Lazer Epilasyon DOKTOR dan LAZER VE CİHAZLAR mutlaka okuyun

arkadaşlar az önce sikayetvar.com sitesini gezdim okadar çok peşin para ödeyip mağdur olmuş bayan varki!
sizleri yine uyarıyorum bitene kadar tek peşin ödeme kampanyalara rağbet etmeyin,bu parayı verdikten sonra aynı kalitede hizmet alamayabilirsiniz,cihaz arzalanabilir,aynı cihazla devam edemeyeblirsiniz,randevu alamayabilirsiniz,şirket kapanabilir,sağlık bakanlığınca kapatılabilir,en önemlisi cayma hakkınızı memnun kalmama hakkınızı kullanamayabilirsiniz,unutmayın sağlık hizmetinin garantisi ve peşin ödeneni olmaz...
gittiğiniz yerle ilgili google da arama yapın forumlara bakın,şikayetleri değerlendirin,örneğin ankarada bir klinikle ilgili yanık şikayetleri var bununla ilgili bölüm açmaya çalıştığınızda açılmıyor sanırım şirket sahibince engellenmiş,ve en önemlisi gittiğiniz yerde doktor varmı buna dikkat edin

Sorularınızı hergün buradan cevaplamaya çalışacağım..

verdiğiniz bilgiler için çok tşkler.benimde bi sorum var.
ilaç tedavisi bittikten sonra lazere başladık diyelim. aradan 7-8 hatta çok daha fazla seans yaptırdığımız halde (örn:kolaltı) incelmeme,bitmeme ihtimalide var mı??bu şekilde olursa bırakmalı mıyız?ne yapmalıyız?böyle bi ihtimal var mıdır her tedavide olduğu gibi??

verdiğiniz bilgiler için çok tşkler.benimde bi sorum var.
ilaç tedavisi bittikten sonra lazere başladık diyelim. aradan 7-8 hatta çok daha fazla seans yaptırdığımız halde (örn:kolaltı) incelmeme,bitmeme ihtimalide var mı??bu şekilde olursa bırakmalı mıyız?ne yapmalıyız?böyle bi ihtimal var mıdır her tedavide olduğu gibi??
polikistik over sendromunda(PCO) problem overde bazı odaklara bağlı aşırı östrojen üretimi ve bu aşırı östrojenin erkeklerdeki testesteronun bir cilt türevi olan dihidrotestesterona dönüşüp vücudumuzda kaplı ince tüyleri erkeklerdeki gibi kalın kıl foliküllerine çevirmesidir,özellikle bu sorun çene,göğüsarası göbek bölgelerinde ön plana çıkar,ayrıca akne sorunları,mens düzensizliği ve basen göbek gibi bölgelerde simit tarzı yağlanma ile seyreder.Bu noktada aşırı östrojen yine bir başka östrojenle yani bir nevi doğum kontrol hapları ile baskılanmaya çalışılır.Bu noktada bazı kıllar kendiliğinden dökülür kalanlar için iğneli yada lazer epilasyon yapılmalıdır.Bu işlemler sırasında kalıcı olarak tahrip olan kıllar geriye gelmez ancak bu gün için ince bizi rahatsız etmeyen ve lazerden etkilenmeyen tüyler hormonal düzensizliğin devamında dihidrotestesterona maruz kalıp kalınlaşabilir buradada lazer ve iğneli epilasyondan başka kalıcı bir çözüm yoktur

Bir uzmana bu soruları sorabilmek gerçekten çok güzel.
Kol ve bacaklar için Alexandrite önerir misiniz? Kolum için yarın 4. seansa gidicem, bacakta da 2. seans oldu. Gittiğim merkezin cihazı candela marka. Yüzümde de açık renk tüyler kaldı, Yüz için ne önerirsiniz? Bir de benim gerdan kısmı diyeyim o kısımda da tüylenme var bir miktar, onun için ne önerirsiniz? Açık tenliyim, kıllarım siyah ama kapkara değil. Alex kolumda bacağımda kılların büyük bir kısmını görüyor.

