Doktorum direk tüp Bebek dedi

didom65

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2022
103
38
25
Merhaba arkadaşlar lütfen bilen yada yaşayan varsa soruma cevap verebilirmi ben 24 yaşındayım 1 buçuk yıldır evliyim korunmasız ilişki yaşiyorum hiç gebelik durumum olmadi adet duzensizligim var 1 ayde 2 defa yada 2 ayda 1 defa görüyorum hastaneye gittim doktorum amh hormonu icin kan aldi ve altan muane yapti yumurtaliklarima bakmak icin amh hormonum 0.030 çıktı doktor başka hiç bir muane yada tedavi uygulamadan direk tüp bebek dedi sizdede böyle bir durum yaşayıp normal yolarla yada bir tedavi görüp hamile kalan var mi ben ne yapacağımı bilmiyorum tüp bebek yaptırıp yaptirmama konusunda çok kararsızım biraz aramı versem yada tüp bebekmi yapsam yoksa direk bir doktora gidip baştan kontrol mü yapsam çok kararsızım

Doğal tedaviler oluyormus bu konuda bilginiz var mı
İnanki bende bu bebek arastirmalarina bu son aylar baktım interneten amh 0.01 ile hamile kalanda var hsg sonrasinda hamile kalanda var evde kür falan yapıp hamile kalan da çok var nasipte varsa her şekil oluyor. Bence bana kalırsa hemen tüp bebeğe baslama derim bak interneten araştırdım özlem gultekin kadin hastaliklari ve dogum bolumune bakan bir doktor var şahsen ben hiç gitmedim bir türlü nasip olmadi onun yanina gitmek ama yorumlar çok iyi isterseniz sizde ona bir görünün olmadı çoğu özel hastanelerde ön görüşme ücretsiz onlarin yanina gidip derdinizi anlatin belki onlar size baska bir yol gosterir

Çok çok teşekkür ediyorum

Benim size tavsiyem hemen tüp bebek tedavisine başlamanız evet yaşınız genc ama amh cok düşük bende yıllardır korunmuyorum 33 yaşındayım hiç normal yolla gebe kalmadım ilk amh degerim 0’9 cıkmıstı doktor git bir sene dene olmazsa gel dedi bir sene bekledik yok gittik doktora rahim filmi istedi cektirdik 6 ay hamile kalma sansın yüksek dedi yok oda olmadı sonra 3 ay klomen tedavisi versi yine yok olmadı en son tüp bebek tedavisine başladım ilk transfer negatif ikinci transfer pozitif oldu hayatımda ilk kez hamile kalmıstım işte ozaman dedim keşke bu kadar zaman kendimi yıpratmasaydım tüp bebek tedavisine daha önce başlasaydım neyse ikinci transferim tuttu ama 9. Haftada düşük oldu şimdi 3. Transfere başlamak için doktora gittim doktorum alttan muayne ile yumurtalarımı cok zayıf gördü ve benden tekrar amh istedi sonucum yarın cıkacak amh düşük çıkarsa tekrar vakit kaybetmeden tüp bebek tedavisinin en basımdan yani yumurta toplama işlemi olucak amh cok düşük cıkmazsa 3. Transferi yapıcak son embriyo transferim olucak yani demem o ki öyle tüp bebekle bile hemen olucak garantisi yok bu uzun meşakatli bir süreç ama en etkili tedavi süreçi bence tabi bu süreçtede herzaman oldugu gibi sırtımızı rabbimize dayıyacagız inşallah hepimiz bebişlerimizi kucagımıza alırız

Çok teşekkür ederim cevabınız için bende öyle yapacağım tüp bebek tedavisine basliyacagim Rabb'im büyüktür bakalım Rabb'im isteyen herkese nasip etsin inşallah

0.01 amh ile normal yolla gebeyim üstelik tek yumurta ile bu sorunu yaşayan herkese umut olsun diye paylaşıyorum direk tüp bebek diyen doktorlara da slm olsun

Wallahi bilmiyorum belkide dogru yolu gostermis eşim biraz bu çocuk için zaman birakalim dedi ben kabul etmedim hafta icin birkac tüp bebek merkeziyle gorusecez
Güzel kardeşim benden sana bir abla ve bu yolda 20 senemi vermiş birisi olarak tavsiye edeyim yalnış anlama ama Bende senelerdir çalmadık doktor kapısı kalmadı Hep başkaları düşünerek kendimi ihmal etdim Bilmem belkide geç kaldım artık Yaşımda 39 a geliyor En son yine bir şansımı deniycem ocakda İnşallah maddi manevi toparlanma sürecindeyim kilo vermem de lazım Yeni tüp bebekli bebeğimi kaybetdim Eşinde sperim testi versin Ve gücün yeter ise genetik testlerini de yaptır Ben çok geç öğrendim düşüklerimin nedenini Genetik translokasyon taşıycı olduğum ortaya çıkdı.

