Doğumdan Sonra Geç Regl Olanlar Bakabilir mi?

mformomdata

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2017
1.196
1.232
Kızlar kızım 19 aylık ben doğumdan sonra yaklaşık 1 buçuk yıl adet görmedim. Doğumumun 11.ayında doktora gittim hormon değerlerime bakıldı( ki bende amh düşüklüğü var ondan endişelendim onunla ilgili bir sorun mu var diye ) ama değerlerimde bir sorun çıkmadı. Doktorumda emzirdiğim için olmayabileceğini bazı kadınlarda böyle olabildiğini söyledi emzirmeyi bıraktıktan sonra da olmazsan gel dedi.
Haziranın 22 sinde ben adet gördüm 2gün sürdü ve belli belirsiz oldum ama üzerinden 47 gün geçti yine olmadım hamile değilim ondan eminim ama niye olamıyorum anlayamıyorum hala emziriyorum da 2 ay önce olduğum için bu engel olabiliyor mudur bilemiyorum .
Aranızda böyle bir durum yaşayan, geç olan ve düzensiz olan biri var mı?

Benimde ilkinde doğumdan sonra 8 ay olmadım ikinci doğumdan sonrada şimdi 7 aylık bebeğim var emziriyorum bundada düzensiz bı şekilde oluyo daha düzene girmedim...bı arkadaşım emzirmeyi bırakana kadar olmuyordu adet....doğum kontrol iğnesi kullanıyosan o zamanda olmuyor

Benimde ilkinde doğumdan sonra 8 ay olmadım ikinci doğumdan sonrada şimdi 7 aylık bebeğim var emziriyorum bundada düzensiz bı şekilde oluyo daha düzene girmedim...bı arkadaşım emzirmeyi bırakana kadar olmuyordu adet....doğum kontrol iğnesi kullanıyosan o zamanda olmuyor
Yok herhangi bir şey kullanmıyorum 18 ay olmadım ben de şimdi de 47 gündür olmuyorum tekrar

13 aylik bebegim var bende olmadım. Doktorum bi ilacla hasta olabilecegimi soylemisti ama almadm smdi ilaci sorsammi diye dusunuyorum

canım selam,
ben de aynı şekilde bir buçuk sene düzenli adet görmedim ve endişeliydim. Emzirmeyi bıraktığın halde adet görmezsen mutlaka doktora gözük, ama emziriyorsan gayet normal

Son düzenleyen: Moderatör:
canım selam,
ben de aynı şekilde bir buçuk sene düzenli adet görmedim ve endişeliydim. Emzirmeyi bıraktığın halde adet görmezsen mutlaka doktora gözük, ama emziriyorsan gayet normal
..
Evet kızım 19 aylık ama hala emiyor. Ben 1 .5 sene hiç olmadım 1 bucuk ay öncebelli belirsiz bi adet oldum ama bu ay yine yok yalnız 2 gündür hafif sancılarım başladı olacaktır ama düzeni bozuldu. Normalde 26 28 günde olurdum

Son düzenleyen: Moderatör:
Canım başka bir doktora daha görün.

Umarım önemli birşey yoktur.

Ama varsa bir sorun, erkenden tedbir alma şansını kaçırmamak için başka bir Dr.a daha gidilmesi gereken bir durum.

Bir komşum, yeni evliyken plansız hamile kaldığını, doğumdan 1.5 yıl sonra adet olmayıp Dr.a gittiğinde erken menopoz teşhisi konulduğunu, ve 2.bebek için tedavi gördüğünü anlatmıştı. O zaman 27 yaşındaydı,ve bebeği de 3.5 yaşındaydı.
Sonra taşındılar, ne yaptılar hiç bilmiyorum.

Canım başka bir doktora daha görün.

Umarım önemli birşey yoktur.

Ama varsa bir sorun, erkenden tedbir alma şansını kaçırmamak için başka bir Dr.a daha gidilmesi gereken bir durum.

Bir komşum, yeni evliyken plansız hamile kaldığını, doğumdan 1.5 yıl sonra adet olmayıp Dr.a gittiğinde erken menopoz teşhisi konulduğunu, ve 2.bebek için tedavi gördüğünü anlatmıştı. O zaman 27 yaşındaydı,ve bebeği de 3.5 yaşındaydı.
Sonra taşındılar, ne yaptılar hiç bilmiyorum.
Bende zaten erken menapoz teshisi var tüp bebekle çocuk sahibi oldum. Bu yüzden 11. Ayımda gittim hormonlarıma teshisi koyan doktor baktı bi sorun gmrmedi hatta yunurtan var ama küçük daha bi süre olmayabilirsin dedi. Benim sıkıntım bir kere oldum bi daha geçikti bu tarz problem yaşayan oldu mu yani düzensizlik normal mi?

X