Teşekkür ederim:)

bacaklarım için lazere başlamayı düşünüyorum, beyaz tenliyim, tüyler de sert ve siyah. sizce hangi cihaz daha uygun olur?
bir de yazın yapılması uygun mudur sizce? ben taa sonbahara kadar beklemek istemiyorum da..
teşekkürler :)

Bir uzmana bu soruları sorabilmek gerçekten çok güzel.
Kol ve bacaklar için Alexandrite önerir misiniz? Kolum için yarın 4. seansa gidicem, bacakta da 2. seans oldu. Gittiğim merkezin cihazı candela marka. Yüzümde de açık renk tüyler kaldı, Yüz için ne önerirsiniz? Bir de benim gerdan kısmı diyeyim o kısımda da tüylenme var bir miktar, onun için ne önerirsiniz? Açık tenliyim, kıllarım siyah ama kapkara değil. Alex kolumda bacağımda kılların büyük bir kısmını görüyor.

Teşekkür ederim:)
alexandrıte uygun bir seçim ancak marka olarak epıcare seçmeniz daha uygun olurdu,bu mevsimde alexandrıte biraz riskli olabilir bence bu cihazla devam edecekseniz sonbaharı bekleyin,yüz için uygulama yaptırmayın alexandrıte görmez,gerdandada önermem,gittiğiniz yerde umarım bir doktor kağıt üzerinde değilde gerçekten vardır !ona gerdan bölgenizdeki tüyleri gösterin belki tetkik isteyebilir.ayrıca kollarımda ve bacağımda kılların büyük kısmını görüyor demişsiniz ;bu gözlem biraz erken size tavsiyem 3 ay bekleyip durumu tekrar değerlendirmeniz ve duruma göre devam etmeniz olacaktır,ayrıca yaz ayları ve yüzünüz için nd/YAG daha sağlıklı bir seçim;FOTONA markasınıda bir inceleyin derim ........................................... adresinde fotona işlem görüntüleri mevcut,yine .................................... adresinde referanslar bölümünde fotonayı tıklayarak bulunduğunuz şehirdeki bu cihaza sahip kliniklerden fiyat almanızı öneririm,

bacaklarım için lazere başlamayı düşünüyorum, beyaz tenliyim, tüyler de sert ve siyah. sizce hangi cihaz daha uygun olur?
bir de yazın yapılması uygun mudur sizce? ben taa sonbahara kadar beklemek istemiyorum da..
teşekkürler :)
değerli melektaşım bu mevsimde size nd/YAG lazer sistemlerini öneririm bir önceki cevapta verdiğim sitelere bir bakmanızı tavsiye edebilirim,özellikle Fotona markası ülkemizde önde gelen hastanelerin de şuan tercihi (........................... adresinde referanslar bölümü) bu cihazlar melanin pigmentinden çok kıl kökünü besleyen kılcal damardaki hemoglobine afinite gösterdiklerinden yanık ihtimali daha düşük,kalıcı epilasyon oranı daha yüksek...

merhabalar. öncelikle bizi epilasyon konusunda bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler. çünkü her firma kendi kullandığı aleti övüp diğerlerini kötülediği için doğru bilgi edinmekte zorlanıyoruz. ben ıpl cihaz ile bitene kadar kampanyalı bir yere gidiyorum. 5. senansım oldu. açıkçası çok tereddütlü gitmişti. ama koltuk altı ve bacak bölgelerinde ciddi anlamda azalmalar gördüm. tabi 2-3 ay sonrasında tekrar çıkmaya başlıyor. ama seyrek olarak. yinede kesin biteceğine pek inanamıyorum nedense. aslında ben bugün
bir arkadaşımdan oldukça korkutucu bir duyum aldıktan sonra tüylerin çıkmasından vazgeçip sağlığıma yönelik ileride bir sorun yaşayıp yaşamayacağım korkusuna kapıldım. arkadaşım 1 senas ıpl e gidip faydasını görmedikten sonra alex e başlamış. alex deki bayanda ıpl in çok tehlikeli olduğunu ışın olduğundan dolayı özellikle koltuk altında lenf bezlerini, genital bölgedede yumurtalıklara oldukça zarar verdiğini sölemiş. bunu duyunca dediğim gibi tüyler çıkarsa çıksında sağlığıma zarar gelmesin diye düşünğyorum. bu söylenilenler ile ilgili bilgilendirirseniz çok sevinirim ve ona göre devam edip etmeme kararı alırım. şimdiden çok teşekkürler...

