Tatlı Tarifi Dondurma

E

EU3

Ziyaretçi
Yaz aylarınndaa dondurucularınızdan eksik etmeyeceğinizzz denenmişş muhteşem bir dondurma

Bir karıştırma kabının içerisinde 5 adet yumurtanın beyazlarını mikserlee kar haline gelene kadar çırpalım ve daha sonra şekerinide ilave edip tekrar çırpmaya devam edelim..
Bir başka karıştırma kabının içerisinde de süt ve 2 poşet kremşantiyi mikserlee güzelcee kremşanti kıvamına gelene kadar çırpalım...

5 adet Yumurtanın beyazı
Yarım su bardağı Şeker
2 Poşet kremşanti(dr oetker vanilya,çilek,kakao)
2 su bardağı süt

Daha sonra bu kar haline getirmiş olduğumuz yumurtanın içine kremşantiyi dökün ve tekrar mikserlee güzelcee çırpın.Daha sonra bu karışımı plasktik saklama kabı yada bir kalıba dök,yada dondurucuya dayanıklı borcama döküp güzelcee tahta kaşıkla üzerini düzeltin .Ağızı kapalı olarak..dondurucudaa yaklaşık 1 gün bekletin..
Servis yapmadan 5 dk.öncee çıkartılıp kaşık yardımı ile serviz yapın...
Arzuya göre dondurmanızzıı çilekli,kakaoluda yapabilirsinizz.yapmanız gereken kremşantiyi çilekli ve kakaolu almanızz...Mesela bu ölçüyü yarıya bölüp yarısını vanilyalı yarısını kakaolu yapıp aynı dondurucu kabına döküpp 2 ayrı renkte yapabilirsiniz

CNM ALLAHIN IZNIYLE EN KISA ZAMANDA DENEYECEIM BUNU.BEN DONDURRRRMA DELıSııM BOĞAZIM BıR TÜRLÜ ıYıLEŞMıYOR ONDAN.FORMAT AYNI KALMAK SURETIYLE ICINE CEVıZ BADEM YA DA MEYVELERDE ILAVE EDILSE OLURMU ACABA??BIR DENEME YAPIP EKLEMELI.ELLERINE SAĞLIK CNM.BU GÜZEL PAYLAŞIM ıÇıN TEŞEKKÜRLER.a.s.

dondurma hastasıyım bende
sabah öğle akşam sürekli yiyebilirim kaydirigubbakcemile3
tarif için teşekkürler alkisalkisalkis

ayy bende cok severıımmm
ama cıg yumurta oldugunu bılmıodum dondurmalardaa :1shok:

Çılek ve kakaoludan baŞka kremŞantı olmazmı kı,tarıf ıÇın teŞekÜrler

Çılek ve kakaoludan baŞka kremŞantı olmazmı kı,tarıf ıÇın teŞekÜrler

Tabikide olur canım neyli istiyorsannn..
Yazın yaparsam dondurma resmini koyarım buraya:jeyyar:

spa0811.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
ayyy kıııııızzz benden mi aldın bu tarifi
bende bu dondurmayı yazın çok sık yaparım
külahda alır çocuklara öyle veririm
misafirlerim bayılıyorlar
tavsiye ederim çok güzel oluyor
yumurta falanda kokmuyor
ben yumurtanın sarısaı ve beyazını bir yapıyorum
ve üç yumurta kullanıyorum

ayyy kıııııızzz benden mi aldın bu tarifi
bende bu dondurmayı yazın çok sık yaparım
külahda alır çocuklara öyle veririm
misafirlerim bayılıyorlar
tavsiye ederim çok güzel oluyor
yumurta falanda kokmuyor
ben yumurtanın sarısaı ve beyazını bir yapıyorum
ve üç yumurta kullanıyorum

delikafaduldenDemek sendee yapıyorsunnn bu tarifiidelikafadulden
ozaman :)yaz geldii dolaplarr şenlensinnn:icecream: :icecream: :icecream: :icecream: :icecream:

balsurat canım deneyeceğim mutlaka...dondurmayı çok severim...paylaşımın için teşekkürler tatlım...

emeğine sağlık yaz geldi deneyelim bu tarifide. bizim daha farklıydı tarifimiz bir resim de koyabilirsen çok güzel olurr canım

balkafam eline saglik bende deniycem en kisa zamanda

mutlaka denicem tskler canim benima.s.

emeğine sağlık yaz geldi deneyelim bu tarifide. bizim daha farklıydı tarifimiz bir resim de koyabilirsen çok güzel olurr canım

balsurat canım deneyeceğim mutlaka...dondurmayı çok severim...paylaşımın için teşekkürler tatlım...

opuyorumnanaktanSağolunn kızlarr Afiyett olsun inşallahhh :icecream: :icecream: :icecream: :icecream: :icecream:

balımmm tarif için sağol cnm.. ellerine emeğine sağlıkk.. evde hiç dondurma yapmadım ben... bunu mutlaka denicem en kısa zamanda... opuyorumnanaktan

Kızlar dondurmanın resmini ekledim...:1rolleyes:Gerçi yeni yaptım şimdi dolapta 1 gün bekliycek :)ve sonra katılaşıcak
spa0811.jpg

fıstıkım blkafam çok şaane görünüyor bu dondurma offff olsada yesek

X