Doğumhanede kan donduran olay! Bebeğin başını gördüğü gibi geri itti

Benim de dikkatimi çekti.Diğer bu tür haberler olduğunda hastane ismi söyleniliyordu,bu olayda hiçbir haber kanalı söylemedi

tövbeler olsunneler ve ya. o ebeyi ıslak sopayla dinleme dinleme dovsen yine sitresin geçmez. ne domuz insanlar artık ne o normal doğum olmaz sana sezaryen mi diyeceklerdi daha çok para için acaba ondan mi doğmasını istemdiyoksa dogurrtu diye kızıyorlar mi o kafasiz ebeye .

tıp fakültesinde ne yetiştiriyolar anlamadım ki doktor mu ,kasap mı ,cani mi allahım kimlerin eline kaldık biz

canım güzel soru,
kontenjanların artırılması ile artık neler dönüyor oralarda da.

bir kadın doğumcu tanıdığım şu tarz bir şey demişti;
bizim zamanımızda onlarca normal doğum ve sezeryan doğuma girerek mezun olunuyordu,
şimdi yeni mezunlar bir kez sezeryan doğum görüyorlar...

ne kadar acı, bu doktorlara kendimizi emanet etmekten başka çaremiz yok, yine bizden iyi biliyorlardır da...

evet aynı durum kardeşimin başına geldi.
özel hastanedeydi, doktor kontrolünde kordan gelmiş önce, doktor kordonu tutmuş bebeği itmiş, çok acil sezeryana alındı,
ki kardeşim karnının kesildiğini hatırlıyor, doktor anesteziyi bile beklememişti.
biz mucize bebek diyoruz yeğenime, hastane dışında olsaydı veya doktor o anda orada bulunmasaydı yaşanacaklar buna benzer olacaktı...

El mahkum işte napıcan kardeşim sağlıkçı zırt pırt tembih vermemden bıktı kız Allah var çoğunlukla işinin ehli dr lere denk geldim bugüne kadar ama insan korkmuyo da değil yine de

El mahkum işte napıcan kardeşim sağlıkçı zırt pırt tembih vermemden bıktı kız Allah var çoğunlukla işinin ehli dr lere denk geldim bugüne kadar ama insan korkmuyo da değil yine de

ay bir de beni düşün, eski doğumumda güle oynaya hastaneye giden ben, okuduğum benzer bir kaç haberin sonrasında daha 3 aylık hamile olmama rağmen doğum kabusları görüyorum.

ay bir de beni düşün, eski doğumumda güle oynaya hastaneye giden ben, okuduğum benzer bir kaç haberin sonrasında daha 3 aylık hamile olmama rağmen doğum kabusları görüyorum.
İzleme sen canım benim hamile halinle psikolojin bozulmasın ilk doğumunda memnunsan yine aynı dr ye git öyle bi şansın varsa

İzleme sen canım benim hamile halinle psikolojin bozulmasın ilk doğumunda memnunsan yine aynı dr ye git öyle bi şansın varsa

evet doktordan da hastaneden de memnundum, bir tek gece hemşiresi biraz deneyimsiz biriydi, bir de gece benimle birlikte riskli 3 lohusa olunca kızcağız kafayı yemişti :)

planlı sezeryandı benim doğumum zaten

spinal anesteziyi gayet cool bir şekilde olmuştum, ama şu aralar rüyamda bir türlü iğneyi olamıyorum, doktora güvenemiyorum, sonra kadın doğumcu beni kovuyor falan ameliyathaneden

Oy oy oy senin durum baya vahim yapma kuzum bunu kendine Allahın izniyle yine doğumun güzel rahat olur inşallah yok yok izleme sen haberleri biz dayanamıyoruz senin bide hamişlik hormonları fora

a haberde ailenin avukatı dahi özel hastane diye bahsederken bizlerin
haklısınız fakat gördüğünüz gibi bende hamileyim ve de o hastane ile anlaşmalı doktora gidiyorum bir aksilik olmaz ise orada doğumu yapacaktım. madem isim paylaşmayacaksak hamilelere yardımımız olmayacaksa bu konu neden açıldı ?? yasal sürecin devam ettiğini biliyorum biz burada yargılama yapmıyoruz sadece fikirlerimizi paylaşıyoruz ki doğum yapacak herkes herşeyi gözden geçirsin. Ben iki gündür ağlıyorum kime güveneyim hangi hastaneye güveneyim ?? bence tam tersi isimler hastaneler hepsi paylaşılsın