gerçekten çok önemli bilgiler vermişsiniz. Bu konuda bize yardımcı olduğunuz için teşekkürler

Maalesef bende bitme garantili denilen ve peşinen ücreti ödeyenlerdenim.7 seanstır alex e gidiyorum genital bölge olarak alt bölgem hala bitmedi üst bölgem ise bayağı bir azaldı.Dediğiniz gibi bu merkezlerin iyi araştırılması ve özellikle doktorun olmasına çok dikkat edileceğini maalesef içine girdikten sonra anladım.Bu hizmeti yapanların çoğu bilinçsizce yapıyolar.

Benim sorum şu olacakki lazer epilasyonun vucuda zararı varmı.Özellikle genital bölgede yumrutalıklara bir zararı var mı? Var yada yok ise bu kesinlikle kanıtlanmış bir sonuç mudur? Bir de iğneli epilasyon hakkında bilgi verirmisiniz acı durumu sonucu nasıl olur.çene bölgemdeki tüylerden dolayı neyi önerirsiniz.Teşekkürler

merhabalar. öncelikle bizi epilasyon konusunda bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler. çünkü her firma kendi kullandığı aleti övüp diğerlerini kötülediği için doğru bilgi edinmekte zorlanıyoruz. ben ıpl cihaz ile bitene kadar kampanyalı bir yere gidiyorum. 5. senansım oldu. açıkçası çok tereddütlü gitmişti. ama koltuk altı ve bacak bölgelerinde ciddi anlamda azalmalar gördüm. tabi 2-3 ay sonrasında tekrar çıkmaya başlıyor. ama seyrek olarak. yinede kesin biteceğine pek inanamıyorum nedense. aslında ben bugün
bir arkadaşımdan oldukça korkutucu bir duyum aldıktan sonra tüylerin çıkmasından vazgeçip sağlığıma yönelik ileride bir sorun yaşayıp yaşamayacağım korkusuna kapıldım. arkadaşım 1 senas ıpl e gidip faydasını görmedikten sonra alex e başlamış. alex deki bayanda ıpl in çok tehlikeli olduğunu ışın olduğundan dolayı özellikle koltuk altında lenf bezlerini, genital bölgedede yumurtalıklara oldukça zarar verdiğini sölemiş. bunu duyunca dediğim gibi tüyler çıkarsa çıksında sağlığıma zarar gelmesin diye düşünğyorum. bu söylenilenler ile ilgili bilgilendirirseniz çok sevinirim ve ona göre devam edip etmeme kararı alırım. şimdiden çok teşekkürler...[/QUOTE
öncelikle bende sizlere teşekkür ederim ,gerek saf lazer cihazlarında kullanılan ışık,gerekse lazer olmayan fotoepilasyon dediğimiz IPL cihazlarının ışığı olsun bunlar tüm dünyada yıllardır kullanılıyor ve şuana kadar tek bir vaka dahi bu nedenle kanser oldu denilemedi,ayrıca bu ışıkların ulaştığı cilt altı mesafesi 1cm nin altında,sonuçta bu ışıklar röntgen ve tomografi cihazı gibi partikül içerip vücudu delip geçen radyoaktif ışıklar değildir ve gözle görünen ışınlar grubunda yer alır!yine bu teknolojiler yavaş yavaş tümoral oluşumların tedavisindede güvenle kullanılmaya başlanmıştır.Şu konuda içiniz rahat olsun siz bu ışığa 2 ayda birkez maruz kalıyorsunuz ancak uygulamacılar hergün saatlerce maruz kalıyorlar,ileride ne olur yinede bilinemez ama 40 yıllık deneyim şuan bu teknolojiyi cep telefonundan daha zararlı diyemiyor.
bu açıklamadan sonra bence gittiğiniz cihaz IPL olduğu için bence boşuna devam etmeyin derim ben bu güne kadar IPL ile bitmiş sanılan çok hasta gördüm ancak 6 ay ara verdiklerinde gerçekle yüzleştiler,ıpl cihazı bildiğiniz lambaların flaş gibi bir bölgeye ışığını yoğunlaştırıp kılı yakması felsefesine dayanıyor ancak yakma işleminin kılı yok etmeyeceğide bilinen bir gerçek ,sadece düzenli gidildiğinde kıl çıkamadan tekrar yandığı için bekleme periyoduna geçiyor ve ilk fırsat bulduğunda eski karakterine geri dönüyor.dikkat ediyorsanız en çok nd/YAG teknolojisi üzerinde duruyorum çünkü alexandrıte,ıpl,diot lazerin aksine bu cihaz kılı değil kılı besleyen ince kılcalları tahrip ediyor ve kıl beslenemediği için ölüyor,bu anlamda yapılan son çalışmalar kalıcılığı en yüksek olarak bu cihaz vurgulanıyor.

