Dollenme oldugunda vucut isisi duser mi?

Gurbette1anne

Guru
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2008
2.089
70
Kizlar, internette yabanci siterlerde dahil olmak uzere cok arastirdim ama dollenme olurken vucut isisi ile ilgili bir bilgi bulamadim. Tek bildigim, dollenme olusabilmesi icin bazi hormonlar vasitasiyla vucut sicakligi artarmis. Ama dollenme gerceklestiginde acaba vucut sicakligi duser mi? Bilen var mi kizlar??

bebekim sen mi bana bu bilgiyi vermistin tam hatırlamyorum belki de stella idi. implantation dip yazdıgında siteler cıkıyor grafiklerde gosteriyor. sıcaklık dusuyormus diye.

ama sana tavsiyem sıcaklıkgınla ugrasma. zaten tutunmusa gorursun. kendini bu kadar uzme. cunku bu kadar ay denedim hic bir ise yaramadılar. yani adet olup sıcaklıgımın hgunlerce 1 gr dusmedigi oldu. adet olmadan once dustugu de oldu. benim sıcaklıgım fix 97.8 gecen ay mesela 98.4 oldu yumurtlaıgımı anladım ama 1 hafta sonra baktım. 98.1 e dusmus. dedim dustu. umuda kaplıdım yerlsme oluyor vs diye. bir ac gun sonra 98.3 e cıktı tekrar. ama sonra dustu ve adet oldum.
gecen ay ymurtlamadan once hic olcmedim. 97.8 oldugunu biliyorum. arada ölctüm. 10 gunde bir falan. sonra ovulasyon testi pozitif cıkıp yumurtlama gununun gectiginden emin olmak icin bi iki defa daha olctum. yukseldigini gorsugum anda bıraktım olcumu. 1 hafta sonra olctum.

yani demek istedigim cok yorma kendini olcumlerle hep stres sokma beynini. kritik gunlerde olc. fikir sahibi olmak icin. benim sana yegane tavsiyem.

bebekim sen mi bana bu bilgiyi vermistin tam hatırlamyorum belki de stella idi. implantation dip yazdıgında siteler cıkıyor grafiklerde gosteriyor. sıcaklık dusuyormus diye.

ama sana tavsiyem sıcaklıkgınla ugrasma. zaten tutunmusa gorursun. kendini bu kadar uzme. cunku bu kadar ay denedim hic bir ise yaramadılar. yani adet olup sıcaklıgımın hgunlerce 1 gr dusmedigi oldu. adet olmadan once dustugu de oldu. benim sıcaklıgım fix 97.8 gecen ay mesela 98.4 oldu yumurtlaıgımı anladım ama 1 hafta sonra baktım. 98.1 e dusmus. dedim dustu. umuda kaplıdım yerlsme oluyor vs diye. bir ac gun sonra 98.3 e cıktı tekrar. ama sonra dustu ve adet oldum.
gecen ay ymurtlamadan once hic olcmedim. 97.8 oldugunu biliyorum. arada ölctüm. 10 gunde bir falan. sonra ovulasyon testi pozitif cıkıp yumurtlama gununun gectiginden emin olmak icin bi iki defa daha olctum. yukseldigini gorsugum anda bıraktım olcumu. 1 hafta sonra olctum.

yani demek istedigim cok yorma kendini olcumlerle hep stres sokma beynini. kritik gunlerde olc. fikir sahibi olmak icin. benim sana yegane tavsiyem.

bu arada sen ABD de nerede oldugunu soylemistin degil mi? benunuttum kusura bakma. ben boston dayım. esim master yapıyor ben de ev hanımı burada malesef. ama seneye 1 senelik de olsa bir sertifika prog. gidecem ama cok pahalı biliyosun. bu yaz dgil gelecek yaz tekrar evimizdeyiz, istanbul'dayız:)

Canimcim kibelecim ben Texastayim. Buraya intern olarak geldim. Turizm mezunuyum, yaklasik 3 sene burda bir otelde calistim ama bir kac ay once biraktim calismayi. Bende su an ev hanimiyim, hemde bilgi sistemleri master i yapiyorum, onumuzdeki donem ins. bitecek.