Insallah bilincli allah korkusu olan ebe hemsirelere denk geliriz dogumda. Bebislerimiz allaha emanet

Allah mesleğinin hakkını verenlerle karşılaştırsın.
Mesleğinin gereğini yapamayacaklara nasip etmesin nedir bu yahu doktora giderken bile acabalara dalıyoruz

Kordon olayi cok sakat yav.. Burada da oyle bir durumda apar topar sezaryene aliyorlar, kordonu da iceri ittirip cocuk karindaki kesikten alinana kadar elle icerde tutarak hem de.. Yoksa cocuk sikisan kordon yuzunden oksijensizlikten olur. Beyin olumu 4 dakika oksijensiz kalmakla gerceklesiyor.

Arkadaşlar Hastane Çınarlı Doğum Hastanesi,

Doktor bey de Osman Güngör Tuncay hoca.

Ancak burada vahim olan ne hastane ne de doktor benim görüşüme göre.

Ebenin kim olduğunu kimse bulamamış. İşine devam edip etmediğidir önemli olan.

Devam eden mahkeme sürecinde bu ebe tarafından, (özellikle de şu anda psikolojik olarak da zor günler geçirdiği muhtemeldir), doğumu yapılacak niye anneler vardır.

Allah herkese hayırlı sağlıklı doğumlar nasip etsin.

O tanidigin da biraz abartmis goha, ben 8 aylikken istifa ettim 2.ayimin sonunda kendim sezaryen yapmistim, gordugum kse bundan kat kat fazlaydi. Ki kadin dogum ihtisasi 4 yildir,hic yoktan en az 300-400 tane sezaryen yapilir desem abartmis olmam.

O tanidigin da biraz abartmis goha, ben 8 aylikken istifa ettim 2.ayimin sonunda kendim sezaryen yapmistim, gordugum kse bundan kat kat fazlaydi. Ki kadin dogum ihtisasi 4 yildir,hic yoktan en az 300-400 tane sezaryen yapilir desem abartmis olmam.

sen daha iyi bilirsin canım.
benim görüştüğüm kişi kaç yılında mezun oldu bilmiyorum ama sanırım 8-10 yıl olmuştur.
yeni gelen stajyerler için böyleler diyordu.

sen daha iyi bilirsin canım.
benim görüştüğüm kişi kaç yılında mezun oldu bilmiyorum ama sanırım 8-10 yıl olmuştur.
yeni gelen stajyerler için böyleler diyordu.

Buyuk ihtimalle ogrencilik yillarini kastediyordur. Ogrencilerin sezaryen gormesi gerekmez ki zaten. Ben ogrenciligimde hic gormedim mesela.
Konuda bir yerlerde eksiklik var ya doktor gec geldi ebeye camur atiyor ya da ebe gec haber verdi artik bebegin basi ciktigi icin doktor sezaryen yapamadi mecbur dogurttu. Sorusturma neticesinde cikar artik.

bende aynısını düşünüyorum önemli olan ebe adını hiçbir yerde bulamadım ben olayı duyduğum günden beri araştırıyorum umarım cezasını bulur.. onca emeklerle sevinçle beklediğimiz evlatlarımız Allah'a emanet

Çınarlı hastanesi ve skandalları bitmeyecek sanırım..Daha kaç kişinin canının yanması bekleniyor merak ediyorum..

Bu olayın sonucunu bilen var mı? Bu doktor hâlâ görevine devam ediyor. Ve arkadaşlarım iyi bir doktor diye tavsiye ediyor. Kafam çok karıştı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…