bir arkadaşımdan oldukça korkutucu bir duyum aldıktan sonra tüylerin çıkmasından vazgeçip sağlığıma yönelik ileride bir sorun yaşayıp yaşamayacağım korkusuna kapıldım. arkadaşım 1 senas ıpl e gidip faydasını görmedikten sonra alex e başlamış. alex deki bayanda ıpl in çok tehlikeli olduğunu ışın olduğundan dolayı özellikle koltuk altında lenf bezlerini, genital bölgedede yumurtalıklara oldukça zarar verdiğini sölemiş. bunu duyunca dediğim gibi tüyler çıkarsa çıksında sağlığıma zarar gelmesin diye düşünğyorum. bu söylenilenler ile ilgili bilgilendirirseniz çok sevinirim ve ona göre devam edip etmeme kararı alırım. şimdiden çok teşekkürler...
öncelikle bende sizlere teşekkür ederim ,gerek saf lazer cihazlarında kullanılan ışık,gerekse lazer olmayan fotoepilasyon dediğimiz IPL cihazlarının ışığı olsun bunlar tüm dünyada yıllardır kullanılıyor ve şuana kadar tek bir vaka dahi bu nedenle kanser oldu denilemedi,ayrıca bu ışıkların ulaştığı cilt altı mesafesi 1cm nin altında,sonuçta bu ışıklar röntgen ve tomografi cihazı gibi partikül içerip vücudu delip geçen radyoaktif ışıklar değildir ve gözle görünen ışınlar grubunda yer alır!yine bu teknolojiler yavaş yavaş tümoral oluşumların tedavisindede güvenle kullanılmaya başlanmıştır.Şu konuda içiniz rahat olsun siz bu ışığa 2 ayda birkez maruz kalıyorsunuz ancak uygulamacılar hergün saatlerce maruz kalıyorlar,ileride ne olur yinede bilinemez ama 40 yıllık deneyim şuan bu teknolojiyi cep telefonundan daha zararlı diyemiyor.
bu açıklamadan sonra bence gittiğiniz cihaz IPL olduğu için bence boşuna devam etmeyin derim ben bu güne kadar IPL ile bitmiş sanılan çok hasta gördüm ancak 6 ay ara verdiklerinde gerçekle yüzleştiler,ıpl cihazı bildiğiniz lambaların flaş gibi bir bölgeye ışığını yoğunlaştırıp kılı yakması felsefesine dayanıyor ancak yakma işleminin kılı yok etmeyeceğide bilinen bir gerçek ,sadece düzenli gidildiğinde kıl çıkamadan tekrar yandığı için bekleme periyoduna geçiyor ve ilk fırsat bulduğunda eski karakterine geri dönüyor.dikkat ediyorsanız en çok nd/YAG teknolojisi üzerinde duruyorum çünkü alexandrıte,ıpl,diot lazerin aksine bu cihaz kılı değil kılı besleyen ince kılcalları tahrip ediyor ve kıl beslenemediği için ölüyor,bu anlamda yapılan son çalışmalar kalıcılığı en yüksek olarak bu cihaz vurgulanıyor.

