dolaşım bozukluğu olduğunu nasıl anlarız?

Akuamarin10

Atesle suyun harmonisi
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2011
1.840
493
kızlar merhaba benim bacaklarımda kılcal damarlar çıkıyor sürekli mor renkte kalçamdada var omuzlarımda bile var pembe onlar...selülitimde var popom basenlerim ısınmıyor hiç..elleim sıcaktır ayaklarım kışın soğuk sadece dolaşım bozukluğundan şüpheleniyorum doktora gittim kalpdamara, ilaç yazdı gönderdi tatmin olmadım ama bunun özel bir testi tahlili varmıdır çok merak ediyorum yoksa herhangi bir kan tahlilinde anlaşılırmı bilgisi olan sağlıkçı arkadaşlarda da bilgi istyorum..

Benim de ayaklarım hic ama hic ısınmaz.
Dolasım bozukluğu dısında baska sebepleri var diye biliyorum.

B12 vermistir buyuk size belirli sure kullanin sikayetleriniz gecmezse damar tikanikligi icin falan ultrason cekiliyo talep edersiniz.
kılcal damarlara sürmem için özel bir krem hazırlattım eczaneye bi işe yaramadı hap verdi venöz gibi bişey ile diye başlıyor adı at kestanesi var içeriğinde b12 eksikliğim yok bu arada emzirdğim için yazdığı ilaçları kullanamadım tekrar gitmeyi düşünüyorum.

kılcal damarlara sürmem için özel bir krem hazırlattım eczaneye bi işe yaramadı hap verdi venöz gibi bişey ile diye başlıyor adı at kestanesi var içeriğinde b12 eksikliğim yok bu arada emzirdğim için yazdığı ilaçları kullanamadım tekrar gitmeyi düşünüyorum.
her doktor da vermezki ultrasonu teşk ederm..
B12 eksikligi olmadanda verebiliyolar icindeki bi madde dolasimi ilgilendiriyomus sanirim ondan dedim.Bacaklarda morarma varsa dahiliye verir ultrasonu ama damarlardan kaynakli varis gibiyse gerek yok zaten.Rica ederim gecmis olsun.

B12 eksikligi olmadanda verebiliyolar icindeki bi madde dolasimi ilgilendiriyomus sanirim ondan dedim.Bacaklarda morarma varsa dahiliye verir ultrasonu ama damarlardan kaynakli varis gibiyse gerek yok zaten.Rica ederim gecmis olsun.
morarma yok canım ya varis benzeri örümcek ağları ama mavi renge kayıyor artık

Bende de benzer şeyler var, bi ara cok kafama taktim araştırdım ,randevu aldım kalp damara sonra iptal ettim vs unutmuştum bi suredir bu konuyu görünce tekrar hatırladım şimdi.. konuyu takipte olacağım inşallah.. bende de doğumdan 1sene sonra filan başladı aşağı yukarı..

Ultrasonda anlasilir. Kan pihtilasmasi icin test yapilabilir o tur damarlara fazla dokunmamak gerekiyor hele masaj filan pihti olusmasina neden olabiliyor. Varizlerde ayni sekilde ama daha detayli arastirilmasi lazim tabi ki

hayır neden çıkar ki bu kılcal damarlar güneş görmeyen yerde bile var bazen ayakta az bile dursam ağryor görselliği geçtim ilerlicek diye korkuyorum..yaşım 30 .25 yaşında çıkmaya başladı

Bendede var ayni sorun.gecen hafta kalp damar cerrahina gittim.usg yapildi.dolasim bozuklugu denildi.ayrica surekli kabizim dolayisiyla hemoroidim cosuyor.hepsi dolasimla alakali dedi.
Krem verdi ayak bileginden baslayip yukari dogru masaj yapiyoruz.
Birde ben gebelik icin ugrasiyordum ara ver zorlanirsin dedi.bide doxium verdi.

Bendede var ayni sorun.gecen hafta kalp damar cerrahina gittim.usg yapildi.dolasim bozuklugu denildi.ayrica surekli kabizim dolayisiyla hemoroidim cosuyor.hepsi dolasimla alakali dedi.
Krem verdi ayak bileginden baslayip yukari dogru masaj yapiyoruz.
Birde ben gebelik icin ugrasiyordum ara ver zorlanirsin dedi.bide doxium verdi.
bacak ulratsonumu çekildi

Benimde ayaklari! Hic isinmaz.
Ne kadar kalin corap giysemde buz gibi.
Kan tahlillerimde hersey normal cikiyor anlamadim nedenini.
Konuyi takipteyim..a

bacak ulratsonumu çekildi
Evet bacaklarima kasiklarimdan itibaren boydan boya ultrasonla bakti.kasiktan baslarmis.bnmde kalcamda bile bi anda mor kilcal damarlar oldu cok uzuluyorum.damar tikanikligi yok dedi radyolog.ama kalp damar cerrahi ilac verdi.bu ay gebe kalmazsam baslayacagim cunku gebelik icin tedavim baslamisti gittigimde.

Evet bacaklarima kasiklarimdan itibaren boydan boya ultrasonla bakti.kasiktan baslarmis.bnmde kalcamda bile bi anda mor kilcal damarlar oldu cok uzuluyorum.damar tikanikligi yok dedi radyolog.ama kalp damar cerrahi ilac verdi.bu ay gebe kalmazsam baslayacagim cunku gebelik icin tedavim baslamisti gittigimde.
geçmiş olsun sanada aman kadınların derdi bitmiyor yaa

X