Doktor Hanım ve sevgili arkadaşlar yardım :(

mermaid_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2007
4
0
Benim sorunum eşimle ilgili. eşimin çok yakın akrabalarında kanser hastalığı var, başta annesinde ve babasında. bu nedenle eşimde bu hastalığa kendisininde yakalanacağını düşünüyor, hatta emin. çok psikolojisi bozuldu son dönemde,sürekli hastalığa yakalanmamak için araştırmalar yapıyor kendince beslenmesine dikkat ederek önlem almaya çalışıyor, sağlığına düşkündü, dahada düşkün oldu. hayatını düşüncelerini tamamen buna odaklamış durumda. benimde çevremde tanıdığım bu hastalığa yakalanmış insnların hepsi özellikle bu hastalıktan korkan sağlığına çok düşkün olan insanlar. onu bu düşüncelerden kurtarmak için ne yapmalıyım, bi psikologla görüşmesi iyi olurmu, cevap evetse ankarada tavsiye edebileceğiniz psikolog varmı????:çok üzgünüm:

Merhaba Mermaid, bu kaygının bozukluğa dönüşüp hatta hypochondria'ya bile dönüştüğü durumlar vardır. Bu kaygının boyutları daha da yükselmeden, doğru ve sağlıklı yaşam düzeyinde kalması için eşinizin psikolojik destek almasında çok fayda var. Ben size birisini tavsiye edemem, ama siz Türk Psikologlar Derneği'nden bu konuda çalışan meslektaşlarımla ilgili bilgi alabilirsiniz.
İyiliklerle,

X