gerçekten çok önemli bilgiler vermişsiniz. Bu konuda bize yardımcı olduğunuz için teşekkürler

Maalesef bende bitme garantili denilen ve peşinen ücreti ödeyenlerdenim.7 seanstır alex e gidiyorum genital bölge olarak alt bölgem hala bitmedi üst bölgem ise bayağı bir azaldı.Dediğiniz gibi bu merkezlerin iyi araştırılması ve özellikle doktorun olmasına çok dikkat edileceğini maalesef içine girdikten sonra anladım.Bu hizmeti yapanların çoğu bilinçsizce yapıyolar.

Benim sorum şu olacakki lazer epilasyonun vucuda zararı varmı.Özellikle genital bölgede yumrutalıklara bir zararı var mı? Var yada yok ise bu kesinlikle kanıtlanmış bir sonuç mudur? Bir de iğneli epilasyon hakkında bilgi verirmisiniz acı durumu sonucu nasıl olur.çene bölgemdeki tüylerden dolayı neyi önerirsiniz.Teşekkürler
bir önceki arkadaşımıza bu konuda bazı bilgileri paylaştım buna ilave yine tekrarlamalıyım lazer ışığının iç organlarınıza ulaşması mümkün değilki zarar verebilsin,prostat ameliyetlarında green ligt lazer kullanılıyor,orada bile prostata cerrahi ile yaklaşılıyor ve ışık uygulanıyor,yani deriden ışık verip prostata ulaşamıyoruz çünkü invaziv(delici) partiküller dolayısı ile radyoaktivite içermiyor sadece lazer cihazının etrafa yaydığı bir miktar radyasyon var buda pekçok elektronik cihaz için geçerli zaten.
iğneli epilasyon altın uçlu iğnelerle gerekli hijyene dikkat edildiği sürece en etkili yöntem,aslında oda bir yakma işlemi ancak kökü yeterli seviyede yakabildiği için kalıcı epilasyon sağlıyor.burada dikkat etmeniz gereken iğneyi kıl köküne ulaştırabilecek tecrubeli bir el:) yinebir püf noktası vereyim;iğne kıl köküne girerken kılın etrafındaki kanalı takip ettiği için canınız yanmaz ,köke ulaşınca elektrik akımı verilince can yanmasını hissedersiniz,eğer uygulamacı gerekli beceriye sahip değilse kıl köküne giden kanala değilde cildinize iğneyi batırır dolayısı ile baştan sona canınız yanar köke ulaşamadığı içinde epilasyon başarıya ulaşamaz,bu sefer dozu yükseltir ve cildinizde ciddi tahribat ve leke oluşturabilir.
sonuç olarak lazerde bir hekimle muhattap olmalısınız ,iğnelidede bu işi iyi bilen tecrubeli bir estetisyen bulmalısınız işin doğrusu bu ve siz gecikmelide olsa bu ayrıntıları farketmişsiniz,benimde forumda amacım insanlar kötü deneyimler yaşamadan işin olmassa aolmazlarını anlatmak

Doktorbeauty06 merhaba,
size bir soru sormak istiyorum bilgilendirmeniz için çok teşekkürler öncelikle..
Ben "Candela GentleLASE lazer" .
GentleLASE 755nm. dalga boyu olan makinanın kullanıldığı bir güzellik salonunda koltukaltı için lazere gidiyorum 7.seansıma 20haziranda girdim.Paket fiyat anlaşması yaptım ve durumdan memnunum.Yani tüylerimin %70inden kurtuldum diyebilirim durumum çok vahimdi.Şimdi göbeğim,bikini bölgem,yarım bacak(üst bacak)ve göğüs ucumdaki sert siyah tüyler için lazere gitmek istiyorum.Ancak alexandrite lazer mi nd-yad lazer mi tercih etmem gerektiğine karar veremiyorum.Maliyeti çok yüksek olduğundan sadece bir seçimle doğru karar vermem gerekiyor.Lütfen yardımcı olun.Teşekkürler..