Canim ben implantasyondan bahsetmiyorum, evet ben demistim yerlesmede isi duser diye ama ben dollenmeyi soruyorum. Yerlesmede isi ayni gun duser ve ayni gun icinde cikar.

Benim isi olcumlerinden elde ettigim veriler cok tutarli. Mesela bu isi olcumu sayesinde gecen ay 4 gun onceden anladim hamile olmadigimi. Isim o kadar duzenli artiyordu ki dusmeye baslayinca hemen anladim hemde kesin bir sekilde.

Bu ay bazi farkliliklar var isi olcumlerimde, isim biraz daha yavas artiyor ve yumurtlamadan sonraki 2. gun isim tekrar dustu, halbuki yumurtlama sonrasi surekli artmasi lazim, bu yerlesme olamaz cunku yerlesme yumurtlama sonrasi 6-10. gunlerde oluyor ama bu isi dususu yumurtlamamdan sonra 2. gun oldu. Benim isim o kadar duzenli artiyor ki, bu isi dususunun bir anlami olmali diye dusunuyorum.

Sana ayrica cok tesekkkur ederim. Bu 3. ayimiz bebis olayinda ve ben kitle LH surge u buldugumda hemen iliski yaptim 2 ay boyunca hatta bu ayda ama anladim ki benim 1 gun daha beklemem gerekiyormus iliski icin. Sen beni bu ay uyardin ve yazini okur okumaz kocami ayarttim:asigim:Şeniz

Bakalim bekliyorum, bu ay ne olucak?? Bu persembe istanbulda olucaz ins., eger hamissem bu sevincimi ailemle paylasma imkani bulmus olucam ins.

Hakkimizda hayirlisi...

Bu arada Texas a yolunuz duserse, misafirim olmanizdan mutluluk duyarim. Seneye ist. a kesin donus mu var sizin??

Son düzenleme:
canım ardon ben tam okumamısım o zaman. ama sunu da soyleyim bak bnim gecen ay basıma ne geldi.97.8 de sabitti. kitler salı gunu pozitif cıktı. bu durumda ya carsamba gecesi (36. saat) ya da persembe gunu (48. saat) yumurtlama gerceklesecekti. bir carsamba gecesi de denedik persembe gecesi de. yumurtlama olacagını bildigim icin devamlı olcuyorum bu arada. ne gun yumurtladıgımı bilmem onemli cunku hesaplama acısından. salı 97.8 carsamba 97.8 persembe sabah 98.0 dedim eyvah bnim yumurtlama carsamba gunduz olmus ben de kacırmısım. persembe sabah ısı arttı cunku. cuma bi olctum tekrar 97.8 sastım kaldım. cmt 98.4 olmustu.
yani 98.0 beni yanılttı. ya da yanıtmadı acıkcası benim gecen ay sabit yukselmedi bir ara dustu gorecegin uzere. yani ısı olcumu kendini bilmek acısından iyi ben de o sebeple tutuyorum ama arada tutuyorum artık. yani yumurtlamayı anlıyorum. ve dusunce adet olacagımı anlıyorum. yani surekli tutmuyorum.arada bir. ama inanır mısın stres biraz daha azaldı. yani kurulmus saat hr sabah 8 de calıyordu. ben de odev gibi agzıma sokuyodum termomeetreyi. biraz daha rahatım. adetim duzene girerse zaten ovulasyon testini de bırakmayı dusunuyorum. ayrıca sacalrımın orjinal renginden sıkıldım. aylardır hamil alırsam boyatamam diye kendi renginde tututyordum bu ay soyle guzel bir kızıl yapacam. bir iki gun icinde:)
insallah bu ay basarmıssındır. ben de ovulasyon tetinin pozitif olmasını bekliyorum bugun 12. gunum. ugun daha test yapmadım. su dort saat sıvı almama olayı canımı sıkıyor.

insallah beraber hamis oluruz.

