Doktora gitmek için ne kadar beklemeliyim?

aysey

kızımız büyüyor :)
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2008
912
2
Arkadaşlar korunmayı bırakalı 3,5 ay falan oldu.Bebeğe karar verdiğimizde yani yaklaşık 4 ay önce hazırlık ve muayene için doktora gitmiştim.Tüm tahlillerim yapıldı,ultrason ile bakıldı.Herhangi bir problem yoktu.Ama malesef henüz bebeğimize kavuşamadık.şimdi tekrar doktora gitmek için ne kadar beklemeliyiz?Ayrıca erkekler için muayene yada tahlil falan gerekirse kadın doğum uzmanı yönlendiriyormu?Tecrübesi olan arkadaşlar bilgi verirlerse çok sevinirim.

canım bebege karar verildiğinde aslında eşler birlikde tahlil olmalı bazı kişiler 1 sene dolmadan gerek yok diye düşünüyor ama bence gerek var eger eşlerin birinde bir problem varsa bunu önceden teşhis etmek en mantıklısı.sen ulrason muayeni olduysan adetinin 3. günü yapılan hormon tahlillerini yaptırdıysan senin yapıcagın birşey yok şimdilik.ama eşininde üroloja gidip spermiyogram yaptırması gerekir.onda da bir sorun çıkmazsa tekrar sen druna gidersin ve yumurta takibin yapılır.

canım bence biraz daha bekle benim de 4 aydan sonra oldu.biraz zamana bırak stres yapmamaya çalış.hayırlısıyla olur.

inşallah.öyle çok çok stres yapmıyorum ama insan ister istemez düşünüyo acaba neden olmuyo diye?önemli bir rahatsızlık da varsa tedavi için geç kalmak da istemiyorum.ama sanırım en azından 2-3 ay daha beklemeliyim.inşallah doktora gitmeye gerek kalmadan olur.

valla o kadar bekledim.o ay bahar temizliği birtemizlik şak bi baktım hamişim. şu an 24+2 haftalık hamişim.bence hiç takma .12 ay sonra geldi prensesim.

X