Dört beş senedir bu durumdayım

Sendemibrutusum

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2023
100
-18
25
Dört beş yıldır aynı sorunlar nerdeyse doktorlar bişi yok diyor sanırım benim artık kolonoskopi falan yaptırmam gerekli dıştan değil içten şişkinlik hissi oluyor bağırsaklarda garip sesler dört beş yıldır değişkenlik göstermekle beraber ishal yada ishalden farkım yok kansizlik ilaçları tüketim ama fayda yok çok zayıfım kilo asla alamıyorum kilo almak için çok yemek yediğimde ise günde dört beş defa tuvalete çıkıyorum vücut kabul etmiyor

Hiç çölyak testi yaptırdınız mı

Stresli biri misiniz ? İbs olabilirsiniz. Ama üstteki arkadaşa da katılıyorum çölyak açısından bi gastroenterolojiye gidin bence. Kilo alamama da çölyak ya da başka bir emilim bozukluğu düşündürdü bana

Ama dıştan bir şişkinlik yok hazımsızlık ilacı aldım ya artık o hisiyat yok ondan
Herkeste farklı belirtiler olarak ortaya çıkıyor. Kiminde içten kiminde dıştan bir şişkinlik. Bazı insanların yıllarca hiç belirtisi bile olmayabiliyor. Kolonoskopiden önce bu testi vermeniz bir şey kaybettirmez bence. Sonra temiz çıkarsa başka şeylere yönelirsiniz. Süt alerjisi oluşmuş olabilir. Bağırsak kanseri olsaydı bahsettiğiniz belirtiler Allah korusun zaten son evre belirtileri olduğu için kan tahlillerinden hemen anlaşılırdı diye düşünüyorum

Testi devlete yapıyorlar mı acaba çölyak testi

Tam olarak bu emilmiyor vücuduma aldığım besinler

Bende öyleyim çok yemek yediğimde sürekli lavaboya gidiyorum kilo almak da hayal gibi benim için ama bende metabolizma hızlı ve tiroid im var şimdi yeni bir kür deniyorum bakalım inşallah kilo alırım

Gitme imkanım yok çevrede araştırma hastanesi yok özel pahali
5 senedir bir kolonoskopi yaptırmadıysan, doğru düzgüm yaptırman gereken testleri yaptırmadıysan benim neyim var diye kafayı yemene çok da gerek yok. Kalkıp doğru düzgün bir hastaneye yol neyse katlanıp gideceksin.internetten teşhis tedaviyle olacak şey değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…