Istanbul'da benim icin de gez. coook ozledim gozumde tutuyor:KK43:

not: bu arada soylemeyi unutmusum, cinsel iliski oldugu gecnin sabahında da ısı yukselirmis diger gunlerden farklı olarak.

Kızlar yaaa benim kafamı karıştırdınız şimdi ben ovulasyon testinde çizgiyi gördükten ne kadar sonra çalışma yapmam gerek? Ben hemen o gün sanıyordum:KK43:(

Kızlar yaaa benim kafamı karıştırdınız şimdi ben ovulasyon testinde çizgiyi gördükten ne kadar sonra çalışma yapmam gerek? Ben hemen o gün sanıyordum:KK43:(

ovulasyon çizgizi pozitif çıktığında LH hormonu yükselmiş demek oluyo . buda yumurta çatlamasından 24 saat önce salgılanıyo yani testteki çizgiyi gördükten sonra 24-36 saat aralığında ilişkide bulunman gerekiyo ..a.s

Nesemecim ilk silik cizgide degil. O gordugun silik cizgi var ya, onun birinci cizgi kadar yada ondanda koyu cikmasi lazim. O sekilde buldugun gunden 1 gun sonra iliski olmasi lazim. Ama sen bugunleride bos gecirme ne olur ne olmaz. Iki gun ara vermeye dikkat et ki sperm kalitesi iyilessin.

ovulasyon çizgizi pozitif çıktığında LH hormonu yükselmiş demek oluyo . buda yumurta çatlamasından 24 saat önce salgılanıyo yani testteki çizgiyi gördükten sonra 24-36 saat aralığında ilişkide bulunman gerekiyo ..a.s

Canim 2.5 ay sonrada olsa anladim bunu. Ama yinede o cizgiyi gordugumdede iliski olsa olur, cunku spermler en az iki gun yasiyor kadinin icinde. Bu ayda olmazsa onumuzdeki aya oyle yapicam ama, birgun beklicem iliski icin ins.

Ay pardon ben simdi farkettim, ben bana cevap yazdin sanmistim meger nesemeseye yazmissin. kih kih...

Ya benim adetime 8 gun var ama acaip bel ve kasik agrilarim var, ayrica karinda, yani sanki simdi adet olucam o sekilde agriyor, hic boyle olmamisti. Allahim, kizlar dua edinde hamis cikayim ne olur. Ailemede guzel bir surpriz olur.

Yazdıklarınızdan şunu anladım, çift çizgiyi görünce 2-3 gün çalışmaya devam. Hehe nasıl sonuç çıkarmışım ama? Siz böyle demediniz biliyorum ama garanti olsun. Hem sperm kalitesi de neymiş, bizim eşlerimiz genç hepsi kalitelidir inşallah, hiç merak etmeyin :)))

canımcım dogru diyorsun. bak test pozitif olunca bazı testler 24-36 bazı testler 24-48 saat arası muhlet verirler. yani ovulasyon 48 saat sonra olursa + 1 gun de yumurtanın yasama suresini dusunursek gene 3 gun eder. ama ben bu ovulasyon testlerinden pes etmek uzereyim. anacım gunune de gelse olmuyor. kısmet olmayınca.

inşallah verirsin bebekim bebeiş haberini hem sana hem ailene sürpriz olmuş olur neşemeşe sende çok takma ovulasyon testini tatlım gün aşırı ilişki olsun yeter hani gençler ya o bakımdan:))))))ya arkadaşlar Allah yazmışsa olur yazmamışsa ne yaparsak yapalım olmaz bak kibele arkadaiımızın yazılarını takip ediyorum devamlı test kullanıyor ama çift çizgiyi yakalasada olmuyor ama tam tersi bazı arkadaşlar yok ben bu ay yumurtlamadım eminim diyorlar ama hamile çıkıyorlar anladınızmı demek istediğimi en iyisi strese girmeden mümkünse gün aşırı ilişki vede yanında en önemli olan şey yani dua:KK66:

X