Dokuz aylik bebegim var eşim yardm etmiyor kowdum bosaniyoruz ne olur okuyun dostlar

izzetgullufan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2016
558
214
Caresizligimden yuce Rabbimden baska danisacak kimsem olmadigimdan size yaziyorum.benden daha caresiz bir durumda Olan kimsenin oldugunu dusunmuyorum sonuna kadar Okuyup tabsiyede bulunursaniz Allah sizlerden razi olsun.6yillik evliyim,oglum su an dokuz aylik.Cocugu erken yapmadim ve epey bekledim.Evliligimizde hep kedi kopek gibiydik Ama hic ayrilamazdik kusup barisirdik.hep calisan biriyim egitimimi aldim parami hep kazandim.Cok buyuk tartismalarimiz oldu ama hic kopmadik, zit kisiliklerimize ve gecimsizligimize Ragmen cocuk sahibi olmaya karar verdik.hamileyken hersey cok guzeldi.ama
Cocuk dogunca hayatimin cehenneme
Donecegini nereden bilebilirdim?lohusaligi cok agir gecirdim yanimda en anlayisli olmasi gereken iki kisi 1esim 2annem.bana demedigini yapmadigini birakmadilar.hastaneden ciktik ertesingun annem ile Tartistik annemmalindi Evi terketti.beni bebekle birakip gitti.esim zaten annemi oldum olasi sevmez hatta evlatlik oldugumu dusunuyor cunku bir kere bile analik ettigini beni merak ettigini gormedik.asiri alingan 70yasinda Cok sinirli ve yillardir depresyon tanisi ile Ilac kullaniyor.yemek yapmayi bilmeyen evden cikmayan tum akrabalari ile kus biri.buarada Tek cocugum.hic akrabaliz yok desem dogrudur.dogum yaptigimda ramazandi sezeryandim cok gucsuz agrili ve cok aglayan biriydim esim acken cok sinirlidir kavga cikmasn diye ramazani anasinda gecirsin istedm.annemle baristim donmeyi kabul etti.bizde
Kaliyordu derken yine kavga ettik.gitti ben yine bebekle yapayalnizim.esim isteydi aradm
Yalvardim is cikisi gel cok agliyorum
Bebege nasi bakicam bilmiorm annem
Yine gitti dedim.bana isyerinde para toplayip et
Aldiklarini mangal yapacaklarini iftar ermeden gelemeyecegini soyledi..buradan anlayin nasil bir Baba Koca oldugunu..ne olur gel dedim cok ihtiyacim var sana kalma iftara dedim inatlastim gelmicem dedi yemek yiyip gelcem dedi bikac saat sabretcen alti ustu dedi bagirdi cagirdi sowdu kapadi.o anda kotu gunumde
Lohusaligimda uzuntimde depresyonumda
CaresiLigimde yanimda olmucani anladim.bu aylarca boyle gitti erkek bebek cok zordu gunduz uyur gece ayaktaydi butun aylar kavgayla gecti
Gece tek bakardim cocuga kalkmazdi.cocuk kucsgimda yataktan dusmesn diye(yanimda
Yatiriorm) lavaboya girerdm iki buklum mama yapardim 8-9 kilo bebekle.annem gunduz gelir cocuga bakar (yarim gun calisiyorum)sadece sallar uyutur corbasini yapar ben kapidan girer
Girmez evine giderdi.burun spreyi bile sikmaya korkardi(alerjik bbek)disari cikaramaz agir diye tasiyamazYokusta otuyorz bebek arabasini suremez supurmez silmez Toz almaz eve yemek yapmaz cocuk emekler yerler pis.cocuk uyuynca oturur esra erol yada muge Anli izler.bir gece cok griptim yalvardimAnneme ne olur sana birakim cok haBu gece bak hic halim yok dedm ben gece ne yediricem ona bakamam dedi ve almadi(biberon yedigi halde).daha anlatscak cok sey var ama
Sizi sikmak istemem.esimin yardim etmemesi is yukumun uc katina cikmasi,esimin surekli telefonda oyin oynamasi.haftada iki gun spora gitmesi ben yemek ymeye vakit bulamazken! Gozune oyle batti ki uc dort kere evden kowdum bi kere de
Kendim gittim.her sefernde donduk ama kavgalar devam etti hem de emziren anayim,cocuk kucagimdayken hakaretler bagris cagris.saygisizlik.kufurler havada ucuyor.sinavim cok agir geciyor.bir ayi geciyor cinler tepeme
Geldi ve tamamen kowdum defol
Git seni gormek bile istemiorm
Dedim.bu sefer gururu incinmiscolacak ki donmuyor dava acmakta kararli.evim kira eskmin evi yok.ailemle(mecburiyetten) yasiyorum
Ancak benle yasamak istemiolar.bugun onlari da
Kowdum cunku dedigin gibi onlara da pek tahammulum yok aksam yalniz uyumak istemedigim kucucuk benekle
Korktugum icin dayaniodum
Tum ev Duzenimin bozulmasina.bana cok sinirlnip annemmbana tokat atti dowmek istedi(32yasindayim)bebegim cok korktu herseye tanik oldu sakinlestiremedim.dakikalarca hickirdi.bosanmasi icin sartim esimden istedigim
Hayat bana bir ev acmasi yatili bakici ttmasi
Yalniz yatmamamiz icin.ancak benim vE onun toplam maasimiz buna yetmiyor.tam gun calissan da yetmior mesleklerimiz dusuk.ne olur bir tavsiye verin.tesekkur ederm okudugunuz icin.

