Bebek Beslenmesi Donmuş anne sütü ishal yapar mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Limonlimon

Guru
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2013
19
4
merhabalar bebrğim 3 aylık oldu. Kilo alımı düşük olduğu için sağıp dondurduğum sütlerden takviye yapmak istedim. 3 aylık sütlerden erittiğimde sütün metal ve fasulye koktuğunu farkettim ( eve gelen kadın bozulmasın diye fasülye koymuş buzluğa). Bebek biberon kullanmamıştı daha önce memedeyken biberon verip bebrk isteksiz olsa da içirdim. İlk gün 100 ml verdim, ikinci gün de aynı şekilde ancak ilk gün bebrğin kakası çok sulu geldi, ikinci gün az mukuslu ishal oldu. İki arkadaşıma sordum doğum sonrası sağdıysan ilk anne sütünün çoğu sudur ondandır dedi, diğeri bunlar kötü kokuyor at sütleri dedi. Dr buzlukta çözülmedilerse bozulmamış olması gerekir dedi. Ama sonuçta çocuk ilk defa ishal oldu. Bilen yardımcı olabilecek olan var mı? :KK43:((

merhabalar bebrğim 3 aylık oldu. Kilo alımı düşük olduğu için sağıp dondurduğum sütlerden takviye yapmak istedim. 3 aylık sütlerden erittiğimde sütün metal ve fasulye koktuğunu farkettim ( eve gelen kadın bozulmasın diye fasülye koymuş buzluğa). Bebek biberon kullanmamıştı daha önce memedeyken biberon verip bebrk isteksiz olsa da içirdim. İlk gün 100 ml verdim, ikinci gün de aynı şekilde ancak ilk gün bebrğin kakası çok sulu geldi, ikinci gün az mukuslu ishal oldu. İki arkadaşıma sordum doğum sonrası sağdıysan ilk anne sütünün çoğu sudur ondandır dedi, diğeri bunlar kötü kokuyor at sütleri dedi. Dr buzlukta çözülmedilerse bozulmamış olması gerekir dedi. Ama sonuçta çocuk ilk defa ishal oldu. Bilen yardımcı olabilecek olan var mı? :KK43:((
Eger dondurulmus bir sekilde durduysa bir sikinti olmazki.. anne sutu saklama posetlerinde aylarca o sekilde muhafaza edilebiliyor.

Nasil isitip verdiginiz? Kaynayan suyun buharina koyup isitmak gerekiyor. Normal kaynatmamak gerekiyor.

Buzlukta mevcut olan besinlerin kokusu sinmis olabilir bir sikinti olacagini sanmam. Evet dogumdan sonra sagdiysaniz yagli degilde daha sulu olabiliyor. Mama icerken bir an anne sutu verdiyseniz de bagirsak duzeni degistiginden ishal olmus olabilir sikinti olmaz zamanla alisir. Belki de sadece denk gelmistir. Hani midesini usuttuyse vs..

Canım en iyisini doktorun bilir ama bu şekilde kullanan çok kadın var diye biliyorum. Doktorunla saklama koşullarını tekrar konuş istersen..

Yanliz simdi baktim da -19 derece de derindondurucu da en fazla 3 ay saklanabiliyormus.. sizinde 3 ay olmus vermeyin o halde atin o sutleri.

Bu sabah yine doymadı 2 aylık olanlardan verdim. Daha önce mama vermedim, buzluktaki sütlerle destekleyerek ilerlerim diye düşünmüştüm :KK43: süt poşetini ilik suda eriterek sık sık suyu değiştirp ısıtıp veriyorum

Bu sabah yine doymadı 2 aylık olanlardan verdim. Daha önce mama vermedim, buzluktaki sütlerle destekleyerek ilerlerim diye düşünmüştüm :KK43: süt poşetini ilik suda eriterek sık sık suyu değiştirp ısıtıp veriyorum

Dikkat edin 3 ayı geçmesin.. Sanırım özel poşetler olduğu için üstüne doldurduğunuz tarihi yazabiliyosunuz..

Doymadigini dusunuyorsaniz mama takviyesi yapilabilir. 2 aylik sutlere ve emzirmeye de devam edersiniz. Cocuk doktorunuzla gorusun.

X