yerınde olsam dedıgın gıbı farklı merkezler ıle gorusup en azından saglıklı yumurtalarımı toplatır embrıyolarımı dondururdum..
amh maalesef yuseklmıyor, ve sonrasında cok gec olabılır.
erkeklere bakarsan zamana bırakmak ısteyebılırler onların 70yasında bıle bır sperm ıle cocuk sahıbı olabılecegı gercegı var ama bızım ıcın yumruta kalıtesı yaş ile çok baglantılı ..
normal yolla da olabılır elbette ama vaktı zamanı ne olur oda var ..
tup bebekde zor ama cok cok da zor degıl bende 3,5 sene bekledım dogal yolla bır kere dıs gebelık gecırdım ama sonunda tupe basladık suan transfer beklıyoruz ..
suana kadar çok çok zorlanmadım,ılac bulma stresı oluyor,yumurta buyuycekmı kac tane olacak, kacı saglıklı dusunuyorsun ama yınede guzel heyecanlı surecler ..
bakalım bundan sonra bıız neler beklıyor. umarım hepımız saglıkla kavuşuruz yavrularımıza.hayırlısı ıle .

Çok haklısınız şuan tüp bebeğe başladık Rabb'im kimseyi girdiği yolda pişman etmesin inşallah

Biliyorum bir tadevisi yok ama amhsi benden düşük olupta normal yolla gerirende var iyi bir doktor tedavisi altina girip hamile halanda var doktor hiç bir tedavi yapmadi sanki basindan saldi
Canım amhın tedavısı malesef yok gun gectıkte dahada dusuyor sonra fsh hormonun yükselıyor ve menopoza gırıyorsun. O yuzden sana doktorun hemen tüp bebek demıs . 11 tane doktorla gorustum bunların 3 tanesı arastırma hastanesı 1 tanesi devlet kalanlar ıse özel. Aynı şoku bende yaşamıştım. Arastırma hastanelerının inferlıte bolumnden ramdevu alacaksın onlar senın raporunu cıkaracak cnm kaygılanma ama amh dustukce hamılelık ihtımalınde dusuyor

Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim bende devlet hastanesinde tüp bebeğe başladım sizin amh kaçtı ve şuan tedavi falan görüyormusunuz acaba

0.01 amh ile normal yolla gebeyim üstelik tek yumurta ile bu sorunu yaşayan herkese umut olsun diye paylaşıyorum direk tüp bebek diyen doktorlara da slm olsun
Aşkım cok sevındım senın adına ama herkes senın kadar şanslı olamıyor. Tüplerim açık amh 0.66 yumurta 6 7 gorunuyor ama hamıle kalanıyorum. O yuzden bence bunun en mantıklı çözümü tüp bebek gibi gelıyor cunku 1000 kısıde 1 kişi bu sekılde hamıle kalabılıyor

Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim bende devlet hastanesinde tüp bebeğe başladım sizin amh kaçtı ve şuan tedavi falan görüyormusunuz acaba
Evet cnm bende şuan İstanbul Bahçeci Cem Çelik’te tedavi goruyorım iğnelere başladık bizde. Amh bende 0.66 fsh yükselıyo ıste 11 filandi en son ama yumurtam gorunuyor 7 tane filan desteksiz halde. Buna ragmen 2 yıla yakındır korunmasız ılıskı ama hamıle kalamadım. Amh cok onemlı bir hormon oyle hafıfe alınacak ertelenecek bırsey değil. Burda bazı bayanlar tedavısi vardır fılan dıyor ama malesef yok ben gece gunduz arastırdım kapi kapı gezdım. Bşrde kuzenım amh 0.01 dustu ve suan tüp bebek merkezlerı bıle sana yapamayız dıyorlar lütfen vakıt kaybetme güzel beslen avokado ananas çiğ kuru yemiş balık bol yesıllıklı sebzelerle beslen..

Evet ben herşeyin farkındayım çok araştırdım malesef amhnın tedavisi yok bunun için erkenden tüp bebeğe başladım inşallah rabbim bizimlen beraber isteyen herkese hayırlı evlat nasip etsin ben 24 yasindayim 1 buçuk yildir evliyim korunmasiz iliskiye rağmen hiç gebeligim olmadi sizde durum ne yaşınız kaç gebelik yaşadınız mi hiç

Ben 31 yasındayım 2 yıldır korunmasız ilişki yasıyorum hıc gebe kalamadım hsg de cektırdıım mılyarlarca takviye ilacta aldım kendım kürlerde yaptım olmadı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…