Sizde sanki biraz sınırli yapıya sahıbsınız esınızde sorumsuz bılemedım ne dıyecegımı Allah kolaylık versın
Allah razi olsun.ben sinirli biri degildm cok sakinimdirmsessizimdir ama bebek dogdukran snra sanki seytanla isbirligindeyim tove tobe.namazi biraktim inancsizlastim eskisi gibi ibadet yapmadim.banbaska biri oldun yani cekilmez sinirli surekli dirdir eden soylenen hayattan keyif alamayan herseyden sikayet eden.ve cok ofkeli ofkemi cikaramayan herkese
Patlayan biri oldum.dogumdan sinra oldu.

Bana biraz fevrisiniz gibi geldi
Esi kovmalar aileyi kovmalar hos degil
Hepimiz bebek buyutuyoruz yalniz kaliyoruz bunaliyoruz korkuyoruz basetmeye calisiyoruz
Sakin olun esiniz donmezse yapacak birsey yok
Evde yalniz kalabilirsiniz birkac gune alisirsiniz
Esiniz donerse daha sakin olun
Endiselerinizi yalnizliginizi anlatin
Allah yardim etsin kolayliklar versin

Ne denir ki o sorumsuz.. Siz fevri.
Üstelik siz kovmuşsunuz evden? Boşanmanız daha hayırlı ama istekleriniz çok fazla.
Nasıl yol bulunur bilemedim. Belki aığınma evlerine yerleşip nafaka, çocuk parası ve kazancınızla geçinmeyi deneyebilirsiniz.
Bosanmam daha hayirli ama anam
Babam yasamacak karakter degiller ikisi de sekee hastasincok yasli cok takintili cok sinirliler.ve dediginiz gibi beklentim isteklerim cok fazla.siginma evlerine yerlesmeyi dusunmemistm gercekten cok tesekkur ederim nunu arastiracagim!!sartlarini ogrenecegim.

