Aile Planlaması doktor beni şok etii :(

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Matruska

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2011
1.016
83
kızlar 6 aylık evliyim...kadın doğum doktoruna gttim geçen hafta d.kontrol hapı kullanmak istediğimi söyledim oda tahliller verdi...bi sakınca olmadıgını kullanabileceğimi söyledi...bugünde tahlillerimi göstermek için gittim.başka bi doktor vardı bayan..kansızlıgım vardı onu söyledi.bu şartlarda zaten çocugun olmaz dedi olsa bile beyin gelişimi olmaz dedi :KK43: hap kullanmanı tavsiye etmiyorum.hiç bir kadına tavsife etmiyorum zararlı dedi...moralim çok bozuldu...ne yapmalıyım kızlar başka doktorada gitmelimiyim.

kızlar 6 aylık evliyim...kadın doğum doktoruna gttim geçen hafta d.kontrol hapı kullanmak istediğimi söyledim oda tahliller verdi...bi sakınca olmadıgını kullanabileceğimi söyledi...bugünde tahlillerimi göstermek için gittim.başka bi doktor vardı bayan..kansızlıgım vardı onu söyledi.bu şartlarda zaten çocugun olmaz dedi olsa bile beyin gelişimi olmaz dedi :KK43: hap kullanmanı tavsiye etmiyorum.hiç bir kadına tavsife etmiyorum zararlı dedi...moralim çok bozuldu...ne yapmalıyım kızlar başka doktorada gitmelimiyim.

matruska delırdın mı cnm sen boyle bırseyın oılması ımkansız.Be doktorlar adamı delı ederler yaa ben anemı hastasıyım ve 6 aylık hamıleyım cok saglıklı bır bebegım var MAŞALLAH kan ılaclarıyla falan desteklıyor doktorlar ve aynı zamanda da 7 ay d.kotrol hapı kullandım hamıle kalmadan once bu ne biçim bi iştir yaa derhal baska doktora gıt hayatım sen manyamıs bunlar..

matruska delırdın mı cnm sen boyle bırseyın oılması ımkansız.Be doktorlar adamı delı ederler yaa ben anemı hastasıyım ve 6 aylık hamıleyım cok saglıklı bır bebegım var MAŞALLAH kan ılaclarıyla falan desteklıyor doktorlar ve aynı zamanda da 7 ay d.kotrol hapı kullandım hamıle kalmadan once bu ne biçim bi iştir yaa derhal baska doktora gıt hayatım sen manyamıs bunlar..

ya bende bilemediim demin geldim hastaneden gözlerim doldu kadının yanında...eşin spremini ölçtürsün falan dedi sanki kısırmışım gibi davrandı...hap kullanma zararlı dedi.geçen haftaki doktor kullan dedi bu kullanma diyo kafamı karıştırdı...

ya bende bilemediim demin geldim hastaneden gözlerim doldu kadının yanında...eşin spremini ölçtürsün falan dedi sanki kısırmışım gibi davrandı...hap kullanma zararlı dedi.geçen haftaki doktor kullan dedi bu kullanma diyo kafamı karıştırdı...

sen 3.ü bi doktora gıt derım cnm ben bu cok sacma yanı ne lakası var kı bununla .Sakın kafana takıpta sıkıntı yapma bunu eşinin spermını nerden bılıomusda ölçtürsün dıo sana sen baska bı doktora gıdıp daha detylı bı muayene ol cnm ıyı bı doktor olsun arastırıpta gıt bnce

insanlar hiç doktora gtmeden kullanıyorlar bu hapı yinede memnunlar ben gittiğim halde neler söylediler...birisi iyi diyor birisi kötü.kansızlık sorunum var evet.ama bunun d.kontorl hapına etki ettiğini sanmıyorum...

sacmalik..bi kere kadinlarin cogunda bu anemi kansizlik vardir..bende de ..hatta bende fazlasiyla var öyle ki hamile iken kan tahlillerime bktiktan sonra doktor bana dönüp"x hanim neden bu kadar kansizsiniz siz"demisti hayretler icinde..
ama noldu?hamileligim sorunsuz.oglumda gayet saglikli dogdu..su anda 2 yasina giricek allah kismet ederse
kafana takma...her yerde cikar böyle cürük elma...
haa hapla ilgili dediklerine az da olsakatiliyorum cünkü bilindigi gibi bu haplar hormonlari degistirio sonra cocugun dahi olamiyo...yani biraz riskli..ben olsam kullanmazdim

ya aslında bende aman aman illa kullanmalıyım demiyorum ama eşim çocuk istiyor bi seneye kadar bende hazır değilim...o korunursa güvenemem hani çok istediği için kazayla hamile kalmak istemiyorum :) en fazla 2 sene kullanırım diye düşünüyorum.

Kızlar bugün reglimin ilk günü..hap kullanmaya başlamalımıyım? Kansızlıgım war ama hem kan ilacı hem d.kontrol hapı bünyeme zarar veririmi karar veremiyorum yardımlarınıza ihtiyacım var...

Doğum Kontrol hapını evlenmeden önce cilt tedavim için kullanmıştım.. evlendim hemen çocuğum oldu ve hiçbir sakıncasını görmedim.. tabi ki doktor kontrolünde kullanın ve mutlaka kadın doğum uzmanı olmalı..

Illa kullanmak istememin sebebide...eşimle aramızda kan uyuşmazlığıda var.doktora gittiğimizde bebege karar verirseniz gelin o zaman tetkikler yaparız demişlerdi kazayla fln olursa yada doğal yöntemlerde risk var öyle korunursak bebek olma ihtimali yüksek...kansız oldugum için çocugum hem gelişmeyecek hemde uyuşmazlık nedeni ile sorun olabilir çocukta..riske atmak istemiyorum..

Bende Dr un dediğine bı anlam veremedim bendede kanszılık var elh kuzum 8 aylık ve bı sıkıntımız yok buna aldırma kendini üzmeye değmez

Son düzenleme:
Her dr bişey diyince benmde kafam karıştı.adetimn 2.günündeym hapa karar veremedim hala.artık diğer aya kadar bi karar verebilirsem hapa başlarım...

X