Doktorbeauty06 merhaba,
size bir soru sormak istiyorum bilgilendirmeniz için çok teşekkürler öncelikle..
Ben "Candela GentleLASE lazer" .
GentleLASE 755nm. dalga boyu olan makinanın kullanıldığı bir güzellik salonunda koltukaltı için lazere gidiyorum 7.seansıma 20haziranda girdim.Paket fiyat anlaşması yaptım ve durumdan memnunum.Yani tüylerimin %70inden kurtuldum diyebilirim durumum çok vahimdi.Şimdi göbeğim,bikini bölgem,yarım bacak(üst bacak)ve göğüs ucumdaki sert siyah tüyler için lazere gitmek istiyorum.Ancak alexandrite lazer mi nd-yad lazer mi tercih etmem gerektiğine karar veremiyorum.Maliyeti çok yüksek olduğundan sadece bir seçimle doğru karar vermem gerekiyor.Lütfen yardımcı olun.Teşekkürler..
her iki cihazdanda iyi sonuç alırsınız bence fiyata göre hareket edin,ayrıca memnun kaldığınız cihazı değiştirmeyin derim ancak bir doktor kontrolünde olsun...

Çok teşekkür ediyorum yanıtladığınız için:)Mesajınız için de..Ben hala 50mesaj yollamamış olduğumdan özel mesaj ile size cevap veremedim.Hormon testlerim normal,Poliskistik over değilim taramam yapıldı benzer belirtileri gösterecek diğer şüphe böbreküstü bezlerinin fazla salgılanmasıydı onda da sorun yok ben :%30oran verilmiş geneitk miras nedeniyle bu siyah tüylere sahip ve durumdan müzdaribim:)Tek takıldığım nokta nd-yad mı alexandrite mı doğru olacak konusu..Birde gemini lazer girdi devreye şimdi o heryerde yokmuş:)

Çok teşekkür ediyorum yanıtladığınız için:)Mesajınız için de..Ben hala 50mesaj yollamamış olduğumdan özel mesaj ile size cevap veremedim.Hormon testlerim normal,Poliskistik over değilim taramam yapıldı benzer belirtileri gösterecek diğer şüphe böbreküstü bezlerinin fazla salgılanmasıydı onda da sorun yok ben :%30oran verilmiş geneitk miras nedeniyle bu siyah tüylere sahip ve durumdan müzdaribim:)Tek takıldığım nokta nd-yad mı alexandrite mı doğru olacak konusu..Birde gemini lazer girdi devreye şimdi o heryerde yokmuş:)

nd yag ,alexandrıte,diot lazerin tipleri,gemini ise bir marka,hem nd/yag hemde alexandrıte modelleri var ve sizde kullanılan makinaya bir üstünlüğü yok,dolayısı ile takılmayın:)PCO hastası olmamanıza sevindim:)

Bende çok seviniyorum allahıma bin şükür herşeyim çok normal kıl tüy dışında:)Herkes için sağlık diliyorum en önemli şey her şeyin başı:)Keşke Ankara'da olsaydım sizin gibi ilgili kişiler eşliğinde epilasyon daha güvenilir olurdu.Ben ızmir'deyim gittiğim yerden memnundum ama artık çok suratsızlar herşey paket fiyat ücreti ödenince değişti :)sevindim cevap vermenize sağ olun gerçekten..Nd-yad ve alexandrite ın birlikte bulunduğu bir merkeze gitmem en doğrusu olacak sanırım..Zorr valla yaa her şeye dikkat etmek

X