Caresizligimden yuce Rabbimden baska danisacak kimsem olmadigimdan size yaziyorum.benden daha caresiz bir durumda Olan kimsenin oldugunu dusunmuyorum sonuna kadar Okuyup tabsiyede bulunursaniz Allah sizlerden razi olsun.6yillik evliyim,oglum su an dokuz aylik.Cocugu erken yapmadim ve epey bekledim.Evliligimizde hep kedi kopek gibiydik Ama hic ayrilamazdik kusup barisirdik.hep calisan biriyim egitimimi aldim parami hep kazandim.Cok buyuk tartismalarimiz oldu ama hic kopmadik, zit kisiliklerimize ve gecimsizligimize Ragmen cocuk sahibi olmaya karar verdik.hamileyken hersey cok guzeldi.ama
Cocuk dogunca hayatimin cehenneme
Donecegini nereden bilebilirdim?lohusaligi cok agir gecirdim yanimda en anlayisli olmasi gereken iki kisi 1esim 2annem.bana demedigini yapmadigini birakmadilar.hastaneden ciktik ertesingun annem ile Tartistik annemmalindi Evi terketti.beni bebekle birakip gitti.esim zaten annemi oldum olasi sevmez hatta evlatlik oldugumu dusunuyor cunku bir kere bile analik ettigini beni merak ettigini gormedik.asiri alingan 70yasinda Cok sinirli ve yillardir depresyon tanisi ile Ilac kullaniyor.yemek yapmayi bilmeyen evden cikmayan tum akrabalari ile kus biri.buarada Tek cocugum.hic akrabaliz yok desem dogrudur.dogum yaptigimda ramazandi sezeryandim cok gucsuz agrili ve cok aglayan biriydim esim acken cok sinirlidir kavga cikmasn diye ramazani anasinda gecirsin istedm.annemle baristim donmeyi kabul etti.bizde
Kaliyordu derken yine kavga ettik.gitti ben yine bebekle yapayalnizim.esim isteydi aradm
Yalvardim is cikisi gel cok agliyorum
Bebege nasi bakicam bilmiorm annem
Yine gitti dedim.bana isyerinde para toplayip et
Aldiklarini mangal yapacaklarini iftar ermeden gelemeyecegini soyledi..buradan anlayin nasil bir Baba Koca oldugunu..ne olur gel dedim cok ihtiyacim var sana kalma iftara dedim inatlastim gelmicem dedi yemek yiyip gelcem dedi bikac saat sabretcen alti ustu dedi bagirdi cagirdi sowdu kapadi.o anda kotu gunumde
Lohusaligimda uzuntimde depresyonumda
CaresiLigimde yanimda olmucani anladim.bu aylarca boyle gitti erkek bebek cok zordu gunduz uyur gece ayaktaydi butun aylar kavgayla gecti
Gece tek bakardim cocuga kalkmazdi.cocuk kucsgimda yataktan dusmesn diye(yanimda
Yatiriorm) lavaboya girerdm iki buklum mama yapardim 8-9 kilo bebekle.annem gunduz gelir cocuga bakar (yarim gun calisiyorum)sadece sallar uyutur corbasini yapar ben kapidan girer
Girmez evine giderdi.burun spreyi bile sikmaya korkardi(alerjik bbek)disari cikaramaz agir diye tasiyamazYokusta otuyorz bebek arabasini suremez supurmez silmez Toz almaz eve yemek yapmaz cocuk emekler yerler pis.cocuk uyuynca oturur esra erol yada muge Anli izler.bir gece cok griptim yalvardimAnneme ne olur sana birakim cok haBu gece bak hic halim yok dedm ben gece ne yediricem ona bakamam dedi ve almadi(biberon yedigi halde).daha anlatscak cok sey var ama
Sizi sikmak istemem.esimin yardim etmemesi is yukumun uc katina cikmasi,esimin surekli telefonda oyin oynamasi.haftada iki gun spora gitmesi ben yemek ymeye vakit bulamazken! Gozune oyle batti ki uc dort kere evden kowdum bi kere de
Kendim gittim.her sefernde donduk ama kavgalar devam etti hem de emziren anayim,cocuk kucagimdayken hakaretler bagris cagris.saygisizlik.kufurler havada ucuyor.sinavim cok agir geciyor.bir ayi geciyor cinler tepeme
Geldi ve tamamen kowdum defol
Git seni gormek bile istemiorm
Dedim.bu sefer gururu incinmiscolacak ki donmuyor dava acmakta kararli.evim kira eskmin evi yok.ailemle(mecburiyetten) yasiyorum
Ancak benle yasamak istemiolar.bugun onlari da
Kowdum cunku dedigin gibi onlara da pek tahammulum yok aksam yalniz uyumak istemedigim kucucuk benekle
Korktugum icin dayaniodum
Tum ev Duzenimin bozulmasina.bana cok sinirlnip annemmbana tokat atti dowmek istedi(32yasindayim)bebegim cok korktu herseye tanik oldu sakinlestiremedim.dakikalarca hickirdi.bosanmasi icin sartim esimden istedigim
Hayat bana bir ev acmasi yatili bakici ttmasi
Yalniz yatmamamiz icin.ancak benim vE onun toplam maasimiz buna yetmiyor.tam gun calissan da yetmior mesleklerimiz dusuk.ne olur bir tavsiye verin.tesekkur ederm okudugunuz icin.

Esiniz size haksizlik etmis, yardımcı olmasi gerekirken bencil davranmis.

Ama sizde cocuk degilsiniz, 32 yas bebege bakamayacak, gunluk islerini duzene koyamayacak bir yas degil. Bebek artik 9 aylik, yavas yavas geciyordur yogun ve sorunlu donemi.

Biraz psikolojik destek alsaniz, gununuzu planlasaniz daha kolay atlatırsınız bu sureci.

Konussaniz esinizle, iletisimle cozulmeyecek bir sorun degil sizin durumunuz. Bosanmaya varacak bir sey gormedim ben.

