Doktorum direk tüp Bebek dedi

didom65

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2022
103
38
25
Merhaba arkadaşlar lütfen bilen yada yaşayan varsa soruma cevap verebilirmi ben 24 yaşındayım 1 buçuk yıldır evliyim korunmasız ilişki yaşiyorum hiç gebelik durumum olmadi adet duzensizligim var 1 ayde 2 defa yada 2 ayda 1 defa görüyorum hastaneye gittim doktorum amh hormonu icin kan aldi ve altan muane yapti yumurtaliklarima bakmak icin amh hormonum 0.030 çıktı doktor başka hiç bir muane yada tedavi uygulamadan direk tüp bebek dedi sizdede böyle bir durum yaşayıp normal yolarla yada bir tedavi görüp hamile kalan var mi ben ne yapacağımı bilmiyorum tüp bebek yaptırıp yaptirmama konusunda çok kararsızım biraz aramı versem yada tüp bebekmi yapsam yoksa direk bir doktora gidip baştan kontrol mü yapsam çok kararsızım

Değerden vs anlamam ama bir kaç doktora daha görünmenizde fayda var. aklınızda soru işareti kalmaz böylece

Değerden vs anlamam ama bir kaç doktora daha görünmenizde fayda var. aklınızda soru işareti kalmaz böyleceve

Değerden vs anlamam ama bir kaç doktora daha görünmenizde fayda var. aklınızda soru işareti kalmaz böylece
Evet daha oncede 2 tane doktora gorundum biri hormonlarimda sorun oldugunu soyledi digeride hic bir sorunum olmadigini soyledi son gitigimde yumurtaliklarimin hem tembel oldugunu hemde az oldugunu soyledi bilmiyorum bende ne yapacağımı

Amh değerin düşük olduğu ve 1.5 yıldır da korunmasıza rağmen olmadığı için büyük ihtimalle zaten çoğu tüp bebek önerecektir. İçin rahat etsin istersen bi kaç doktora daha danış ama geneli aynı şeyi söyler tahminimce inşallah hayırlısı olur hakkında

Evet daha oncede 2 tane doktora gorundum biri hormonlarimda sorun oldugunu soyledi digeride hic bir sorunum olmadigini soyledi son gitigimde yumurtaliklarimin hem tembel oldugunu hemde az oldugunu soyledi bilmiyorum bende ne yapacağımı
Tüp bebek uzman doktorlarına danış derim ama diğerlerine değil

Yaşın genç, amh değerin düşük canım. Amh sonucun ile yumurtalık rezerv ultrason görüntülerin de uyuşuyorsa bu durumda vakit kaybetmeden tüp bebek en mantıklısı. Amh düşük olduğu için devletten rapor alarak tedavini olabilirsin ilaçlarını devlet karşılıyor bu durumda.

Yaşınız daha çok genç, çok fazla stres yapmayın tüp bebek alanında uzman doktordan görüş alın ona göre ilerleyin. Belki hemen tüp bebek başlamaz, farklı yöntemler sunabilir.

Merhaba çok teşekkür ederim verdiğiniz cevap icin ama benim doktorum beni hiç bir sekilde bir tedaviye sokmadi yani bazi tedavilere insanlari sokarlar olumlu sonuç almazsa direk tüp bebeğe yonlendirirler benim doktorum sadece altan muane ve amh hormonu icin kan aldi direk tüp bebek dedi buda benim kafami kurcaliyor acaba ugrasmak istemedigi icin mi tüp bebege yonlendirdi

Peki devleten nasıl rapor alacağım hiç bir bilgim yok biraz detayli anlatirmisiniz size zahmet

Peki ben bu tüp bebek icin doktorlara danişsam doktorlara durumu anlatsam beni kontrol ederlermi tüp bebek erkenmi yoksa zamanımı diye soylerler mi yoksa direk tüp bebege mi baslatirlar
Canım bana da 23 yaşındayken direkt ya evlen çocuk yap ya da yumurta dondur demişlerdi. Ben o zaman bile tüp bebeğe randevu alıp gitmiştim. Onlara danışmıştım. Onlar daha iyi yönlendirir seni. Sonuçta alana daha hakimler. Normal bir kadın doğum hekimine gidersen sana bekle diyebilir ama zaten evlisin bence bekleme. Riske girmiş olursun. Tüp bebek doktoru zaten ekstra tahlillerde isteyerek karar veriyor sadece amh ile karar vermiyor o yüzden senin için daha mantıklı olur.

Canım bence hiç diğer tedaviler ile zaman kaybetme tüp bebekte hem yumurtaların da dondurulabiliyor yani birkaç sene sonra tekrar gebelik düşündüğünde rezervin sıkıntıya girmiş olsa bile donmuş yumurtan olduğu sürece şansın yüksek oluyor ben de ilaç tedavisi aşılama vs gördüm hepsi zaman kaybı en mantıklısı tüp bebek canım onlarda zaman kaybetme hem de şans oranı daha Yüksek ve ilerisi için dondurma işlemi bir tek tüp bebekte oluyor belki doktor ondan direk tüp bebek demiştir

Peki ben bu tüp bebek icin doktorlara danişsam doktorlara durumu anlatsam beni kontrol ederlermi tüp bebek erkenmi yoksa zamanımı diye soylerler mi yoksa direk tüp bebege mi baslatirlar
Ve ayrıca tüp bebek doktoruna gittiğinde onlar sana tüp bebek yapalım diyecektir yani gelen hastaya hayır yapmayalım demiyorlar öykünde uygun tüp bebek için

Peki devleten nasıl rapor alacağım hiç bir bilgim yok biraz detayli anlatirmisiniz size zahmet
üniversite ya da şehir hastanesi infertilite bölümüne giderseniz ordan sizi yönlendireceklerdir. detaylı bilgim yok benim de malesef, amh düşüklüğünde rapor çıktığını biliyorum sadece

Peki ben bu tüp bebek doktorlarina telefon uzerinde bir görüşme ayarlayıp konusabilirmiyim ki
Telefonla ne kadar konuşabilirsiniz bilmiyorum ama ön görüşmeleri yani yüz yüze ücretsiz oluyor çoğu tüp bebek doktorların. Bulunduğunuz şehirde mutlaka vardır alanında çok iyi tüp bebek doktoru. Hatta ankaradaysanız size önerebileceğim doktor da var. En azından ön görüşme yapın.

Merhaba ben izmirde yaşıyorum interneten araştırma yaptim bende bir kac tüp bebek merkezi buldum yarin onlarla ön görüşme sağliyacam çok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…