Doktoru değiştirmeli miyim

Madme

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2021
826
301
31
Kızlar geçen ay çatlatma iğnesi oldum adet olunca doktor yumurtamin catlamadigini söyledi ve bu ay tedavi vermedi kist yapar dedi yumurta catlamayinca tedaviye ara mi veriliyor doktorum her adimda bu ay ara diyor başka doktora mi gitsem

Evet, yumurta çatlamayınca kiste döner ve bir sonraki ay adetle atılması beklenir. Doktorunuzun yaptığında bir yanlış yok

Teşekkür ederim ☺️ daha önce bana çok ara verdiğince doktor sıkıldım açıkçası bu durumdan stres yapınca ara ver diyor

Yani içinize sinmiyorsa değiştirin tabii ama ara vermeyi boş geçen zaman olarak düşünmeyin, vücudun hazırlanması da önemli. Doktorunuza güvenmiyorsanız güveneceğiniz bir doktor bulup onunla devam etmeniz daha sağlıklı olur. Ben tüp bebek sürecimde doktorum ne derse sorgulamadan yaptım çünkü çok güveniyordum, mesela embriyolarımın kalitesini bile sormadım. 3 ay bekleyip dondurulmuş transfer yapmak istedi, hiç “neden” diye sormadım. Bence doktora güven çok önemli

Yani içinize sinmiyorsa değiştirin tabii ama ara vermeyi boş geçen zaman olarak düşünmeyin, vücudun hazırlanması da önemli. Doktorunuza güvenmiyorsanız güveneceğiniz bir doktor bulup onunla devam etmeniz daha sağlıklı olur. Ben tüp bebek sürecimde doktorum ne derse sorgulamadan yaptım çünkü çok güveniyordum, mesela embriyolarımın kalitesini bile sormadım. 3 ay bekleyip dondurulmuş transfer yapmak istedi, hiç “neden” diye sormadım. Bence doktora güven çok önemli
Doktorum isinin ehli ama çok rahat kimyasal geçirdim 3 ay ara verdirdi sonra gittim iki ay daha ara ver streslisin dedi bu ay tedavi verdi yumurta catlatmamis ara ver dedi bir yilim boş geçince sıkıldım açık asi

Kızlar geçen ay çatlatma iğnesi oldum adet olunca doktor yumurtamin catlamadigini söyledi ve bu ay tedavi vermedi kist yapar dedi yumurta catlamayinca tedaviye ara mi veriliyor doktorum her adimda bu ay ara diyor başka doktora mi gitsem
Bende 23 Haziran'da vurulmuştum yumurtalardan biri çatlamamış ve 4,5 mm mi cm mi ne kist oluşmuş biraz daha büyürse ameliyat dedi benim doktorum da tedaviye ara verdi. Doğum kontrol hapı ve bir kür verdi kistin atılması için.

X