annesi vardı hamilelik boyunca. Mutluluğunuz ve sağlığınız daim olsun inşallah 🙏🏼💕

Simdi benim eltime dr bunu demiş benim görumceme dr şunu demiş lafları bana çok yersiz geliyor çünkü herkesin hamileliği farklıdır burada kim ne derse desin içiniz iki dk rahatlar sonra yine acabalar başlar. Aldırmayı düşünmeyip kabul deseniz bile bilmek istersiniz içiniz içinizi yer en güzel günler zehir olur o yüzden size önerim ya gidip amniyosentez yaptırın ya da durumunuz varsa nipt yaptırın aldirmasaniz da kafanız net olur diğer türlü geçmez onca ay zehir etmeyin kendinize burada kim ne dese kim ne anlatsa kim bize de öyle dediler ona da böyle dediler şuna da böyle dediler dese size bi faydası ya da kesin bir rahatlatmasi olmaz en iyisi bu iki seçenekten birini yapıp netlesmek.. dilerim rabbim sağlıklı bir evlat nasip eder .

Son durumu merak ediyorum

X