Bakici tutacak param olsa zaten yazmazdim
Bu foruma muhtemwlen sinirlerim
De duzelmis olurdu.ancak maddi durumum el vermyor evim olmadigindan
O zaman annenle iyi geçinmek zorundasın
Kadin yaşlı herhalde herşeyi 4 +4 lük bekleme kadınının çocuğun yanında kaldığına dua et
Yemeğini akşamdan yap temizliğini haftasonları yap tatlı dille karsilaki anneni oda elinden geleni yapsın

Herşeyden şikayet edersen kimse durmaz yanında

Allah yardımcın olsun , Tokat atan annen mi eşinmi onu anlamadım; her durumda çok üzüldüm, yardım eden yoksa çok zor bebek bakımı , bencil insanlarla dahada zor, boşanmadan yardımcı tutup deneseniz
Inanin hepsi cok bencil.esim annem.bi babami severim Allah basimdan eksik etmesin gece cocgum
Aglayinca gelip alan odur,eczaneye gidip mamasini alip parasini istemeyen de..Rabbim herkese babam gibi es
Nasip etsin bana kismet olmadi.imtihanim maddiyat ve esten yana oldu. Tokat atan annem. Resmen giristi bana.dowmek istedi kucagimda
Cocukla.hepsi sinir hastasi bence ya:beni de
Delirttiler.esime defalarca yatili ttalim dedim
Karsilayamqyiz dedi iki maas
Olsak bile yatililir cok pahali ve ayri oda
Istiyorlarmis.evim iki arti bir
Kira malesef.inanin cok isterdim busekil denemeyi!!

Esim cok sorumsuz ve sorumsuzlugunu yuzune vurdugumda
Kbul etmiyor sorumsuz degilm
Diyor
Ne yazsam hata olacakmış gibi hıssettıgımden basta yazmak istemedim..ama sunu söylemek gerekirse konuyu okuduğu mda hatanın tek taraflı değil iki taraftan kaynaklı oldugunu hissettim.sız kendı hatalarınızı düşünür ve çözüm odaklı düşünürseniz esınızede bu noktada bir konuşma yaparak ben hatalarımı farkettım kendimi duzeltecegım ama sende su konularda bana yardımcı ol haksızsın derseniz belki bırseylerı toparlayabılırsınız Annenıze inanın ihtiyacınız yok kendinize güvenin yapamıyacagınız hiçbirşey yok..sadece azcık daha fedakarlık..

Hepimiz bebek buyutuyoruz yalniz kaliyoruz bunaliyoruz korkuyoruz basetmeye calisiyoruz
Amin Allah razi olsun cok tesekkr ederim.dogumdan sonra cok fevrilestim
Saldirgan oldum
Haklisiniz ve olaylar
Kisirdongu gittikce daha kotu oldu isin icinden cikamiyorum kimseyi ostemiyorum.kimseye minnet
Etmek istemiyorm .yalnizliktan cok ama
Cok korkuyorum.bir dega bile
Hayatimda
Yalniz
Evde uyumadm yurtta
Kalmadim istanbulda
Okudum keske
Alisik olsam.esimin donecegi umudu sinyalleri var
Ama
Degismemi istiyor
Kendi hatalarini yardm
Etmemwsini saldirganligini asagilamasini(ornegin senle yasamak istemiorm) kabul etmiyor
Sadece sen degis soylenme olumsuz olmaz beni cok kisitlama
Inatlasma
Ustume gelme... vesaire
Dior

Keske
Lohusaligimin zor gectigini yanimda
Olmasi gerektigibi anlayis etmesi
Gerwktigini biri ona anlatsa.kimseyle de
Dertlesmio ki

Ben de fenayim.kapris yani.ddogumdan sonra insandaki kotu huylar
Dhaa kotu oluyormus belki bir iki sene.depresyondan cikamiyorsun ozellikle
Destekcin yoksa.evlat dunyanin en guzel seyi ama
Tek basina
Kesinlikle
Guzel degil.esim de bunlara sabretmek istemyor zorluklara
Gogus germyor

Hangi zorluklar?

Allah size, cocugunuza saglik vermis sukredip biraz daha caba gosterin.

Bu bahsettiginiz donemde esiniz ve iliskiniz de yiprandi.
Esinizle ne kadar ilgilendiniz, nasil davrandiniz bilmiyorum ama erkekler de dogum sonrasi ilgi bekliyor. 6 sene yalnizliktan sonra sizi cocukla paylasmak (daha az zaman gecirmeniz vs) zor olmus olabilir onun icin. Değişen cok sey olmustir ve kabullenememis olabilir.

Siz anlayışli olmazsaniz esiniz de olmaz. Ne kadar agresif yaklasirsaniz o kadar zorlasir durum.

X